کانادا اخبار سراسری کانادا

تغییرات در پردازش ویزا کانادا به دلیل COVID-19

تعلیق بررسی ویزا های توریستی مگر در موارد ضروری پردازش میشود

14 آوریل 2020

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) می گوید که این روند به ادامه برنامه های ویزا و مجوز سفر الکترونیکی (ETA) برای کسانی که از محدودیت سفر معاف هستند ، با تمرکز ویژه روی برنامه های موقت کارگران خارجی مربوط به خدمات اساسی پزشکی و تهیه مواد غذایی ادامه خواهد داد.

خدمات زنجیره ای در اطلاعیه ای که در 10 آوریل 2020 انجام شد ، IRCC همچنین اظهار داشت که برنامه های مربوط به اجازه تحصیل ادامه خواهد یافت “تا حد ممکن” قبل از ترم تحصیلی پاییز.

متقاضیان اجازه تحصیل اکنون به جای 30 روز معمول 90 روز فرصت دارند تا داده های بیومتریک را ارائه دهند. بسیاری از مراکز درخواست ویزا که این سرویس را ارائه می دهند ، به عنوان یک اقدام ویژه ، به دلیل همه گیری کرونور ویروس به طور موقت بسته می شوند.

فقط دانشجویانی که دارای مجوز تحصیل قبل از اعمال محدودیت سفر در 18 مارس 2020 صادر شده اند ، در حال حاضر مجاز به ورود به کانادا هستند.

درخواست های مربوط به اقامت دائم همچنان ادامه دارد. با این حال ، فقط ساکنان دائمی که قبل از 16 مارس 2020 تأیید شده اند ، می توانند در حال حاضر به کانادا بیایند.

محدودیت های فعلی سفر باعث شده است که پردازش برنامه های ویزای غیر ضروری بازدید کننده متوقف شود ، که به گفته IRCC امکان توزیع مجدد منابع و تمرکز بر خدمات اساسی را فراهم می آورد.

گسترش جهانی COVID-19 منجر به اعمال اقدامات جدید مهاجرت در مورد اتباع خارجی ، به ویژه کارگران خارجی موقت ، خانواده های آنها و دانشجویان بین المللی شده است. علیرغم این تحولات اخیر IRCC تعداد قابل توجهی معافیت را اعلام کرده است و بارها اعلام کرده است که به روند برنامه های ارائه شده تحت برنامه های مختلف مهاجرتی خود ادامه خواهد داد.

از کارگران ، دانش آموزان و بازدید کنندگان ، که واجد شرایط معافیت از محدودیت های سفر هستند ، خواسته می شود تا بصورت آنلاین اقدام کنند.


1- وضعیت بررسی پرونده ها نزد اداره مهاجرت فدرال
در تاریخ 10 آوریل 2020، دولت کانادا توضیحات جدیدی در مورد مراحل بررسی انواع درخواست‌ها منتشر کرد. کانادا بررسی درخواست های ویزای توریستی غیر ضروری و همچنین درخواست‌های eTA را به حالت تعلیق درآورده است. تنها استثناء در مورد تقاضا های ویزای کار موقت خارجی در نظر گرفته شده، به ویژه ویزاهای کار مربوط به صنایع ضروری مانند حوزه های بهداشتی و صنایع غذایی.

کانادا البته به بررسی درخواست‌های ویزای تحصیلی ادامه خواهد داد. البته، دانشجویانی که نیاز است برای انجام انگشت نگاری اقدام کنند علاوه بر 30 روز وقت معمول، 90 روز اضافی وقت خواهند داشت به دلیل اینکه در حال حاضر اکثر مراکز انگشت نگاری در خارج از کانادا بسته‌ هستند.  در حال حاضر تنها دانشجویانی که مجوز تحصیل آنها قبل از 18 مارس 2020 صادر شده باشد اجازه ورود به کاناد را دارند.

تمامی تقاضاهای ویزاهای توریستی، ویزای کار و ویزای تحصیلی که مشمول استثناهای اداره مهاجرت کانادا می شوند می بایست درخواست های خود را فقط به صورت آنلاین ارسال کنند.

ضمنا اداره مهاجرت کانادا  به بررسی پرونده های اقامت دائم ادامه می‌دهد. با این وجود، در حال حاضر، فقط آن دسته از مهاجرانی که پرونده اقامت دائم آنها قبل از 18 مارس 2020 تایید و پذیرفته شده است، می‌توانند به کانادا سفر کنند.

2- وضعیت بررسی پرونده ها نزد اداره مهاجرت کبک:
روند بررسی کلیه پرونده های اقامت دائم نزد اداره مهاجرت کبک ادامه خواهد داشت. در حال حاضر مقامات و کارکنان اداره مهاجرت کبک بصورت دورکاری و برای جلوگیری از شیوع ویروس مشغول به کار هستند. هرچند با توجه به این تمهیدات سرعت روند بررسی پرونده ها نزد این اداره تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

در مورد دارندگان ویزای تحصیلی و ویزای کاری، طبق اعلام اداره مهاجرت کبک این افراد می بایست در همه حال دارای وضعیت قانونی در خاک کانادا برطبق قوانین اداره مهاجرت کانادا باشند و اداره مهاجرت کبک نیز به بررسی پرونده های مربوط به صدور  CAQ ادامه می دهد.
ضمنا برای ارسال مدارک بصورت فیزیکی به اداره مهاجرت کبک، این مدارک می بایست توسط پست ارسال شود و هیچ مدرکی بصورت حضوری دریافت نمی گردد.

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023