تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

JobTrainer استرالیا: دسترسی فارغ التحصیلان به دوره های رایگان

وی والت اخبار اخبار اقیانوسیه JobTrainer استرالیا: دسترسی فارغ التحصیلان به دوره های رایگان

JobTrainer استرالیا

نخست JobSeeker که پیشتر با نام Newstart شناخته می شد. سپس JobKeeper و پس از آن JobMaker . و حالا هم JobTrainer . اما آیا می دانید برنامه جدید دولت یعنی JobTrainer چیست؟ دولت فدرال استرالیا به تازگی یک بسته مهارتی دو میلیارد دلاری را که آن را JobTrainer نامیده است، معرفی کرده است.

این برنامه در پی معرفی برنامه دیگر دولت موسوم به JobKeeper (برنامه یارانه دستمزد به ارزش حدود ۷۰ میلیارد دلار) معرفی می شود. JobKeeper  حقوق و مزایای بیکاری ۵۵۰ دلاری در هفته (و سایر پرداخت های کمک درآمدی دولت با هزینه ای معادل ۱۴ میلیارد دلار) را دو برابر کرد.

دولت پس از این دوبرنامه، برنامه دیگر خود یعنی  JobMaker  را معرفی کرد. JobMaker در واقع ۲۵۰ میلیون دلار را به منظور تحریک و تشویق بازار کار در بخش های سرگرمی، هنر و فیلم سازی ارائه می کند. و در نهایت دولت به تازگی خبر از معرفی برنامه دیگری به نام JobTrainer داده است.

بسته حمایتی JobTrainer دولت، دو بخش دارد. بخش نخست، به ارزش ۱/۵ میلیارد دلار با هدف حفظ آن دسته از افرادی که در بخش های کارآموزی در حال کار هستند، معرفی شده است.

بخش دوم، فارغ التحصیلان مدارس و افرادی که به دنبال کار هستند را هدف گرفته است. این برنامه ۵۰۰ میلیون دلاری برای این افراد، امکان دسترسی به دوره های آموزش فنی و حرفه ای را فراهم می کند. این بودجه به شرط تخصیص بودجه ای متناسب از طرف دولت های ایالتی و قلمروها تامین خواهد شد.

یارانه دستمزد
مبلغ ۱/۵ میلیارد دلار به منظور تامین یارانه دستمزد کارآموزانی که در حال حاضر شاغل هستند، و کارآموزانی که یک برنامه پیشین به نام Supporting Apprentices and Trainees را تمدید می کنند، تامین می شود. این بودجه در واقع نیمی از میزان دستمزد کارفرمایان واجد شرایطی که به کارآموزان خود حقوق پرداخت می کنند، تا حداکثر ۷۰۰۰ دلار در هر سه ماه (۲۸ هزار دلار در سال) را تامین می کند.  این مبلغ معادل ۹۷۵۰ دلاری است که Jobkeeper به صورت یک پرداختی ثابت ۷۵۰ دلاری در هفته پرداخت می کند.

اما برخلاف JobKeeper ، کارفرمایان نباید برای واجد شرایط بودن اثبات کنند که دچار کاهش گردش مالی شده اند. دولت فدرال تخمین می زند که حدود ۹۰ هزار کسب و کار از این طرح بهره خواهند برد و این برنامه از حدود ۱۸۰ هزار کارآموز پشتیبانی خواهد کرد. این برنامه همچنان تا ۳۱ مارچ ۲۰۲۱ به اجرا گذاشته خواهد شد.

در حدود ۳۵۰ هزار جوان استرالیایی در حالی قرار است به نیروی کاری بپیوندند که استرالیا دوران رکود اقتصادی خود را تجربه می کند. اما بر اساس برنامه جدید دولت فدرال، این افراد در صورت مشارکت ایالت ها در برنامه چند میلیارد دلاری دولت فدرال خواهند توانست تا مهارت های جدیدی را به صورت رایگان یا تقریباً رایگان بیاموزند.

دولت فدرال استرالیا امروز پنجشنبه ۱۶ جولای از یک بسته جدید مهارت ها برای فارغ التحصیلان مدارس و کارجویان رونمایی کرد. این بسته حمایتی با هدف تشویق این افراد به گذراندن دوره هایی در زمینه هایی مانند مراقبت های بهداشتی، حمل و نقل، بخش تولید و خرده فروشی معرفی شده است.

اسکات موریسون نخست وزیر امروز گفت او با تخصیص ۵۰۰ میلیون دلار از محل بودجه دولت کامنولت (مشترک المنافع) در اجرا این برنامه مشارکت خواهد کرد. او این برنامه را JobTrainer نامگذاری کرد.

او گفت: «کووید-۱۹ اتفاقی بی سابقه است اما من می خواهم استرالیایی ها در حالی که ما این دوران را پشت سر می گذاریم، برای انواع کارها آماده باشند. مشاغل و مهارت های مورد نیاز برای خروج از این بحران به احتمال زیاد مشاغل و مهارت هایی نیستند که از دست رفته اند».

انتظار می رود طیف گسترده ای از دوره های کوتاه مدت TAFE و دوره های آموزشی ارائه دهندگان خصوصی به واسطه این بودجه، به صورت رایگان برای دانش آموزان ارائه شود.

دوره های دیگری که منجر به دریافت مدارک تحصیلی از جمله گواهینامه Certificate III  و Certificate IV و دیپلم های گوناگون می شود – و احتمالاً فارغ التحصیلان مدارس به آنها رو خواهند آورد – نیز مشمول یارانه دولتی خواهند بود.

«کمیسیون مهارت های ملی» که به تازگی تاسیس شده است در خصوص کمبود مهارت های خاص در کشور که برای بهبود اقتصادی استرالیا بسیار مهم است، تصمیم گیری خواهد کرد. با آنکه هنوز هیچ توافقی با ایالت ها در این خصوص انجام نشده است، اما گفته می شود این ایده در هنگام مطرح شدن در خلال جلسه جمعه گذشته جلسه کابینه ملی، با حمایت گسترده ایالت ها روبرو شده است.

آقای موریسون همچنین خبر از تخصیص ۱/۵ میلیارد دلار اضافی به برنامه یارانه دستمزد کارآموزان و کارآموزان داد. این برنامه که در ماه مارچ امسال اعلام شد با هدف پوشش مشاغل متوسط ​​با کمتر از ۲۰۰ کارمند معرفی شد.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی