dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

دولت کبک تغییرات peq به حالت تعلیق درآورد

اخبار آمریکا کانادا اخبار کبک دولت کبک تغییرات peq به حالت تعلیق درآورد

دولت قول بازبینی لیست های صلاحیت با جوامع دانشگاهی و تجاری را می دهد

وزیر مهاجرت استان ، سیمون جولین-بارت ، عصر جمعه بعد از ظهور گزارش های رسانه ای درباره این تصمیم ، تعلیق در پست FB را تایید کرد.

تعلیق موقت قوانین جدید به دنبال اعتراض گسترده مردم بود که در اوایل این هفته ، جولین باره باعث شد دانشجویان و کارگرانی که در کبک ساکن بودند معاف شود .

برنامه تجربه کبک ، یا PEQ ، یک برنامه مهاجرتی پر سرعت است که به فارغ التحصیلان واجد شرایط بین المللی مدارس کبک و کارگران خارجی موقت که در استان کار می کنند و می توانند برای انتخاب دائم اقامت داوطلب شوند ، اجازه می دهد.

این قوانین جدید کسانی را که می توانند از طریق PEQ درخواست انتخاب کنند ، فقط به آن فارغ التحصیلان در یک منطقه واجد شرایط آموزش و کارمندان خارجی موقت شاغل در مشاغل واجد شرایط تقاضا محدود می کند.

این محدودیت ها قبل از اول نوامبر وجود نداشت و باعث رد صلاحیت بسیاری از دانشجویان و کارگران قبلاً واجد شرایط در کبک می شد.

اعتراض عمومی منجر به تعلیق شد

این قوانین باعث انتقاد شدید دانشجویان و کارگران و همچنین دانشگاه ها و کالج ها و رهبران تجارت در استان شد.

این اعتراض باعث شد دولت قبل از جابجایی عصر امروز ، پدربزرگ را به کسانی که در حال حاضر در استان زندگی می کنند ، موکول کند تا تغییرات را تا زمان بررسی لیست های حاکم بر مناطق واجد شرایط آموزش و مشاغل که در کبک تقاضا محسوب می شوند ، به حالت تعلیق درآورد.

جولین بارت در پست FB خود گفت تصمیم به حالت تعلیق موقت تغییرات به منظور اطمینان دادن به افراد در مجامع دانشگاهی و تجاری است و گفت: لیست های مورد نظر “با همکاری بازیگران ذیربط بازبینی می شود.”

در اوایل روز جمعه ، یک گزارش رادیو کانادا مشکلات بیشماری را در رابطه با حوزه لیست آموزش ، از جمله برنامه هایی که هرگز یا دیگر وجود نداشت و سایر مواردی که اولویت شهروندان کانادایی بودند ، شناسایی کرد.

این تصمیم به حالت تعلیق در قوانین جدید PEQ با استقبال دانشگاه ها و اتاق بازرگانی مونترال انجام شد و این اقدام برای محدود کردن برنامه های PEQ را زیر سوال برد.

در tw ، میشل لوبلان ، رئیس اتاق ، گفت: فرانسوا لگول ، نخست وزیر کبک “تصمیم صحیحی گرفته است” ، و افزود که دانشجویان بین المللی “هم اکنون می توانند در کبک و در مشاغل ما احساس خوشبختی کنند. براوو!”

این دومین بار امسال است که جولین بارت مجبور به عقب نشینی از سیاست مهاجرت است. در ماه فوریه ، تصمیم CAQ مبنی بر لغو 18،000 برنامه در انتظار برنامه کارگر ماهر کبک با تأثیر فوری ، منجر به حکم دادگاه شد که دولت را مجبور به ادامه مراحل رسیدگی به پرونده ها کرد تا تصویب قانون پیشنهادی.

8 نوامبر 2019


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت