dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

شش قانون کانادا که تغییر می کند کدام اند؟

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا شش قانون کانادا که تغییر می کند کدام اند؟

در ادامه به شش مورد از این تغییرات اشاره خواهیم کرد که بهتر است با آنها آشنا شوید:

در سال 2021 برخی قوانین و دستورالعمل‌ها در کانادا تغییر خواهد کرد.

  1. قانون طلاق

یکی از تغییرات عمده شامل اصطلاحاتی است که برای تقسیم اموال بعد از طلاق به کار می‌رود. کلمات «حضانت و دسترسی» در قانون طلاق حذف شده و دو اصطلاح «مسئولیت تصمیم‌گیری» و «زمان فرزندپروری» جایگزین این دو کلمه می‌شود. این قانون از اول مارس اجرا خواهد شد.

  1. قانون حریم خصوصی

وزارت دادگستری کانادا قول داده است که به مدرن‌سازی قانون حریم خصوصی کانادا بپردازد. از جمله بررسی روش‌هایی که قوانین فدرال مسئول نحوه «جمع‌آوری، استفاده، افشا، نگهداری و حذف اطلاعات شخصی افراد» است. این وزارتخانه تا 17 ژانویه از عموم مردم به منظور بازخورد نظرسنجی خواهد کرد.

  1. قانون حفاظت از محیط‌زیست کانادا

دولت فدرال اعلام کرد که استفاده از کیسه‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف را در سراسر کانادا ممنوع خواهد کرد. این قانون از اوایل سال 2021 اجرا خواهد شد.

  1. قانون دریافت کمک هزینه برای کودکان

دولت فدرال با اعطای 1200 دلار به ازای هر کودک در سال 2021، به خانواده‌هایی كه کودکان زیر شش سال دارند، موقتاً کمک مالی خواهد کرد. بنا به گفته دولت کانادا، این اقدام به شش میلیون خانواده و بیش از دو میلیون کودک کمک خواهد کرد.

  1. قانون تخفیف مالیاتی دورکاری

طبق این قانون، کسانی که در طول همه‌گیری کرونا دورکار بوده‌اند از تخفیف مالیاتی تا 400 دلار در سال 2021 برخوردار خواهند شد. این قانون در سال جاری نیز اعمال شده بود و برای سال آینده نیز تمدید می‌شود.

  1. دستورالعمل‌های پرورش و تولید خوراک دام

کانادا با اجرای مقررات مربوط به تولید خوراک دام در سال 2021 با تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان خوراک دام که تابع قوانین جدید نباشند، برخورد خواهد کرد. این قانون نگاه دقیق‌تری به نحوه تولید خوراک دام و خطر آلودگی هنگام تهیه خوراک دارد.

اکنون تولیدکنندگان باید خطرات بیولوژیکی، شیمیایی و فیزیکی را که با تولید به وجود می‌آید، ثبت و مشخص کنند که آیا منبع آنها خطر یا احتمال آلودگی دارد یا خیر.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت