dark
قالب تیره سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت تیره راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کانادا یک ماه دیگر محدودیت سفر را تمدید میکند

اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا کانادا یک ماه دیگر محدودیت سفر را تمدید میکند

محدودیت سفر به کانادا

مقادیر بالای COVID-19 در خارج از کشور ، کانادا را برای باز کردن مرزهای خود بروی مسافران با مشکل مواجه میکند.

CIC News دریافته است كه كانادا محدودیت های مسافرتی را كه برای اولین بار برای بیشتر مسافران خارجی در ابتدای پاندمی كرونا ویروس در نظر گرفته شده است ، گسترش می دهد.

کانادا به تازگی دستور جدیدی را در شورا صادر کرده است که اعلام میکند محدودیت سفر را یک ماه دیگر، تا 31 آگوست تمدید خواهد شد.

در اواسط ماه مارس ، کانادا اعلام کرد که محدودیت های سفر را در 18 مارس اعمال میشود.

در ابتدا ، این محدودیت ها تا 30 ژوئن برقرار بودند ، اما سپس در پایان ماه گذشته ، کانادا آنها را تا امروز ، 31 ژوئیه تمدید کرد.

چه کسی می تواند همین حالا به کانادا بیاید

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) موارد گفته شده در زیر را اعلام کرده است که میتوانند به کانادا ورود کنند:

ورود بسیاری از افراد اشاره شده در بالا مستلزم بیمار نبودن و نداشتن علائم بیماری ( یا اگر اعلائم کرونا را دارید اما مربوط به بیماری دیگری ست نامه از پزشک داشته باشید ) ، اخذ مجوز ورود و داشتن برنامه برای قرنطینه ۱۴ روزه شامل آدرس مکان اقامت، چگونگی رسیدن به آنجا و خرید مایحتاج است.

منحنی کرونا ویروس کانادا روند نزولی را تجربه می کند

تصمیم به گسترش محدودیت ها عمدتاً به علت امار بالای موارد COVID-19 در خارج از کانادا است ، که بر خلاف شرایط کانادا در تضاد کامل است. همانطور که در داده های سازمان بهداشت جهانی (WHO) نشان داده شده است ، متأسفانه روزانه موارد COVID-19 در سراسر جهان رو به افزایش است.

منبع: سازمان بهداشت جهانی.

از زمان شروع کرونا ویروس در ماه آوریل ، کانادا شیب منحنی COVID-19 خود را به سمت پایین مشاهده کرده است.

در بیشتر امار ، موارد جدید COVID-19 از اوایل ژوئن کمتر از 400 نفر در روز بوده است. در اواسط ماه ژوئیه امار نشان میدادرو به افزایش شدید است ، اما موارد COVID-19 بار دیگر در هفته های اخیر به زیر 400 رسیده است.

در زمان شروع بیماری همه گیر کرونا ویروس ، کانادا محدودیت هایی را وضع کرد که از آن زمان تا کنون بسیار کاهش یافته است. با این حال ، فاصله های اجتماعی و سایر اقدامات بهداشت عمومی (به عنوان مثال ، استفاده از ماسک اجباری در برخی محدوده ها ) در قوت خود باقی است. این اقدامات ، که شامل محدودیت سفرهای خارجی نیز می شود ، به پایین آوردن تعداد و امار کرونا ویروس کانادا کمک کرده است.

منبع: دولت کانادا.

سیستم مهاجرت کانادا به کار خود ادامه می دهد

در طول شیوع بیماری همه گیر کرونا ویروس کانادا همچنان به ارسال دعوتنامه های اکسپرس اینتری ،برای متقاضیان جهت اخذ اقامت دائم ادامه داده است ،
چند مدت فقط متقاضیان کلاس تجربه کانادا و افرادی که نامزدهای استانی دریافت کرده بودند را انتخاب کرد. 
کانادا در اوایل ماه ژوئیه یک دراو برای کارگران ماهر فدرال نیز برگزار کرد ،  که شامل متقاضیان در خارج از کشور بود . 
با توجه به عملکرد های قبلی دولت انتظار می رود حداقل یک قرعه کشی اکسپرس انتری در هفته آینده برگزار شود.  

برنامه متقاضیان استانی (PNP) نیز در طول بیماری کرونا ویروس فعال بوده است، 
هر چند بسیاری از استان هااقدامات ویژه ای را به اجرا گذاشتند.
به عنوان مثال :
ساسکاچوان طی اقدامات ارسال دعوتنامه را به حالت تعلیق در آورده بود اما در آخرین دراو در 29 ژوئیه 2020 از 502 متقاضی دعوت کرده است . 
دعوتنامه برای متقاضیان از طریق استان های بریتش کلمبیا، آلبرتا ، ساسکاچوان ، مانیتوبا ، انتاریو ، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد ،در این مدت صادر شده است. 
کبک همچنین از متقاضیان مهاجرت دعوت کرده است.

کارگران خارجی موقت تا حد زیادی از محدودیت های مسافرتی معاف هستند و کمتر از گروه های دیگر مهاجران و ساکنان موقت تحت تأثیر قرار گرفته اند. آنها تا زمانی که هدف از سفرشان غیر اختیاری و اجباری باشد می توانند به کانادا بیایند (به عنوان مثال ، آنها در حال کار در شغلی هستند که پیش از رسیدن آنها از قبل تنظیم شده بود).

کانادا همچنین در تلاش است تا با اجازه دادن به مطالعه آنلاین واجد شرایط دریافت مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی ، از دانشجویان بین المللی حمایت کند . در حال حاضر برخی دانشجویان بین المللی از محدودیت های مسافرتی معاف هستند. کانادا همچنین یک پروسه اجازه موقت تحصیل دو مرحله ای را در کار خود دارد.

برای بقیه سال 2020 چه انتظاری باید داشته باشیم

کانادا به منظور ، نظارت بر وضعیت کرونا ویروس، به این قوانین وضع شده ادامه میدهد.

با وجود تمدید محدودیت های حال حاضر ، کانادا در حال بررسی است که آیا معافیت های دیگری اضافی را معرفی کند یا خیر.

همانطور که در اوایل این هفته توسط CIC News گزارش شده است ، دولت کانادا در حال حاضر با استان ها ، سرزمین ها ، دانشگاه ها ، کالج ها و سایر موسسات آموزشی در مورد چگونگی استقبال بیشتر دانشجویان بین المللی به روشی ایمن درگیر است.

از زمان شروع بیماری همه گیر کرونا ، کانادا ممکن است به تدریج معافیت های بیشتری را در ماه های آینده اعلام کند.

در این میان ، سیاست مهاجرپذیری کانادا نسبت به آنچه که در پیش از همه گیری کرونا وجود داشت ، بدون تغییر باقی مانده است. و همچنان کانادا برنامه مهاجرت 2020 – 2022 را برای استقال از بیش از یک میلیون مهاجر در نظر دارد . بعید به نظر می رسد که کانادا با توجه به اهمیت مهاجرت برای تقویت اقتصاد خود در پی افزایش سالخوردگی و پایین بودن نرخ تولد ، سیاست های مهاجرت خود را به طور قابل توجهی تغییر دهد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت

پشتیبانی آنلاین

پاسخگویی به سوالات و یا ارائه پشتیبانی

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است