dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

تفاوت سیتیزن شیپ کانادا و کارت اقامت دائم کانادا

آمریکا کانادا اطلاعات کاربردی اطلاعات کاربردی کانادا تفاوت سیتیزن شیپ کانادا و کارت اقامت دائم کانادا

مقایسه اقامت دائم و شهروندی کانادا

سیتیزن شیپ کانادا یا تابعیت کانادا یا در زمان تولد (شخص درخاک کانادا متولد شود) اتفاق می افتد یا توسط افرادیکه دارای کارت اقامت دائم کانادا می باشند


سیتیزن شیپ کانادا

سیتیزن شیپ (شهروندی ) یا تابعیت کانادا یا در زمان تولد (شخص درخاک کانادا متولد شود ) اتفاق می افتد یا توسط افرادیکه دارای کارت اقامت دائم کانادا می باشند پس از زندگی و گذراندن مدت زمان مورد نیاز در کانادا ،طی مراسمی قانونی به دست می آید.افرادیکه سيتيزن شيپ كانادا یا تابعیت کشور کانادا را دارند ، هنگام ورود به کانادا از مرزهای این کشور، هیچ احدی تحت هیچ شرایطی حق جلوگیری از ورود آنها را ندارد همچنین هیچ فردی حق اخراج یک تابع کانادا را از این کشور ندارد.

این یکی از مزیتها و تفاوتهای بین اقامت دائم کانادا و سیتی زن کانادا می باشد و از آنجا که دارندگان کارت اقامت دائم ،هنوز شهروند کانادا نبوده و تابع کشور یا کشورهای دیگری می باشند، در شرایط خاص می توان این افراد را به کانادا راه نداد و یا از کانادا اخراج کرد.تمامی افرادیکه کارت قامت دائم کانادا را دارند پس از گذراندن مدت زمان مورد نیاز در کانادا می توانند جهت سیتیزن شیپ کانادا اقدام کنند


کارت اقامت دائم کانادا

متقاضیانی که موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند ابتدا توسط ویزایی که در پاسپورت آنها درج می گردد مجوز ورود به این کشور را دربافت می کنند سپس جهت اخذ اقامت pr كانادا اطلاغات خود را در وب سایت سازمان مهاجرتی تکمیل می نمایند.


مدت زمان گرفتن کارت pr کانادا

کارت اقامت دائم کانادا تقریبا” پس از 45 روز آماده و برای آنها پست می گردد.این کارت (Permanent Resident) ، یک سند شناسایی برای اثبات وضعیت شما در کانادا بوده که مدت اعتبار آن ۵ سال ، و در صورت خروج از کانادا ،برای ورود مجدد به آن نیازاست.

افرادیکه موفق به دریافت کارت اقامت دائم کانادا شده اند ،هنوز شهروند آن کشور محسوب نمی شوند اما اجازه کار و زندگی در آن کشور را دارند. افرادیکه کارت مقیم دائم کانادا رادارند از تمام حقوق و وظایف یک شهروند کانادایی برخوردار هسنند بجز حق رای دادن و پاسپورت کانادایی. این افراد پس از چند سال زندگی در کانادا می توانند برای شهروندی کانادا اقدام کنند. کشور کانادا بجز در یک مورد (فرزندی که در خاک کانادا متولد شود) حق شهروندی را مستقیما به اتباع خارجی نمی دهد و همه ابتدا اقامت دائم را کسب می کنند و سپس برای شهروندی اقدام می کنند.

افرادیکه دارای کارت اقامت دائم کانادا (PR) می باشند می توانند بدون هیچگونه محدودیتی همانند یک شهروند کانادایی در هر کجای کانادا که مایل هستند مشغول کار و تحصیل و …. شده و اقدام به باز کردن حساب بانکی و از امتیازات آن،ماننددسترسی به نظام بانکی بین المللی و … برخوردار شوند.همچنین هزینه تحصیل برای مقیم کانادا نسبت به افرادیکه از طریق ویزای دانشجویی (ویزای تحصیلی) در کشور کانادا تحصیل می کنند خیلی پایین تر می باشد.همچنین این افراد تحت حمایت منشور حقوق و آزادی های کانادا قرار دارندو می توانند از بسیاری مزایای اجتماعی همانند بیمه درمانی رایگان بهرمند شوند.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت