dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

صنعت تولیدات تلویزیونی و فیلم کانادا فعالیت خود را از سر می گیرد

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا صنعت تولیدات تلویزیونی و فیلم کانادا فعالیت خود را از سر می گیرد

پس از چندین ماه تعطیلی کامل ، صنعت فیلم سازی کانادا شاهد افزایش فعالیت است.

صنعت سینمای کانادا

صنعت تلویزیون و فیلم چند میلیارد دلاری کانادا با وجود چالش های ویروس کرونا در مسیر بهبودی است.

تولیدات در بریتیش کلمبیا ، جایی که بیشترین تعداد فیلمبرداری تلویزیونی و سینمایی در کانادا برگزار می شود ، از ماه ژوئن در حال افزایش است.

قبل از وقوع کرونا ، شهر Surrey در بریتیش کلمبیا در تلاش بود تا امسال رکورد تعداد مجوز های صادر شده را ثبت کند. 

بیماری همه گیر از این حرکت جلوگیری کرده است ، اما به نظر می رسد اوضاع به سرعت در حال بهبود است. امروز، بنا به گزارش Surrey بین 40 تا 50 تولید در جریان است.    

محصولات تلویزیونی و سینمایی ایالات متحده نیز در حال بازگشت به کانادا هستند . خطرهای زیادی که ویروس کرونا برای متخصصان فیلم در ایالات متحده ایجاد می کند و عدم آزمایش ویروس کرونا باعث شده استودیوها تصمیم بگیرند تا شاخه های خود را به کانادا انتقال دهند . Hypnotic – یک فیلم آینده با بازی بن افلک – اکنون به جای کالیفرنیا در ونکوور فیلمبرداری خواهد شد. 

در جاهای دیگر کانادا نیز روندهای مثبتی پدید آمده است. 

استان مانیتوبا اجازه داد تولیدات تلویزیونی و سینمایی در هفته اول ماه ژوئن از سر گرفته شود و یک هفته بعد کبک دنباله رو مانیتوبا خواهد بود. به همین ترتیب ، در انتاریو – تورنتو ، از اواسط ژوئن ، اجازه از سرگیری تولید داده شد و بعد سایر مناطق کانادا.

هفته گذشته سی بی سی نیوز گزارش داد که نتفلیکس اکنون فیلمبرداری یکی از سریال های خود در تورنتو را از سر گرفته و فیلم کوچه کابوس با بازی کیت بلانشت و بردلی کوپر از همین هفته فیلمبرداری را از سر خواهد گرفت. با توجه به اخبار CBC ، شهر تورنتو پیش از این نزدیک به 400 مجوز فیلم صادر کرده است.

در کانادا ، دولت های فدرال و استانی تصمیم گرفته اند برای کمک به احیای فعالیت های تولید فیلم وارد عمل شوند. 

در تاریخ 25 سپتامبر ، کانادا اعلام کرد که در حال ایجاد یک صندوق موقت به نام “صندوق جبران خسارات کوتاه مدت – The Short-Term Compensation Fund ” است. این صندوق حداکثر 50 میلیون دلار در اختیار بخش تولید سمعی و بصری در کانادا قرار خواهد گرفت. بر اساس اخبار منتشر شده از کانادا ، این اقدام موقتی “خلأ ناشی از عدم پوشش بیمه ای برای فیلمبرداری و وقفه های تولید به دلیل COVID-19 را پر خواهد کرد .”

کبک اخیراً از بسته 400 میلیون دلاری برای بخش هنر و فرهنگ رونمایی کرده است. این استان همچنین پیش از این برنامه 51 میلیون دلاری را برای کمک به تلویزیون و شرکت های فیلمسازی کانادایی اعلام کرده بود که به دلیل عدم پوشش بیمه ای COVID-19 قادر به ادامه فیلمبرداری نیستند. 

ماه های جولای و آگوست به عنوان شلوغ ترین ماهها برای فیلمبرداری در کانادا شناخته می شوند ، اما این دوره اوج با چند ماه تاخیر مواجه شده است و اکنون بسیاری از متخصصان صنعت فیلم برداری انتظار دارند که این روند در پاییز و زمستان نیز ادامه یابد.

صنایع تولیدی انتاریو و کبک در آستانه رسیدن به یک رکورد شکسته در سال گذشته بودند که بیش از 2 میلیارد دلار هزین direct مستقیم هر یک از آنها قبل از بیماری همه گیر داشت. بخش عمده ای از فعالیت در صنعت فیلم سازی کانادا مستقیماً مربوط به کار در تولیدات خارجی است.

صنایع تولید انتاریو و کبک در مسیر رسیدن به رکوردشکنی در سال گذشته بودند ، با بیش از 2 میلیارد دلار هزینه مستقیم هر كدام قبل از همه گیری کرونا .

بخش عمده ای از فعالیت در صنعت فیلم سازی کانادا مستقیماً مربوط به کار در تولیدات خارجی است.

صنعت سینمای کانادا چگونه به COVID-19 پاسخ می دهد 

شرکت های تولیدی با اصناف و اتحادیه ها ، متخصصان پزشکی کار کرده اند ، و دولت های استانی باید کارها را تنظیم کنند تا در هنگام فیلمبرداری از اکیپ و بازیگران محافظت شود .

اکثر پروژه های سینمایی و تلویزیونی اکنون می توانند با استفاده از اقدامات پیشگیرانه و پروتکل های مناسب ، فیلمبرداری را ادامه دهند. اقدامات احتیاطی سختگیرانه است و شامل کم کردن تعداد افراد حاضر در صحنه ، عکس برداری در خارج از صحنه و گسترش خدمه مشغول کار در این مجموعه است. 

مرزها از اواخر ماه مارس در کانادا بسته شده است. بازیگران و متخصصان سینما و تلویزیون می توانند از خارج از کشور وارد کانادا شوند اما لازم است قبل از تماس با دیگران دو هفته خود را قرنطینه کنند.  

پرسنل تلویزیونی و سینمایی خارجی که برای تولید در کانادا کار می کنند ، از جمله فیلم های تلویزیونی یا سینمایی یا تبلیغاتی ، می توانند گزینه های زیر را برای مجوز کار تسهیل شده داشته باشند:

  • اعضای گروه فیلم و تلویزیون ، بازیگران و سایر کارگران ممکن است بتوانند از مجوز کار سود قابل توجه بهره مند شوند . این مجوز نیازی به ارزیابی تأثیر بازار کار یا LMIA ندارد زیرا گروه های فیلمبرداری که در کانادا کار می کنند سود قابل توجه فرهنگی و اقتصادی برای این کشور دارند.
  • از طرف دیگر ، تولیدکنندگان ممکن است شرایط لازم را داشته باشند که به عنوان سرمایه گذار تجاری درخواست دهند .

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت