کانادا اخبار سراسری کانادا

جزئیات مربوط به تأیید وضعیت اقامت دائم کانادا به صورت آنلاین

تأیید وضعیت اقامت دائم کانادا به صورت آنلاین

مقیمان دائم جدید کانادا اکنون می‌توانند در بیشترین موارد سریعاً و به آسانی وضعیت اقامت خود را بدون نیاز به مصاحبۀ حضوری با مراجعه به پرتال اقامت دائم دولت فدرال کانادا تأیید کنند.

اولین گام براین این پروسه دریافت ایمیل ارسال شده از طرف ادارۀ مهاجرت، پناهندگان، و شهروندان کانادا برای انجام این کار است.

زمانی که این ایمیل‌ها به صورت رسمی از جانب اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌شوند، پسوند آدرس فرستند @cic.gc.ca است، و خود ایمیل به دو زبان فرانسوی و انگلیسی است.

به هیچ وجه به ایمیل‌هایی با آدرس‌هایی غیر از آن که نشان می‌دهند از ادارۀ مهاجرت ارسال شده‌اند و اطلاعات شخصی را درخواست می‌کند اعتماد نکنید. و تنها به ایمیل‌های اصلی پاسخ دهید.

تنها ایمیل‌های اصل که از مقیمان دائمی می‌خواهند وضعیت خود را تأیید کنند با عنوان «IRCC – Permanent Residence Portal (PR Confirmation) / Portail de résidence permanente (Confirmation de la RP)» ارسال می‌شوند حاوی لینکی است که آن را به پرتال تأیید اقامت دائم ارجاع می‌دهد.

مقیمان دائم جدید که این ایمیل را در صندق نمامه الکترونیک خود دریافت نمی‌کنند باید به قسمت Spam ایمیل خود مراجعه کنند.

هنگام ورود به پرتال اقامت دائم از مقیمان دائم جدید خواسته می‌شود:

  • اعلام کنند که در کانادا حضور دارند؛
  • آدرس خود را تأیید کنند؛
  • یک عکس جدی را ارسال کنند تا ادارۀ مهاجرت کانادا از آن بتواند برای صدور کارت اقامت دائم متقاضی استفاده کند.

مقامات ادارۀ مهاجرت اغلب عکس‌ها را در صورت تاریکی، عدم سفید بود پیش زمینه، و قابل تشخیص نبودن خصوصیات چهره قبول نمی‌کنند و از متقاضی می‌خواهند عکس دیگری را ارسال کند.

این عکس‌ها را می‌توان با عکس‌های دیگر جایگزین کرد، اما تا زمانی ممکن است که متقاضی دگمۀ ثبت [submit] کلیک نکرده باشد. زمانی که درخواست ثبت شود دیگر نمی‌توان عکس را تغییر داد.

وکلای مهاجرتی اجازۀ دسترسی به حساب کاربری پُرتال اقامت دائم کانادا را ندارند  

مشاوران یا وکلای مهاجرت می‌توانند به مقیمان دائمی جدید در این پرتال آنلاین، توصیه‌های ارزشمندی ارائه دهند و هزینه‌ای را برای این کار دریافت کنند، اما این متخصصان مجاز نیستند یا با استفاده از نام کاربری و رمز عبور متقاضی وارد پُرتال شوند.

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023