dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

حقایق مهم ویزای استارت آپ کانادا


ویزای استارت آپ کانادا

عموما تصویری که از برنامه ویزای استارت آپ کانادا در تبلیغات مختلف ارایه می شود با واقعیت این برنامه فاصله زیادی دارد. سهل و ساده نشان دادن این برنامه، تضمینی بودن آن، نشان دادن هرگونه قطعیت در مورد موفقیت پروژه، داشتن ارتباطات مستقیم با مقامات و مجریان این برنامه و… از این دست تصاویر غیر واقعی ساخته شده از این برنامه است  که متاسفانه بصورت بی رویه ای در حال گسترش است

حال آنکه تصویر واقعی افرادی که با اقدام اشتباه شکست خورده اند روی دیگرسکه این برنامه است که به شما نشان داده نمی شود.  توجه داشته باشید برنامه استارت آپ ویزای کانادا شبیه هیچ کدام از دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا نیست و شرایط و لازمه های کاملا مختص به خود را دارد و همین امر لزوم دقت بالا، اهمیت اقدام با یک تیم کاملا متخصص و با داشتن تجربه در این برنامه را بسیار افزایش می دهد.
پس از طی کردن روال معمول  این برنامه یعنی دریافت نامه حمایتی (Letter of Support)  از هریک از سه نوع سازمان حمایتی معرفی شده از طرف اداره مهاجرت کانادا یعنی انکوباتورها، سازمان های سرمایه گذاری انجل و ونچر کپیتال ها، شما تنها بخش اول کار را انجام داده اید که البته تا اینجا نکته خاص و تفاوت تاثیر گذاری درنوع سازمان و نحوه دریافت آن وجود ندارد و کمابیش توسط شرکت های مختلف و متنوعی قابل انجام است.

مرحله اصلی و در واقع هدف نهایی برای اقدام افراد در این برنامه، مرحله دوم یعنی زمانی است که پرونده شما با داشتن نامه حمایتی برای دریافت اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت کانادا می رود و پروسه بررسی اقامت دائم شما در مرحله فدرال نزد اداره مهاجرت کانادا آغاز می شود.

ویزای استارت آپ

نکته بسیار مهم در این مرحله است و در همین  اینجا است که با نمونه های بسیار زیادی از مراجعین برخورد می کنیم که پرونده آنها توسط اداره مهاجرت طی پروسه به اصلاح بررسی همکار (Peer Review) رد شده است و شخص متقاضی پس از طی زمان طولانی و صرف هزینه های زیاد هیچ نتیجه ای هم نگرفته و عملا شانس مهاجرت خود را نیز از دست داده. قسمت بدتر این داستان در این است که معمولا 3 الی 4 و یا حتی 5 نفر هم در همان پروژه گنجانده شده بودند که با رد شدن پروژه عملا پرونده دیگر اعضای تیم استارت آپی هم رد می شود!

درحال حاضر سازمان هایی در کانادا هستند که به اصطلاح  نامه های حمایتی را در ازای پرداخت پول به  افراد می فروشند.  روال کاری اکثر آنها هم بر مبنای ایجاد بیزنس و پروژه های غیر واقعی است تا تنها شرایط مد نظر اداره مهاجرت را شبیه سازی کنند در حالیکه این بیزنس ها و پروژه های ارایه شده اصولا وجود خارجی ندارند و هیچ گونه مدرک واقعی مبنی بر کارکرد و گردش آنها بصورت گزارش های واقعی موجودیت حقوقی و مالکیت مادی و معنوی آنها {به مانند کاری که تیم ما در برنامه استارت آپ انجام می دهد} عملا وجود ندارد.

چیزی که ما در برنامه استارت آپ ویزای کانادا به دنبال آن هستیم این است که افراد در بیزنس های واقعی سهیم شده و کسب و کار واقعی انجام داده و همچنین سرمایه گذاری واقعی در پروژه داشته باشند ودر ادامه، اجرای آن پروژه ها در کانادا را دنبال کنند. این دقیقا همان چیزی است که فلسفه اصلی برنامه استارت آپ ویزای کاناداست و اداره مهاجرت کانادا هم برای چیزی به جز این هرگز اقامتی برای شخصی صادر نخواهد کرد به همین دلیل است که مطمئن هستیم تعداد پرونده های ردی دیگران در این برنامه روز به روز بیشترخواهد شد.

یک پروژه واقعی و بیزنس ایجاد شده به هدف برنامه استارت آپ می بایست کاملا منطبق با معیارها و قوانین اداره مهاجرت کانادا باشد. کلیه امور بنیادی و پایه از شروع تا راه اندازی و ایجاد کار و غیره که در بیزنس متقاضیان ضروری و لازم است که در برنامه استارت آپ قبل از ورود موکل به کانادا آغاز می شود و ریپورت دقیق آن برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می گردد تا اطمینان مضاعفی از تضمین کار و تایید نهایی آن توسط اداره مهاجرت کانادا داشته باشیم و ریسک های احتمالی را به حداقل برسانیم. این مرحله متضمن صرف وقت، هزینه و پیگیری های بسیار زیاد و تخصصی در داخل کاناداست که البته جزوی از وظایف در قرارداد برنامه استارت آپ برخی وکلا می باشد. هزینه های انجام شده در این مرحله طبیعتا جزو هزینه های بیزنس متقاضی می باشد و بخشی از سرمایه گذاری وی در بیزنس خودش می باشد. حسن دیگر این رویکرد این است که  پس از نهایی شدن پرونده متقاضی و صدور اقامت و ورود متقاضی به کانادا بیزنس وی شرایط به مراتب بهتر و راحت تری برای ادامه فعالیت و گسترش دارد.

نکته بسیار مهم دیگر در این برنامه تعداد افرادی است که در یک تیم استارت آپی می توانند حضور داشته باشند. طبق قانون در هر تیم استارت آپی می توان تا پنج نفر را تعریف نمود و برای هر پنج نفر به اضافه اعضای خانواده آنها تقاضای اقامت دائم کانادا را کرد. نکته دیگر و بسیار مهم طبق همین قانون این است که در صورتیکه هر یک از اعضای این تیم استارت آپی به هر دلیلی رد شوند پرونده دیگر اعضای آن تیم هم  رد می شود و عملا کلیه اعضای تیم از دریافت اقامت کانادا منع خواهند شد. اهمیت قضیه هم در همینجاست که گاها شرکت های مختلف به دلیل منافع مالی و کم هزینه و کم زحمت شدن کار سعی در اضافه کردن افراد بیشتر در یک پروژه استارت آپی دارند و افرادی را باهم در یک تیم می گنجانند که با در نظر گرفتن ناظر های مختلف هیچ سنخیتی باهم ندارند و عملا پرونده تمامی افراد حاضر در تیم را با ریسک بسیار جدی روبرو می کنند.

در نهایت پس از مطالعه موارد فوق و با در نظر گرفتن کلیه واقعیت های این برنامه ، اگر شما؛
–  دارای ایده خلاقانه در کسب و کار خودتان هستید واین ایده اجرایی شده و یا قابلیت اجرایی شدن را دارد،
– دارای ایده خلاقانه بیزینسی هستید که در مرحله بررسی و توسعه قراردارد و توانایی دفاع از آن را دارید،
– ایده خاصی ندارید، اما شرایط کلی این برنامه را مانند مدرک زبان آیلتس جنرال 5 و … 
را دارید برای بررسی دقیق شانس خودتان برای اقدام در این برنامه و کسب اقامت دائم کانادا با ما تماس بگیرید.راه های تماس از طریق ارسال رزومه به واتس آپ زیر سایت(روی لوگو واتس آپ کلیک کنید) یا با تکمیل فرم ارزیابی است.

به طور کلی افراد ذیل می توانند برای اقدام در برنامه استارت آپ ویزای کانادا واجد شرایط شوند:

 • صاحبان مشاغل فعال
 • افراد دارای شرکت و بیزینس ثبت شده فعال
 • تجار و بازرگان
 • مدیران ارشد
 • کارآفرینان برتر
 • افراد دارای پروانه کسب معتبر
 • داروسازان
 • پیراپزشکان و دندانپزشکان متخصص
 • وکلای حقوقی
 • افراد خلاق و ایده پرداز
 • هنرمندان بین المللی
 • افراد خود اشتغال و…..

نکته بسیار مهم: 

رویکرد اصلی در این برنامه باید بر مبنای اجرای آن دقیقا منطبق با قوانین اداره مهاجرت کانادا در برنامه استارت آپ ویزا باشد. عدم توجه به این قوانین و برخورد با برنامه استارت آپ کانادا به مانند برنامه های دیگر نظیر سرمایه گذاری کبک، برنامه های کارآفرینی مانیتوبا و.. بدون شک شما را با ریسک جدی در شکست پروژه و از دست رفتن هزینه، وقت و رویاهایتان روبرو می کند. 

برای این برنامه بسیار مواظب باشید اخذ اقامت کانادا همینطور به این راحتی نیست ( اینطور که برخی دفاتر در حال تبلیغ هستند )

افزایش متقاضیان اقامت دائم کانادا از طریق ویزا استارتاپ

 • سال 2019
  • تنها 510 متقاضی با این برنامه پی آر گرفتند
 • 2018
  • 250 متقاضی
 • 2017
  • 135 متقاضی
 • 2016
  • 100 متقاضی
 • 2015
  • 55 متقاضی

همانطور که میبنید امار رو به رشد است ، اما ایا پرونده های سابمیت شده این تعداد که اپرو شدند بوده است ؟ مسلما خیر

بدانید بسیاری رد شدند و هیچ اقامتی دریافت نکردند تنها هزینه چه از نظر مادی و چه زمانی از دست داده اند و بسیاری ضرر های دیگر را بخاطر یک اشتباه متحمل شدند

اکنون این بازار اخذ اقامت از طریق استارتاپ بقول معروف بسیار داغ شده است و شما مواظب باشید جز دسته دوم نباشید

استارتاپ تنها در صورتی که واقعا واجد شرایط باشید اقدام نمایید نه وقتی شرایط ندارید و از طریق خرید اختراع و کار صوری بخواهید اقامت دریافت کنید، به هیچ عنوان همچین ریسکی نکنید که با ردی مواجه خواهید شد.


بیشتر بخوانید:

ویزای استارت آپ کانادا از صفر تا صد

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت