تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

توضیحات تکمیلی IRCC برای مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا


1. تعیین صلاحیت: 

متقاضیان بالقوه باید تحت یکی از برنامه های زیر مهاجرت اقتصادی فدرال واجد شرایط باشند.

مقایسه اجمالی سه برنامه گنجانده شده در سیستم اکسپرس انتری

🔸 همانطور که گفته شد، اکسپرس انتری در واقع یک سیستم آنلاین برای سر و سامان دادن به سه برنامه نیروی متخصص فدرال، نیروی فنی و حرفه ای فدرال و تجربه کانادایی است. ویژگی های برنامه نیروی متخصص فدرال که محبوب ترین برنامه است به تفسیر توضیح داده شد اما اگر بخواهید به طور خلاصه تفاوت این سه برنامه را مشاهده کنید می توانید از جدول زیر استفاده نمایید.

بخشی از برنامه های انتخاباتی استانها (PNPs) با Express Entry هماهنگ هستند ، اما نامزدها هنوز هم باید برای ورود به استخر ورود به سیستم وارد یکی از سه برنامه فدرال شوند.

گرچه شرایط واجد شرایط بودن برای هر یک از برنامه های Express Entry تراز شده متفاوت است ، همه داوطلبان ملزم به داشتن حداقل یک سال سابقه کار ماهر و همچنین سطح مشخصی از مهارت در آزمون زبان مصوب به زبان انگلیسی یا فرانسوی هستند. همچنین ، کانادا کلیه متقاضیان Express Entry را برای سابقه جنایی و موضوعات پزشکی نمایش می دهد که می تواند فرد را غیرقابل قبول جلوه دهد.

2. ایجاد نمایه ورود به سیستم: 

افراد واجد شرایط باید نمایه ورود Express را به استخر نامزدها ارسال کنند. نمایه Express Entry به عنوان ابراز علاقه (EOI) عمل می کند. داوطلبان واجد شرایط به طور خودکار براساس مشخصات خود نمره دریافت می کنند و در مقابل سایر کاندیداهای حاضر در استخر قرار می گیرند.

امتیاز رتبه بندی ورود اکسپرس بر اساس سیستم جامع رتبه بندی (CRS) است و از 1200 امتیاز خارج است. داوطلبان می توانند با برداشتن گام هایی در جهت بهبود نمره CRS ، رتبه خود را بهبود بخشند . هرچه نمره CRS یک نامزد بالاتر باشد ، احتمال اینکه دعوت به درخواست (ITA) دریافت کنند ، بیشتر می شود ،

از امتیاز CRS به عنوان نقطه حداقل در ترسیم های اکسپرس اینتری استفاده می شود . این طراحی شده است تا احتمال موفقیت کاندیدا را در کانادا نشان دهد. این کاندیداها براساس سابقه کار و تحصیلات ، مهارتهای زبانی و اینکه آیا آنها قبلاً پیشنهاد کار شایسته یا نامزدی استانی در کانادا را دریافت کرده اند ، از بین سایر عوامل ، کاندیداهای مختلفی را به خود اختصاص داده است.

داوطلبان می توانند در صورت داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی ، یا در صورت دریافت نامزدی استانی ، امتیاز اضافی دریافت کنند .

3. ایجاد یک بانک کار شغلی (اختیاری): 

داوطلبان فاقد پیشنهاد شغلی یا نامزدی استانی می توانند پس از آن در بانک کار کانادا ثبت نام کنند ، یک منبع عمومی رایگان است که برای کمک به کارفرمایان کانادایی در شناسایی و انتخاب کارگرانی که مهارت های مورد نیاز خود را دارند استفاده می شود. این مرحله از گذشته اجباری بود ، اما از ژوئن 2017 داوطلبانه شد.

4- دریافت دعوت نامه برای درخواست (ITA): 

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) قرعه کشی اکسپرس را در فواصل منظم (معمولاً هر دو هفته) انجام می دهد. در این قرعه کشی اکسپرس اینتری ، از داوطلبان بالاتر از یک رتبه مشخص دعوت می شود تا برای اقامت دائم کانادا درخواست کنند. اگر نامزدی دعوت نشود ، مشخصات آنها پس از 12 ماه منقضی می شود ، در این مرحله آنها می توانند مشخصات جدیدی را ارائه دهند.

 • نمره CRS خود را بهبود بخشید: داوطلبان استخر که هنوز انتخاب نشده اند ، می توانند مشخصات و نمره ورود خود را بهبود بخشند. آنها می توانند با ارسال اطلاعات جدید و به روز این کار را انجام دهند. مثالها عبارتند از: افزایش نمرات زبان ، ارزیابی مدارک تحصیلی ، اضافه کردن تجربه کار اضافی ، یا / یا دریافت پیشنهاد شغلی واجد شرایط یا نامزدی استانی. نکات
  ما را برای بهبود نمره CRS خود ببینید .

5. درخواست خود را برای اقامت دائم ارسال کنید:

در صورت دریافت دعوت نامه برای درخواست (ITA) ، 60 روز به شما درخواست می شود تا درخواست کاملی برای اقامت دائم ارائه دهید. در این برنامه شما باید اطلاعات شخصی گسترده ای را به همراه اسناد پشتیبانی ارائه دهید. کل برنامه به صورت الکترونیکی ارسال می شود.

پس از ارائه درخواست خود ، باید منتظر صدور تصمیم نهایی باشید. 80 درصد برنامه های Express Entry در شش ماه یا کمتر پردازش می شوند. اگر درخواست شما تأیید شود ، شما مجاز به فعال کردن وضعیت اقامت دائم خود در کانادا خواهید بود.

برای ایجاد پروفایل Express Entry شما چه چیزی لازم است؟

برای ارسال مشخصات Express Entry خود ، به سه سند اصلی نیاز دارید. اگر به Express Entry علاقه دارید ، جمع آوری این سه سند باید اولین قدم شما باشد:

 1. آزمون زبان:  
 2. همه داوطلبان ورود به سیستم Express باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی مهارت نشان دهند. برای ارسال مشخصات خود ، شما نیاز به نمرات رسمی آزمون از یک زبان تایید شده زبان دارید . حداقل نمره مورد نیاز در بین سه برنامه Express Entry-تراز شده متغیر است.
  اگر می خواهید مهارت خود را به زبان انگلیسی ثابت کنید ، گزینه های شما امتحان آموزش عمومی آیلتس یا آزمون عمومی CELPIP است . اگر می خواهید مهارت خود را به زبان فرانسه ثابت کنید ، گزینه های شما آزمون TEF یا امتحان TCF است .
 3. ارزیابی اعتبارنامه های آموزشی (ECA):  ECA ارزیابی آموزش غیر کانادایی با استانداردهای کانادایی است. نکته قابل توجه ، آموزش فقط یک الزام اجباری برای طبقه کارگر ماهر فدرال است ، اما توصیه می شود که کاندیداهای FSTC و CEC همچنین گزارش ECA را تکمیل کنند ، زیرا آموزش یک مؤلفه مهم نمره CRS است.
  توجه: برای برنامه های آموزشی تکمیل شده در کانادا یک ECA لازم نیست.
 4. گذرنامه:  برای ارسال مشخصات ورود به اکسپرس اینتری ، گذرنامه معتبر لازم است. در موارد بسیار نادر ، اسناد شناسایی جایگزین ممکن است در صورت عدم امکان گرفتن گذرنامه پذیرفته شود.

پس از داشتن این سه سند ، می توانید مشخصات Express Entry خود را ایجاد کنید.

درخواست با همسر یا شریک عرفی: اگر با همسر یا شریک زندگی متقاضی خود درخواست می کنید ، ممکن است بخواهید اعتبار خود را قبل از موعد مقایسه کنید. یک نفر باید به عنوان متقاضی اصلی در نمایه ورود به سیستم وارد شود و اکثریت قریب به اتفاق نمره CRS بر اساس اعتبار متقاضی اصلی باشد.

مواردی که باید در برنامه Express Entry Canada خود ذکر کنید

در صورت دریافت دعوت نامه درخواست ، می توانید درخواست رسمی برای اقامت دائم ارائه دهید. این برنامه کاملاً بصورت آنلاین تکمیل و ارسال شده است. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در مورد برنامه نهایی اقامت دائم در خاطر داشته باشید:

1) شاید لازم باشد اثبات بودجه تمکن مالی را نشان دهید.

تمام متقاضیان برنامه های FSWC و FSTC باید نشان دهند که در هنگام اسکان در کانادا پول کافی برای حمایت از خود و اعضای خانواده خود دارند. متقاضیان دارای پیشنهاد شغلی معتبر در کانادا و همچنین متقاضیان CEC از این الزامات معاف هستند.

تمکن مالی برای اکسپرس اینتری کانادا

2) “پیشنهاد شغلی” به معنای ارائه شغل است

تصور غلط بزرگی که توسط بسیاری از کانادا در کانادا انجام می شود و مشغول به کار در مجوزهای کار بدون معاشرت از جمله LMIA هستند ، مانند ویزاهای تعطیلات کار IEC ، این است که “پیشنهاد شغلی” که از طرف کارفرمای فعلی خود دارند ، برابر با آنچه IRCC “شغل معتبر” می داند است. پیشنهاد.”

هر زمان که عبارت “پیشنهاد شغلی معتبر” را مشاهده کردید ، این بدان معنی است که شغل شرایط خاصی را برای Express Entry رعایت می کند.

3) همه چیز از نمایه ورود به سیستم شما منتقل می شود

آیا شما بدون اطلاع از عواقب واقعی ، چند ماه سابقه کار را در پروفایل Express Entry وارد کرده اید؟ خوب ، شما با تعجب بزرگی روبرو هستید. . .

اکثر اطلاعات مهمی که وارد نمایه ورود به سیستم Express خود می شوید به طور خودکار به برنامه اقامت دائمی الکترونیکی (PR) شما منتقل می شود. هر تغییری که در این مرحله انجام دهید می تواند برنامه شما را به خطر اندازد.

در نتیجه ، مهم است که نسبت به همه چیزهایی که در اولین بار در اطراف می کنید آگاه باشید. از شما خواسته می شود برای پشتیبانی از ادعاهایی که مطرح کرده اید ، مستنداتی تهیه کنید.

دروغ گفتن به درخواست مهاجرت یک جرم جدی است و می تواند منجر به ممنوعیت پنج ساله کانادا شود.

4) متقاضیان FSTC و CEC – ارزیابی اعتبار تحصیلی خود را انجام دهید!

حتی اگر ECA الزامی برای FSTC و CEC نباشد ، هنوز باید این کار را انجام دهید. پس از اتمام ECA و افزودن به نمایه Express Entry ، نمرات به طور چشمگیری افزایش می یابد. بنابراین ، اگر متقاضی FSTC یا CEC هستید که دارای اعتبار پس از ثانویه است ، فرآیند ECA را در اسرع وقت آغاز کنید.

چند امتیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق Express Entry نیاز دارید

به این سؤال در دو بخش بهترین پاسخ داده می شود: قبل از ورود به استخر اکسپرس اینتری و یک بار در استخر.

قبل از ورود به استخر اکسپرس اینتری

سه برنامه مهاجرت به کانادا وجود دارد که از طریق آنها می توانید کاندیدای ورود مهاجران اکسپرس به کانادا شوید: کلاس کارگر ماهر فدرال (FSWC) ، کلاس معاملات ماهر فدرال (FSTC) و کلاس تجربه کانادا (CEC) . FSTC برای بازرگانان واجد شرایط و دارای تجارب اخیر در مشاغل ذکر شده است و CEC برای افرادی که دارای تجربه کاری ماهر اخیر کانادا هستند ، است. نه FSTC و نه CEC نامزدها را ملزم به رعایت نكات لازم برای واجد شرایط بودن برای ارسال مشخصات نمی دانند.

FSWC ، از طرف دیگر ، برای افرادی در سراسر جهان که حداقل امتیاز لازم را برای واجد شرایط بودن را برآورده می کنند ، باز است. توجه: این یک سیستم امتیاز کاملاً جدا از نمره CRS است. برای ورود به استخر ورود به سیستم Express ، شما باید حداقل 67 امتیاز از 100 را کسب کنید. شما می توانید شبکه نقاط و عوامل FSWC را در اینجا مشاهده کنید .

یکبار در استخر اکسپرس اینتری

در استخر ورود به سیستم Express اینتری ، نامزدها – صرف نظر از اینکه در چه برنامه ای واجد شرایط باشند – نمره CRS دریافت می کنند. این نمره مشخص می کند که کاندیدای فردی در استخر ورود به سیستم Express قرار می گیرد. وقتی IRCC قرعه کشی Express Entry را انجام می دهد ، این نمره اصلی تعیین کننده تصمیم گیری برای نامزدها برای درخواست اقامت دائم است. آستانه های قطع CRS برای کاندیداهای FSWC و CEC تا قبل از 413 امتیاز کم بوده است ، و آستانه های قطع برای نامزدهای FSTC حتی به همین مناسبت پایین تر از حد بودند. ما ببینید اکسپرس اینتری قرعه کشی کانادا برای جزئیات صفحه.

با این حال ، لطفاً توجه داشته باشید که آستانه های حداقل CRS از پیش تعیین نشده اند و آستانه تغییر برای تساوی های مختلف Express Entry تغییر می کند. درنهایت ، تعداد دقیق و کتبی از امتیاز لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق Express Entry وجود ندارد ، اما قرعه کشی های قبلی نشان می دهد که کدام یک از داوطلبان براساس امتیاز CRS بهترین شانس دعوت به درخواست را دارند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه قرعه کشی اکسپرس اینتری ما مراجعه کنید .

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق Express Entry چقدر هزینه دارد؟

برای مرور کلی در مورد هزینه های مربوط به مهاجرت اکسپرس اینتری به کانادا ، به جدول زیر مراجعه کنید.

این جدول ممکن است شامل تمام هزینه ها نباشد. هزینه های اضافی برای حمل و نقل ، و غیره نیز گنجانده نشده است.

قبل از ورود به استخر
موردهزینهآیا این مورد نیاز است یا اختیاری؟
ارزیابی اعتبار سنجی ادبی (ECA)200 دلار +برای نامزدهای FSWC و برای نامزدهای FSTC & CEC ، که در خارج از کانادا تحصیل کرده اند ، توصیه می شود
آزمون زبان (ها)200 دلار +ضروری
سایر موارد و هزینه ها
(این موارد یا خدمات ممکن است قبل از ورود به استخر نیز بدست آید ، اما برای آن مرحله لازم نیست)
موردهزینهآیا این مورد نیاز است یا اختیاری؟
گواهی نامه ترخیص پلیسبستگی به کشور دارد. ممکن است از خدمات رایگان تا 100 دلار یا بیشتر باشد.ضروری
گزارش پزشکی200 دلار +ضروری
نمایندگی توسط وکیل یا مشاور تنظیم شدهدامنه ، اما هزینه ها به طور معمول بین 2000 دلار تا 5000 دلار متغیر استاختیاری
هزینه دولت
موردهزینهآیا این مورد نیاز است یا اختیاری؟
هزینه پردازش825 دلارضروری
حق هزینه اقامت دائم500 دلارضروری
علاوه بر همسر / شریک همراه825 دلار برای هزینه پردازش ، 500 دلار برای حق اقامت دائممورد نیاز ، در صورت کاربرد
افزودن فرزند وابسته (ren)225 دلار برای هر کودکمورد نیاز ، در صورت کاربرد

چه مدت طول می کشد اکسپرس اینتری برای ورود به کانادا

Express Entry سیستمی است که به منظور ارائه مهاجرت سریع به کانادا طراحی شده است. برای داوطلبان واجد شرایط که بلافاصله پس از ورود به استخر دعوت نامه دریافت می کنند (ITA) ، و کسانی که به سرعت درخواست کاملی را ارائه می دهند ، کل مراحل ممکن است شش ماه یا حتی کمتر باشد. با این حال ، متغیرهای زیر ممکن است این جدول زمانی را تمدید کنند و باید در نظر گرفته شوند:

 • در حالیکه برخی از نامزدها به زودی پس از ورود به استخر اکسپرس اینتری به سیستم دعوت می شوند ، سایر نامزدها بسته به نمره CRS و آستانه های قطع CRS در تساوی اکسپرس ، فقط ممکن است یک ماه بعد ITA را دریافت کنند یا اصلاً نداشته باشند.
 • برخی از نامزدهای دعوت شده ممکن است به زودی پس از دعوت ، برای مهاجرت به کانادا آماده شوند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است بیش از 60 روز اختصاص داده شده نیاز داشته باشند.
 • در حالی که IRCC قصد دارد ظرف شش ماه برنامه ها را پردازش کند ، برخی از برنامه ها ممکن است بیشتر طول بکشد ، و تصمیم گیری در مورد برنامه های دیگر ممکن است کمتر از شش ماه طول بکشد.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی