dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

جذب نیروی کار آمریکا توسط کانادا

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا جذب نیروی کار آمریکا توسط کانادا

تلاش کانادا برای جذب استعدادهای تکنولوژی آمریکا

“اگر ویزای من در آمریکا منقضی شود چه می شود؟”

“اگر من شغل و بیمه درمانی خود را از دست بدهم ، چه اتفاقی می افتد؟”

این پیامهای مربوط به نه بیلبورد در اطراف سیلیکون ولی Silicon Valley ، مرکز نوآوری و فناوری در منطقه خلیج سان فرانسیسکو در کالیفرنیای جنوبی است و یک شرکت کانادایی در پشت آنها قرار دارد.

کمیته فناوری از این تبلیغات برای هدف قرار دادن متخصصان فناوری خارجی که تحت تأثیر ممنوعیت مهاجرت ایالات متحده قرار دارند ، استفاده می کند. این شرکت مجوز کار و بیمه درمانی را نیز به متخصصان فناوری ارائه می دهد . مجوز کار به سرعت از طریق جریان جهانی استعدادیابی پردازش می شود .

در ماه ژوئن ، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ مهاجرت را برای باقی مانده از سال 2020 برای برخی دارندگان ویزا به حالت تعلیق درآورد . این شامل ویزاهای H1-B می شود که برای مهاجران با تخصص و مهارت بالا صادر می شود.

برخی از متخصصان تکنولوژی خارجی در ایالات متحده در مورد اشتغال و وضعیت مهاجرت پس از اعلام ممنوعیت نگران شده اند، و یک شرکت تکنولوژی کانادا Communitech  به دنبال سرمایه گذاری و جذب این متخصصان است.

مدیر امور بین الملل کمیته فناوری ، Iain Klugman در گفتگو با ABC7 News گفت: “همه ما به دنبال جذب بهترین استعدادها هستیم و فکر می کنیم نکته مهم در مورد کانادا این باشد که این مکان بسیار مورد استقبال مهاجران قرار گرفته است. همچنین ما به تنوع و گنجاندن اهمیت می دهیم” .

در حالی که دلیل ممنوعیت مهاجرت در ایالات متحده حفظ مشاغل برای شهروندان آمریکایی عنوان شده است ، Klugman تصدیق می کند که هر یک از کارمندان فناوری خارجی که به کانادا می آیند تعدادی کار برای کانادایی ها ایجاد می کند. طبق گفته Klugman ، این تعداد بین شش تا 19 است.

بسیاری از مدیران شرکت ها در Silicon Valley آمریکا برای استخدام استعدادها از سراسر جهان با مشکل روبرو هستند. به نقل از AB7 News ، مایکل ووری ، مدیر عامل شرکت مهندسی Nuvation قدردانی می کند که کانادا در “تسریع این سیستم ها” عملکرد خوبی دارد .

کانادا استخدام متخصصان را از طریق جریان استعداد جهانی ، برای کارفرمایان کانادایی بطور قابل توجهی آسان می کند.

زمان پردازش فقط دو هفته طول میکشد که پس از ارائه مدارک کارفرما ( ارزیابی بازار کار LMIA ) شروع میشود.

LMIA سندی است که کارفرما قبل از استخدام یک فرد خارجی باید آن را دریافت کنند. هدف از این سند نشان دادن این است که هیچ کانادایی یا دارنده کارت اقامت دائم برای پر کردن این شغل در دسترس نیست.

جریان استعدادهای جهانی GTS کانادا

برای اینکه یک کارفرمای کانادایی بتواند شخصی را استخدام کند ، باید از طریق یکی از دو دسته واجد شرایط باشد.

دسته A : کارفرما مستلزم مراجعه به معرف تعیین شده است . اگر کارفرما در کبک باشد ، مراجعه باید به معرف تعیین شده کبک مراجعه کند.

در مورد Communitech ، این شرط از بین می رود ، زیرا خود Commitech یک ارجاع معین است.

علاوه بر این ، داوطلب باید از دانش پیشرفته ای در زمینه صنعت برخوردار باشد ، دارای یک مدرک پیشرفته در یک زمینه مرتبط ، دارای پنج سال سابقه کار در این زمینه باشد و بسته به شغل باید حداقل 80،000 دلار سالانه پایه یا بالاتر به آنها دستمزد پیشنهاد شود.

دسته B : حقوق و دستمزد به شغل بستگی دارد. همچنین کارفرما باید در یکی از 12 شغل تعیین شده متقاضی را استخدام کند .

علاوه بر جریان جهانی استعدادهای درخشان ، استانهای کانادا نیز دارای جریانهای مهاجرتی خاص برای متخصصین فناوری هستند .
مانند: پایلوت فناوری بریتیش کلمبیا و همچنین انتاریو Tech Draws  .

ممنوعیت مهاجرت ایالات متحده و سیاست مهاجرپذیری کانادا ، راه کانادا را برای تبدیل شدن به رهبر و ابر قدرت فناوری هموار میکند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت