اخبار اخبار آفریقا

خدمات گردشگری آفریقای جنوبی

گردشگری در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یک کشور در جنوبی ترین قسمت قاره آفریقا است که در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند واقع شده است. جمهوری آفریقای جنوبی در مرزهای شمالی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک همسایه است. اقلیم این کشور توسط چندین اکوسیستم مجزا مشخص شده است. بخش مرکزی که سافاری داخلی بوده و پارک ملی کروگر در آن واقع شده است.

خدمات بانکی برای گردشگران آفریقای جنوبی

در سفر به آفریقای جنوبی می بینید که ارز رسمی آفریقای جنوبی رند Rand (با علامت: R و کد: ZAR) است. رند به 100 سنت تقسیم می شود. کد ایزو آن با علامت  اختصاری   ZARگرفته شده از Zuid-Afrikaanse Rand است. یک دلار آمریکا برابر با 14.16 رند است. هنگام سفر در آفریقای جنوبی، بهتر است که هر دو ارز ZAR و دلار آمریکا را همراه داشته باشید.

در حالی که بسیاری از مغازه ها و رستوران­ها، کارت های اعتباری را قبول می‌کنند، فروشندگان در فروشگاه­های کوچک ممکن است فقط پول نقد معمولا ZAR را قبول کنند. محدودیت هایی در میزان پولی که می توانید به آفریقای جنوبی بیاورید، وجود دارد. برای پول نقد Rand آفریقای جنوبی، این مبلغ 25000 ZAR است.

مسافران در سفر به آفریقای جنوبی، باید هر مقدار بالاتر از این مقدار را در ورود به آفریقای جنوبی اعلام کنند. شایعاتی در مورد تقلب در کارت های اعتباری و تقلب در ارتباط با دستگاه های خودپرداز وجود دارد.

تسهیلات درمانی برای گردشگران آفریقای جنوبی

خدمات بهداشتی عمومی و خصوصی در آفریقای جنوبی وجود دارد، ولی اغلب پزشکان یا بیمارستان­ها پرداخت نقدی و فوری درخواست خواهند کرد، پس مهم است که مطمئن شوید که از بیمه مسافرتی مناسبی برای پوشش درمان های پزشکی برخوردار هستید.

هزینه هایی که از طریق بیمه مسافرتی در سفر به آفریقای جنوبی می­توانید دریافت کنید دارای  طیفی از مزایا است که برخی از آنها که در سایت insureandgo آمده است، عبارتند از:

  • هزینه های پزشکی و مراقبت­های درمانی
  • احتمال تصادف شخصی و کار اورژانسی
  • لغو شدن مسافرت و یا کوتاه کردن زمان آن
  • عقب افتادن مسافر از زمان سفر
  • پوشش­های اضافی برای محل اقامت مسافران
  • تاخیر یا خرابی در خطوط هوایی برنامه ریزی شده
  • غرامت گم شدن وسایل شخصی
  • غرامت گم شدن پول نقد، گذرنامه و اسناد مسافرتی

برای مسافران در سفر به آفریقای جنوبی در صورت پیش آمدن نیاز به خدمات درمانی، هزینه ­های اورژانسی زیاد است و لازم است که مسافران قبل از سفر، اقدام به تهیه بیمه مسافرتی و درمانی برای خود و خانواده همراه بنمایند.

اجاره اتومبیل در آفریقای جنوبی

سایت اجاره اتومبیل آفریقای جنوبی Avisاست که یک شرکت پیشرو در اجاره اتومبیل برای گردشگران در سفر به آفریقای جنوبی است، این شرکت در شهرهای کیپ تاون، ژوهانسبورگ، دوربان، و پورت الیزابت، نمایندگی دارد. با مطالعه شرایط اجاره اتومبیل و هزینه کرایه اتومبیل در این سایت می­توانید تصمیم گیری کنید که آیا نیاز به اجاره اتومبیل دارید یا خیر و یا اینکه با توجه به اندازه ماشین برای چمدان و فضای مسافرتی، انتخاب خودرو خود را با توجه به نیازهای واقعی خود انتخاب کنید.

سفر کار ایرانیان در 20 شهر آفریقای جنوبی تعداد 43 ایستگاه دارد و در شهرهای بزرگ توریستی از جمله کیپ تاون، ژوهانسبورگ، دوربان، پرتوریا، و کیمبرلی ایرانیان در سفر به آفریقای جنوبی می­توانند از خدمات این شرکت استفاده کرده و بدون نیاز به کارت اعتباری خودرو کرایه کنند. جهت رانندگی در آفریقای جنوبی فرمان ماشین سمت راست است. حداقل سن مجاز برای اجاره ماشین18سال است. میانگین قیمت بنزین در کشور آفریقای جنوبی0.86 یورو برای هر لیتر است.

برنامه های گردشگری یک روزه آفریقای جنوبی

تور منطقه گهواره بشر

در سفر به ژوهانسبورگ در این تور شرکت کنید. این منطقه در آفریقای جنوبی، که تقریبا 90 دقیقه از مرکز شهر ژوهانسبورگ فاصله دارد، به بازدیدکنندگان امکان می دهد تا در مورد سنگ‌ها و استخوان ها، نوشیدنی ها و غذاهای آفریقای جنوبی در محیطی آرام یاد بگیرند، گهواره بشر یکی از هشتمین سایت میراث جهانی یونسکو در این کشور است و غنی ترین سایت دنیاست که در حدود 40 درصد از فسیل­های نیاکان انسانی جهان را در خود دارد. این منطقه همچنین دارای تنوع پرندگان، حیوانات و گیاهان است که برخی از آنها نادر و یا در معرض خطر هستند. این مکان از دیدنی­های سفر به آفریقای جنوبی است.

 تور دهکده Lesedi  و پارک شیرها

این تور روزانه ترکیبی از دو ریشه میراثی از آفریقای جنوبی را در یک روز هیجان انگیز تجربه می­کنید. در ابتدا شما درباره میراث فرهنگی روستای Lesedi، می‌آموزید و سپس راهنمای تور، آفریقای چند فرهنگی را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کند. پس از آن شما در مورد زندگی شیرها خواهید آموخت و سپس از دیدن شیرها و نحوه شکار آنها در Lion Park، لذت خواهید برد.

تور روزانه کوهستان کیرستنبوش Kirstenbosch

در این تور به کشف دو ویژگی مهم طبیعی کیپ تاون می­پردازید. پس از کشف دامنه های سرسبز آن در باغ گیاه شناسی کیرستنبوش، از طریق طناب­های قرقره­های کابلی به بالای کوه Table صعود کنید. 

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023