کانادا اخبار تحصیلی کانادا

تغییر برنامه اجازه کار خبر بسیار خوبی برای دانشجویان و کارفرمایان کانادا

برنامه اجازه کار کانادا برای دانشجویان بین المللی

تجزیه و تحلیل: فراتر از اهمیت آن برای دانشجویان بین المللی، کارفرمایان کانادایی نیز به طور قابل توجهی از PGWPs بهره مند شوند.

کانادا علاوه بر سیستم آموزش در سطح جهانی و استاندارد بالای زندگی، مزیت مهم دیگری را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد: دسترسی به مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) .

PGWP یک مجوز کار آزاد (ورک پرمیت) است که می تواند برای به دست آوردن تجربه کاری کانادایی، یک دارایی ارزشمند در به دست آوردن وضعیت اقامت دائم (PR) کانادا مورد استفاده قرار گیرد.

کسب تجربه کاری در کانادا اغلب یک عامل کلیدی در کمک به متقاضیان برای مهاجرتاز طریق برنامه های مختلف از جمله اکسپرس اینتری و برنامه های استانی (PNP) است.

اکسپرس انتری اولین مسیر مهاجرت کانادا و اخذ اقامت است ، و این برنامه مهاجرتی یک سیستم مبتنی بر امتیاز است و عوامل مختلفی مثل مدرک زبان، سن، تحصیلات، تجربه کاری و غیره را در نظر می گیرد. تجربه کاری در کانادا به امتیاز متقاضیان مهاجرت در سیستم جامع امتیاز بندی (CRS) کمک بسیاری می کند و متقاضیان را در استخر رقابتی اکسپرس اینتری پیش می اندازد.

کسانی که دارای مدرک تحصیلی و تجربه کاری کانادایی هستند نیز شانس موفقیت بهتری در هنگام درخواست تحت استانی PNPs یا در صورتی که در کبک تحصیل کرده اند، برای برنامه تجربه کبک (PEQ) خواهند داشت.

فراتر از اهمیت ورک پرمیت پس از تحصیل برای دانشجویان بین المللی، کارفرمایان کانادایی نیز به طور قابل توجهی از PGWPs بهره مند شوند زیرا که نیرو متخصص مورد نیاز خود را به راحتی استخدام می کنند. به طور معمول، برای استخدام یک ملیت خارجی، کارفرمایان کانادایی باید یک فرایند طولانی و پرهزینه را پشت سر بگزارند که به عنوان ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) شناخته می شود که درخواستی است که آنها باید ارائه دهند تا ثابت کنند که سعی کرده اند یک کانادایی استخدام کنند اما نتوانسته اند این کار را انجام دهند و در نتیجه فرد خارجی را میخواهند استخدام و وارد کانادا کنند اما دانشجویان خارجی اجازه کار آزاد PGWP دارند و کارفرمایان دیگر نیازی به ارائه درخواست LMIA و طی کردن این فرایند پرهزینه و دشوار را ندارند.

اگرچه ممکن است مراحل اولیه استخدام شخصی با داشتن PGWP نیاز به طی مراحل زیادی توسط کارفرما نداشته باشد ، اما اگر کارفرما بخواهد تبعه خارجی بیش از تاریخ انقضا PGWP به کار خود ادامه دهد ، نمی توان همین را گفت که دیگر کار ساده ای است. مجوزهای کار مدت محدودی دارند و اینجاست که PGWP اغلب مشکل به وجود می آورد.

در اکثریت قریب به اتفاق موارد، یک ورک پرمیت PGWP را نمی توان تمدید کرد و یک درخواست LMIA باید قبل از اینکه کارگر بتواند برای یک مجوز کار جدید، خاص کارفرما درخواست کند، ارائه و تأیید شود.

اما این در حال تغییر است. در 8 ژانویه 2021 دولت کانادا سیاست جدیدی را مطرح کرد که به دانشجویانی که از قبل در کانادا بوده اند با PGWP منقضی شده شده اجازه درخواست مجوز کار باز جدید را خواهد داد.

به طور خاص، سیاست جدید به افرادی که شرایط زیر را دارند اجازه خواهد داد که درخواست مجوز کار (ورک پرمیت) 18 ماهه را داشته باشند:

  • اجازه کار پس از تحصیل داشته اند، به گونه ای که این اجازه کار در تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ و یا پس از آن به پایان رسیده است و یا طی ۴ ماه پس از تاریخ اپلای برای دریافت اجازه کار جدید، اجازه کار قبلی منقضی می‌شود.
  • هنوز در کانادا هستند.
  • وضعیت اقامتی قانونی دارند و یا می‌توانند برای Restore کردن آن اقدام نمایند.

روند درخواست تا 27 ژوئیه 2021 اجرا خواهد شد.

این تغییر سیاست بسیاری از کارفرمایان کانادایی را قادر خواهد ساخت که اتباع خارجی را که داری PGWP هستند استخدام کنند ، تا این کار را بدون نیاز به طی کردن فرایند طولانی و پرهزینه ای که قبلا بود انجام دهند.

برای بسیاری از کارفرمایان کانادایی که از استعداد خارجی بهره مند هستند، این بدان معنی است که در نتیجه محدودیت های مهاجرت کانادا نیازی به به خطر انداختن کیفیت نیروی کار خود نخواهند داشت. قادر بودن به نگه داشتن کارگران مورد نیاز خود، بدون در نظر گرفتن ملیت یا وضعیت مهاجرت، برای بسیاری از شرکت های کانادایی و اقتصاد کانادا به عنوان یک کل ارزشمند ثابت خواهد کرد.


بیشتر بخوایند:

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023