dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

تغییر محل و یا رشته تحصیلی در کانادا DLI

آمریکا کانادا تحصیلات تحصیل در کانادا تغییر محل و یا رشته تحصیلی در کانادا DLI

آیا من میتوانم رشته و دانشگاه تحصیل خودم را بعد از گرفتن ویزا تغییر دهم؟

قبل از 12 مارچ 2021، فرد متقاضی به تحصیل در کانادا به راحتی می توانست محل و مقطع تحصیل خود را بعد از دریافت ویزا عوض کند حال قبل از ورود به کانادا و دریافت استادی پرمیت یا بعد از ورد و دریافت استادی پرمیت اما اخیرا تبصره تغییر DLI توسط اداره مهاجرت کانادا تغییر کرده است. بنا به قانون جدید مشخصا اعلام شده که “قبل” از تغییر DLI فرد متقاضی بایستی:

Enrolled at a designated learning institution (DLI) and Actively studying while you’re in Canada

این قانون تکلیف رو تا حدی زیادی مشخص کرده است. بعبارتی دیگه امکان تغییر DLI قبل از لند کردن در کانادا نیست. فرد باید برگه استادی پرمیت رو دریافت کرده باشد و در دانشگاه یا کالج که با آن ویزا و استادی پرمیت گرفته است ثبت نام کرده باشد و در کانادا در حال تحصیل باشد تا بعد امکان تغییر براش فراهم بشه.

اما قبل ورود به کانادا یا قبل شروع تحصیل چه باید کرد:

 1. اگه پرونده تحصیلی همچنان درحال بررسی باشد و شما تصمیم به تغییر DLI دارید، بایستی طی وبفرم به اطلاع سفارت برسانید. در غیر اینصورت و تغییر خودسرانه اجازه پرواز (در شرایط کرونا) یا ورد به کانادا و دریافت استادی پرمیت نخواهد بود.
 2. اگه پرونده تحصیلی اپروو شده باشد بعبارتی “پاس رکویست انجام شده و شما نامه معرفی به مرز دریافت کرده باشین” اما هنوز وارد کانادا نشده باشید بایستی دوباره پرونده استادی پرمیت جدید با نامه پذیرش جدید از DLI (موسسه آموزشی ) جدید با پرداخت دوباره هزینه درخواست بدید.

* شبهه بعدی که پیش میاد این است که این قانون در مورد افرادی که تا به الان این تغییر رو انجام داده اند و پرونده در حال بررسی یا اپروو شده دارن چه میشود. خب جواب این سوال مشخصا پاسخ داده نشده که آیا این قانون عطف به سابق میشه یا نه. (این قانون در تاریخ 12 مارچ ابلاغ شده بود). برای این منظور افرادی که اینکار رو کرده اند و در موسسه دیگه ای به تحصیل آنلاین شروع کرده اند توصیه میکنم سریعتر وبفرم بزنن و تغییر رو اعلام کنن و منتظر نتیجه و جوابیه سفارت باشند.

جمع بندی:

چنانچه خارج از کانادا هستید:

 • حتما باید تغییر موسسه آموزشی خود را به IRCC اطلاع دهید، در غیر این‌صورت اجازه سوار شدن‌به هواپیما نخواهید داشت.
 • اگر اپلیکیشن شما برای دریافت ویزا هنوز نهایی نشده است، می‌توانید موسسه آموزشی خود را تغییر داده و تنها لازم است به IRCC اطلاعات لازم (نامه پذیرش جدید) را ارائه دهید.
 • اگر اپلیکیشن شما نهایی شده است و ویزای خود را دریافت کرده‌اید و موسسه آموزشی خود را تغییر می‌دهید، مجبور هستید مجددا اپلیکیشن جدید با نامه پذیرش جدید ثبت کنید و تمام هزینه‌های آن را پرداخت کنید.
 • چنانچه شما در خارج از کانادا حضور دارید و هنوز درخواست‌ پرمیت تحصیلی شما در دست بررسی است، میتوانید با وبفرم تغییر موسسه یا رشته تحصیلی خود را به اداره مهاجرت اطلاع دهید. این کار ممکن است نظر آفیسر پرونده را نسبت به صدور رای عوض کند.
 • چنانچه شما در‌ خارج از کانادا حضور دارید و پرمیت تحصیلی شما قبول شده است، در صورت تغییر موسسه یا رشته تحصیلی، باید مجددا برای اخذ پرمیت اقدام نمایید.

چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقطع دیگری دارید:

 • چنانچه استادی پرمیت شما هنوز معتبر است، برای رفتن به یک مقطع جدید نیازی به دریافت استادی پرمیت جدید و یا تغییر در شرایط استادی پرمیت فعلی ندارید.
 • اگر استادی پرمیت شما در حال باطل شدن است، باید نسبت به تمدید آن اقدام کنید.
 • اگر استادی پرمیت شما باطل شده است، باید نسبت به Restore کردن آن اقدام کنید. همچنین در زمان اقدام برای Restore کردن، باید برای تمدید آن هم اقدام کنید. برای Restore کردن، باید پیش از ۹۰‌ روز از زمان باطل شدن استادی پرمیت اقدام گردد.
 •  چنانچه در داخل کانادا هستید و قصد دارید DLI خود را تغییر دهید باید در حال تحصیل در موسسه آموزشی قبلی که با آن ویزای خود را اخذ نموده اید باشید. در واقع به این شکل نیست که شما بتوانید بدون ثبت نام در کالج یا دانشگاه قبلی، DLI را تغییر دهید.

* به شکل کلی، هر تغییر در موسسه آموزشی باید به اطلاع سازمان مهاجرت برسد. این‌موضوع اصلا جدید نبوده و نباید از آن به عنوان تغییر قوانین نام برده شود. همچنین تغییرات موقتی که به دلیل محدودیت‌های COVID19 در قوانین مهاجرت به وجود می‌آید به معنی تغییر قوانین نیست. قوانین مهاجرت کانادا، قوانین کلان هستند که تغییر آن‌ها در یک شب اتفاق نمی‌افتد.
* شما نیازی به نماینده ندارید تا DLI خود را تغییر دهید ، حتی اگر از یکی از آنها برای درخواست اجازه تحصیل خود استفاده کنید. اگر اطلاعات درخواست اجازه تحصیل خود را دارید می توانید این کار را خودتان انجام دهید.
* ویزا و پرمیت مختص آن دانشگاه و کالج نیست ویزا و پرمیت انحصای است البته به جز کبک که یک پروسه سرکیو PEQ هم اضافه دارد برای دیگر استان مشکلی ندارد


لینک اداره مهاجرت برای تبدیل dli

سایت تغییر DLI

شما باید هر زمان که مدرسه دبیرستان را تغییر دادید اطلاع دهید. برای انجام این کار ، شما نیاز دارید:

 • یک حساب آنلاین
 • شماره اجازه تحصیل شما
  • با حرف “S” شروع می شود و در سمت راست بالای مجوز قرار دارد.
  • به دلایل امنیتی ، ما ممکن است از شما بخواهیم که چند جزئی از برنامه شما ارائه دهید ، بنابراین آنرا مفید کنید.
 • شماره موسسه یادگیری تعیین شده جدید مدرسه (DLI) شما
 • شماره شناسایی دانشجویی جدید شما (شناسه دانشجویی)
  • می توانید آن را با نامه پذیرش مدرسه جدید خود که برای شما ارسال شده است ، پیدا کنید.
 • تاریخ شروع خود را در مدرسه جدید خود.

شما نیازی به نماینده ندارید تا DLI خود را تغییر دهید ، حتی اگر از یکی از آنها برای درخواست اجازه تحصیل خود استفاده کنید. اگر اطلاعات درخواست اجازه تحصیل خود را دارید می توانید این کار را خودتان انجام دهید.

برای تغییر موسسه خود این مراحل را دنبال کنید:

1.وارد حساب کاربری خود شوید .

2.انتقال از شماره DLI را در بخش  تعیین شده دانش آموزان انتقال دانش آموزان کلیک کنید .

3.شماره درخواست اجازه مطالعه خود را وارد کنید و روی جستجوی برنامه من کلیک کنید .

4.در صورت لزوم جزئیات بیشتری درباره درخواست مجوز مطالعه اصلی خود وارد کنید. این اطلاعات به ما در شناسایی برنامه شما کمک می کند.

5.شماره جدید DLI ، شماره شناسه دانشجویی جدید و تاریخ شروع خود را در مدرسه جدید خود وارد کنید. کلیک کنید ثبت کردن انتقال .

6.جزئیات انتقال خود را مرور کنید. اگر همه اطلاعات صحیح است ، روی تأیید انتقال کلیک کنید

7.تأیید صحت درخواست شما را بخوانید. این تأیید می کند که شما به ما اطلاع داده اید که مدارس پس از دوره متوسطه را تغییر داده اید. برای بازگشت به حساب خود ، بر روی صفحه اصلی حساب کلیک کنید. اکنون می توانید از سیستم خارج شوید

مشکلات تغییر رشته در کانادا

– خالی ماندن ظرفیت برخی دانشگاه ها پس از شروع ترم تحصیلی
– ایجاد ترافیک در پذیرش کالج ها
– صرف هزینه برای دو موسسه آموزشی
– همزمان نبودن شروع ترم تحصیلی در دو موسسه در برخی موارد
– و مشکلاتی از این دست که بیشتر آنها به دانشگاه هایی برمیگردد که دانشجو از آنها صرفا به عنوان ابزار برای اخذ پرمیت خود نموده است.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت