تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

راه های جلوگیری از کلاهبرداری مهاجرت به کانادا

وی والت آمریکا کانادا اطلاعات کاربردی اطلاعات کاربردی کانادا راه های جلوگیری از کلاهبرداری مهاجرت به کانادا

پیشگیری از کلاهبرداری برای مهاجرت به کانادا

بنا بر گزارش ها ، برخی از استخدام کنندگان شغلی و مشاوران جعلی در زمینه مهاجرت ، مشغول تهیه برنامه ای حرفه ای برای کلاهبرداری هستند.

تحقیقات انجام شده توسط روزنامه مونترال در این هفته ، وجود شبکه ای از شرکت های کلاهبرداری مهاجرت را نشان میدهد. کلاهبرداران از شرایط زندگی و کار در مونترال یا کانادا برای جذب افراد از خاورمیانه استفاده می کنند. برای به دست آوردن اعتماد متخصصان غالباً تحصیل کرده ، آنها برنامه ای پیچیده طراحی کرده اند و دقیق عمل میکنند.

گفته می شود که این کلاهبرداری پیچیده است زیرا شامل شبکه ای از موسسات استخدام و شرکت های مشاوره مهاجرت می شود که افراد نقش های متعددی از استخدام کنندگان ، کارفرمایان و نمایندگان مهاجرت واقع در نقاط مختلف کشور دارند.

افرادی که قربانی کلاهبرداری شده شده اند ، گفتند که آنها بدنبال استخدام شخصی برای کار در کانادا هستند ، و بیشتر برای صنعت ساخت و ساز ،بوده است. روشی که استفاده می شود مشابه یک فرآیند استخدام استاندارد است و شامل انجام مصاحبه و پر کردن فرم های لازم است.

پس از اتمام این مرحله اول ، نامزدها به یک مشاور مهاجرت ارجاع می شوند ، از آنها خواسته می شود مدارک دیگر را تکمیل کنند و سپس از آنها خواسته می شود که پول ارسال کنند. بسیاری از مهاجران که مشتاق به یافتن شغل و مهاجرت به کانادا هستند متاسفانه به دام افتاده اند.

کلاهبرداران چگونه می توانند اینقدر افراد را قانع کنند؟

به طور عمده با ارائه اطلاعات دقیق و با ایجاد وب سایت ، و نشان دادن پیشنهاد های شغلی معتبر و اسامی افرادی معتبر که در واقع سرقت شده اند اعتماد سازی میکنند. در مورد مشاوران مهاجرت نیز همین مسئله صادق است: هویت و اعتبار آنها قانونی است ، اما در واقع از پروفایل های اکتیو کپی شده است.

علاوه بر این ، ادعا می كنند كه با سازمانها یا شركتهای قانونی و معتبر كانادا ارتباط دارند. همه کار توسط کلاهبرداران انجام می شود تا مردم باور کنند که اطلاعات صحیح است و اعتماد قربانیان را جلب می کند.

متأسفانه پدیده کلاهبرداری در مهاجرت چیز جدیدی نیست و در گذشته شبکه های کلاهبرداری مشابه گزارش شده است. اداره مهاجرت کانادا سالهاست هشدارهایی در مورد کلاهبرداری مهاجرت صادر می کند و میلیون ها دلار را برای افزایش آگاهی عمومی هزینه می کند و سیستم هایی را برای سرکوب بهتر افراد متقلب به کار می گیرد.

برای محافظت از خود در مقابل کلاهبرداری مهاجرت چه کاری انجام دهیم ؟

کسانی که مایلند به طور دائم یا موقت به کانادا بیایند ، می توانند با پرسیدن سؤالات زیر ، بررسی هایی را انجام دهند که کمک میکند

آیا این شخص مجار به فعالیت است ؟

با استثناء چند مورد ، فقط وکلا و مشاوران کانادایی دارای اعتبار و مجوز معتبر مجاز به ارائه مشاوره مهاجرت کانادا در ازای پول هستند. هر استان کانادا دارای یک فهرست از وکلا دارای مجوز است که می تواند برای یافتن و تأیید مدارک معتبر استفاده شود. همچنین یک سایت مشاوران مهاجرت وجود دارد که با هدف مشابهی عمل میکند.

برای تأیید اینکه شخص مورد نظر شما مجاز است ، از اینجا شروع کنید .

آیا من واقعاً با شخص مورد نظر خود صحبت میکنید؟

با دقت عمل کنید و اطمینان حاصل کنید که قبل از انجام خدمات خود با شخص مورد نظر ارتباط برقرار کرده اید ، زیرا برخی از افراد کلاهبردار می توانند وکلا و مشاوران مجاز را جعل کنند. تأیید کنید که با اقداماتی از قبیل بازدید از وب سایت رسمی آنها ، تأیید محل دفتر آنها ، با شخص مورد نظر صحبت می کنید و مستقیماً از طریق کانالهای ارتباطی رسمی به آنها مراجعه می کنید. از برقراری با افراد ناشناس از طریق شبکه های اجتماعی خودداری کنید – بیشتر وکلا و مشاوران ترجیح می دهند درباره اطلاعات حساس از طریق تماس ، ایمیل ، وبسایت خود یا جلسات حضوری بحث کنند.

پیشینه این شخص چیست؟

پس از تعیین اینکه آیا شخص مجاز است ، شما تحقیق درمورد پیشینه و سوابق این شخص را شروع کنید. کسب اطلاعات بیشتر ، نه تنها در مورد مدارک تحصیلی آنها بلکه در مورد شرکتی که در آن کار میکند مهم است. امور پیچیده مهاجرت توسط اشخاصی که تجربه ، دانش و توانایی لازم در انجام کار اخذ مدارک مهاجرتی شما را دارند ، به بهترین نحو اداره می شوند.

آیا پیشنهاد کار قانونی است؟

برخی از افرادی که به عنوان استخدام کننده یا وکیل/مشاور مهاجرت معرفی می شوند ممکن است پیشنهادهایی برای اشتغال در کانادا را مطرح کنند. افرادی که پیشنهاد شغلی دریافت می کنند و گمان می کنند ممکن است این تقلبی باشد ، توصیه میشود با شخص ثالث مشورت کنند ، اثبات بخواهند و وب سایت ها و اطلاعات شرکت را با دقت بررسی کنند تا از صحت و اعتبار آن اطمینان حاصل کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات حقوقی مجاز برای مهاجرت به کانادا ، اینجا را کلیک کنید .

اگر گمان می کنید که کلاهبرداری در مورد مهاجرت رخ داده است یا ممکن است رخ داده باشد ، به این صفحه معرفی شده توسط دولت کانادا مراجعه کنید .


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی