تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

جدیدترین شرایط اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل 2020

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار تحصیلی کانادا جدیدترین شرایط اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل 2020

اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل

کانادا در حال تغییر عمده در قوانین اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند در کانادا از ابتدای پاییز تحصیل کنند.

آپدیت 27 آگوست 2020

PGWP دانشجویان بین المللی را قادر می سازد بعد از اتمام برنامه آموزشی خود در یک موسسه یادگیری تعیین شده کانادایی (DLI) تجربه کار کانادایی را بدست آورند .

دانشجویان بین المللی برای اینکه واجد شرایط PGWP باشند باید حداقل 8 ماه طول برنامه را در DLI به پایان برسانند. برنامه تحصیل آنها باید به دیپلم ، مدرک یا گواهی منجر شود. طول نهایی PGWP به طول برنامه تحصیل دانشجویان در کانادا بستگی دارد.

دانشجویان می توانند برنامه را بصورت آنلاین شروع کنند و پس از آمدن به کانادا هنوز هم برای 3 سال PGWP واجد شرایط هستند

به طور معمول ، دوره های آنلاین به دلیل نیاز مطالعه برای برنامه PGWP حساب نمی شوند. با این حال ، با توجه به وقفه های مسافرتی مرتبط با کورو ویروس در سرتاسر جهان ، مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) اکنون به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که در خارج از کشور به صورت آنلاین تحصیل کنند و هنوز هم واجد شرایط درخواست بعد از فارغ التحصیلی برای اجازه کار هستند.

IRCC اصلاحات را در شامگاه 14 مه 2020 اعلام کرد.

 • دانشجویان هم اکنون می توانند تحصیل کنند در حالی که خارج از کشور هستند تا 30 آوریل 2021 بدون اینکه از طول PGWP کسر شود ، تا زمانی که 50 درصد تحصیلات خود را در کانادا بگذرانند.
 • دانشجویانی که ثبت نام کرده اند برای برنامه ای که مدت زمان 8-12 ماه با تاریخ شروع از ماه مه تا سپتامبر 2020 باشد ، می توانند کل برنامه خود را در خارج از کشور تکمیل کنند و هنوز هم واجد شرایط PGWP باشند.
 • دانشجویانی که ثبت نام کرده اند در یک برنامه با تاریخ شروع از ماه مه تا سپتامبر سال 2020 و به صورت آنلاین تا 30 آوریل 2021 تحصیل می کنند ، و فارغ التحصیل بیش از یک برنامه تحصیلی واجد شرایط هستند ، ممکن است بتوانند طول برنامه های تحصیلی خود را ترکیب کنند. هنگامی که آنها در آینده برای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی درخواست میکنند، باید 50٪ از کل تحصیلات آنها در کانادا انجام شود.
 • برای واجد شرایط بودن این اقدامات ، دانشجویان باید قبل از شروع برنامه تحصیلی در ترم بهار / تابستان / پاییز 2020 یا برای ترم ژانویه 2021 ، درخواست مجوز تحصیل را ارائه دهند . در نهایت دانشجویان باید برای اجازه تحصیل تأیید شوند.

در یک سناریوی فرضی ، یک دانشجوی بین المللی جدید می تواند پاییز امسال برنامه خود را از طریق DLI کانادایی بصورت آنلاین آغاز کند و هنوز هم حداکثر سه سال واجد شرایط PGWP باشد تا زمانی که آنها تا پایان سال 2020 وارد کانادا شوند و یک دوره مقدماتی را تمام کنند. برنامه آموزشی حداقل با دو سال DLI.

دانشجویان بین المللی می توانند در پاییز امسال در خارج از کانادا ثبت نام کنند و پس از عزیمت به کانادا ، مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی دریافت کنند.

چرا این یک اعلامیه بزرگ است

PGWP در بین دانشجویان بین المللی کانادا بسیار آرزو می شود زیرا این امکان را می دهد تا بعد از اتمام تحصیل تا سه سال در کانادا فعالیت کنند.

براساس بررسی سالانه دفتر آموزش بین المللی كانادا در مورد دانشجویان خارجی ، چنین تجربه کاری در هنگام ارسال برنامه مهاجرت فدرال یا استاني خود ، كه 60 درصد دانشجویان بین المللی قصد انجام آن را دارند ، به آنها مزیت اصلی می بخشد .

به عنوان مثال ، تحت سیستم رتبه بندی جامع ورود به سیستم اکسپرس اینتری  (CRS) ، دانشجویان سابق بین المللی برای تحصیلات و تجربه کاری کانادایی از امتیازات اضافی CRS برخوردار می شوند.

علاوه بر مسیرهای فدرال ، جریانهای متنوعی از برنامه های نامزدی استانها (PNP) نیز برای کمک به دانشجویان قبلی بین المللی برای انتقال به اقامت دائم وجود دارد.

در ماه های اخیر ، دانشجویان قبلی بین المللی بیشتر دعوت نامه هایی را برای درخواست اقامت دائم از طریق قرعه کشی Express Entry دریافت کرده اند که تنها نامزدهای کلاس تجربه کانادا و نامزدهای PNP را انتخاب کرده اند.

این اطلاعیه بزرگ بیشتر دانشجویان بین المللی را ترغیب به ادامه تحصیل در کانادا در پاییز امسال خواهد کرد ، نه این که تحصیلات بعد از متوسطه را متوقف کند. دلیل این امر این است که دانشجویان بین المللی که می خواهند سرانجام برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند می خواهند از فرصت تکمیل بخشی از تحصیلات خود در کشورهای مبداء خود سرمایه گذاری کنند ، در حالی که هنوز هم می توانند به همان مزایایی دسترسی داشته باشند که مورد نیاز آنها بود. تحصیل فیزیکی در کانادا.

یکی دیگر از مزایای اصلی هزینه تحصیل در کانادا برای آنها کاهش می یابد ، زیرا در آغاز تحصیلات خود در کانادا مجبور به پرداخت هزینه های اضافی زندگی نخواهند شد.

این اطلاعیه و قانون جدید شرایط اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل 2020 ( هرچند موقت باشد ) باعث تقویت اقتصاد و مشاغل کانادا خواهد شد

با این وجود ، این اصلاح سیاست باید اثربخش باشد برای اقتصاد کانادا زیرا شهریه ای که دانشجویان بین المللی پرداخت می کنند به پشتیبانی از مشاغل در کالج ها و دانشگاه های سراسر کانادا کمک می کند. علاوه بر این ، دانشجویان بین المللی پس از ورود به کانادا ، از طریق هزینه ها ، نیروی کار و مالیاتی که به عنوان کارگر پرداخت می کنند از چندین طریق از فعالیت اقتصادی حمایت می کنند.

پیش از شروع همه گیری COVID-19 ، بیش از 640،000 دانشجوی بین المللی در کانادا سالانه 22 میلیارد دلار در اقتصاد و حمایت از حدود 170،000 شغل کانادایی کمک می کردند.

علاوه بر این ، بسیاری از این دانشجویان در نهایت انتقال به اقامت دائم را انجام می دهند ، که به دراز مدت به اقتصاد کانادا کمک خواهد کرد زیرا این ویژگی ها دارای ویژگی های کلیدی سرمایه انسانی است که از نتایج قوی بازار کار مهاجران کانادا پشتیبانی می کند. این خصوصیات شامل جوان بودن در سن ، مسلط به انگلیسی و / یا فرانسوی ، و داشتن تحصیلات کانادایی ، تجربه کار و ارتباطات اجتماعی و حرفه ای است.

در اوایل آوریل ، IRCC برای اولین بار این اقدام را برای دانشجویان بین المللی که دوره های آنها در ماه مه و ژوئن آغاز شده است ، اعمال کرد . اطلاعیه 14 مه برای دانش آموزانی که ترم خود را در ماه سپتامبر شروع می کنند ، تمدید می شود.

گرچه دانشجویان بین المللی که پس از 18 مارس مجوز تحصیل خود را دریافت کرده اند ، هنوز قادر به ورود به کانادا نیستند ، مجوزهای جدید هنوز پردازش می شود و IRCC می گوید که دانش آموزان جدید را در مورد زمانی که می توانند دوباره به کانادا سفر کنند ، مطلع خواهند کرد.

کانادا برای دانشجویان بین المللی جذاب تر می شود

کانادا به دلایل زیر ثابت کرده است که یکی از جذاب ترین مقصد های جهان برای دانشجویان بین المللی در سال های اخیر است:

 • کانادا کیفیت بسیار بالایی از آموزش را ارائه می دهد.
 • دانشجویان و همسران و شرکای زندگی آنها می توانند در طول و بعد از تحصیل کار کنند.
 • کانادا این فرصت را برای تحصیل و زندگی در محیط های انگلیسی و یا فرانسوی فراهم می کند.
 • کانادا کشوری بسیار امن است.
 • کانادا هر ساله از مهاجران ، دانشجویان بین المللی ، متخصصان خارجی و بازدید کنندگان حدود 200 کشور استقبال می کند.
 • تا حدودی به دلیل ضعیف تر بودن دلار کانادا ، کانادا از سایر مقاصد بین المللی محبوب دانشجویی مقرون به صرفه است و
 • بیش از 80 مسیر اقامت دائم برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. در سال 2018 ، تقریباً 54000 دانشجوی بین المللی سابق اقامت دائم کانادا را به دست آوردند.

این اصلاحات تازه اعلام شده ، کانادا را برای دانشجویان بین المللی جذاب تر می کند.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی