dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مهاجران کانادا را به آمریکا ترجیح میدهند

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا مهاجران کانادا را به آمریکا ترجیح میدهند

مهاجران کانادا را به جای آمریکا برای مهاجرت انتخاب می کنند

در حالی که قوانین مهاجرت ایالات متحده محدودتر می شوند ، کارگران ماهر بین المللی بیشتری به کانادا می آیند.

با توجه به محدودیت های ایالات متحده در زمینه مهاجرت ، متخصصان فن آوری مهاجر بیشتری کانادا را در نظر گرفته اند.

در ماه ژوئن ، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ مهاجرت برخی دارندگان ویزا را نیز به حالت تعلیق درآورد . کاخ سفید استدلال دارد که این اقدام برای کمک به آمریکایی هایی است که بخاطر کرونا از کار بیکار شدند.

این سیستم تعلیق شامل ویزاهای H1-B نیز می باشد. این ویزا ها به متخصصان بسیار ماهر خارجی اعم از امثال الون مسک ، مدیرعامل هر دو تسلا و اسپیس ایکس صادر شد.

اما در کانادا از متخصصین فن آوری با آغوش باز استقبال میشود. در حقیقت ، کانادا تنها در سه سال گذشته از ده ها هزار متخصص فناوری خارجی استقبال کرده است.

طبق گزارش شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات کانادا ، 40 درصد متخصصین در بخش فناوری مهاجران هستند . برای چشم انداز این موضوع ، مهاجران 25 درصد از کل نیروی کار کانادا را تشکیل می دهند.

توبیاس لوکی Tobias Lutke ، مدیر عامل تجارت الکترونیکی کانادا ، بیهوشوت Shopify از استعداد ماهرانی که در حال حاضر از کار در آمریکا جلوگیری می شوند ، خواست تا کانادا را در نظر بگیرد.

لوکی ، خود مهاجر آلمان است ، که به ایجاد Shopify شرکتی میلیارد دلاری کمک کرد.

شرکتهای آمریکایی همچنین ممکن است تصمیم بگیرند برای بهره مندی از هجوم متخصصان با استعدادی از خارج از کشور ، اقدام به راه اندازی فروشگاه در کانادا کنند.

راه های مهاجرت به کانادا :

کانادا سه سال پیش (Global Talent Stream (GTS استعداد های جهانی را معرفی کرد و از آن زمان تاکنون بیش از 40،000 نفر برای کار در بسیاری از موقعیت های فنی مانند طراحی وب و مهندسی نرم افزار به کانادا آمده اند.

GTS با همتای آمریکایی خود ، ویزای H1-B :
برنامه استعداد های جهانی کانادا سریعتر است در حقیقت GTS به متخصصین ماهر این امکان را می دهد که فقط در مدت زمان یک ماه مجوز کار خود را دریافت کنند.

علاوه بر GTS ، گزینه های دیگری نیز برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک متخصص فناوری وجود دارد.

برخی استانها ، از جمله بریتیش کلمبیا و انتاریو ، دراو های دوره ای فنی را برای کمک به بخش فناوری در جذب و حفظ کارگران ماهر برگزار می کنند. گرچه مهاجرت عمدتا توسط دولت فدرال اداره می شود ، استانها و قلمروها می توانند براساس نیازهای منطقه ای خود نامزدهای مهاجرت را معرفی کنند. این برنامه های استان (PNP ) مسیرهایی را برای اقامت دائم برای افرادی که از مهارت و تجربه مناسب برای پشتیبانی از اهداف اقتصادی و بازار کار استان یا قلمرو برخوردار هستند فراهم می کند.

جریان استعدادهای جهانی GTS کانادا چگونه کار می کند

برای اینکه یک کارفرمای کانادایی بتواند شخصی را جذب کند ، کارفرمای باید از طریق یکی از دو دسته واجد شرایط باشد.

دسته A »
کارفرما مستلزم مراجعه به معرف تعیین شده است . اگر کارفرما در کبک باشد ، مراجعه باید به معرف تعیین شده کبک مراجعه کند.

علاوه بر این ، داوطلب باید از دانش پیشرفته ای در زمینه صنعت برخوردار باشد ، دارای یک مدرک پیشرفته در یک زمینه مرتبط ، دارای پنج سال سابقه کار در این زمینه باشد و بسته به شغل باید حداقل 80،000 دلار سالانه پایه یا بالاتر به آنها دستمزد پیشنهاد شود.

در زیر دسته B »
حقوق و دستمزد نیز به شغل بستگی دارد. همچنین کارفرما باید در یکی از 12 شغل تعیین شده متقاضی را استخدام کند .

پایلوت فناوری BC PNP Tech چگونه کار می کند

برنامه پایلوت فناوری بریتیش کلمبیا (BC PNP) :
متقاضیان نیاز به پیشنهاد کار در یکی از 29 شغل واجد شرایط تعیین شده دارند . داوطلبان علاقمند می توانند از طریق سامانه ثبت نام مهارت ها (SIRS) ثبت نام کنند .

بریتیش کلمبیا بطور دوره ای دراو های فنی را برای ارسال دعوتنامه از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند برگزار می کند. کسانی که از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا دعوت شده اند 30 روز فرصت دارند درخواست خود را ارائه دهند.

اگر متقاضی مورد تأیید قرار گیرد ، می تواند درخواست اقامت دائم را ارائه دهد.

در این مرحله ، کاندیدای مذکور عملاً برای تأیید اقامت دائم تضمین می شود.

پایلوت فناوری انتاریو چگونه کار می کند

داوطلبانی که واجد شرایط دریافت برنامه های فدرال از جمله برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) و کلاس تجربه کانادایی (CEC) هستند ، می توانند پروفایل اکسپرس اینتری تشکیل دهند.

Express Entry سیستمی است که توسط دولت فدرال برای مدیریت برنامه های اقامت دائم استفاده می شود.

برنامه استانی مهاجرت انتاریو OINP داوطلبان واجد شرایط که در حال حاضر در استخر اکسپرس اینتری هستند را شناسایی میکند. هنگامی که یک متقاضی انتخاب شد ، وی یک اطلاعیه (NOI) دریافت می کند.

پس از دریافت NOI ، یک نامزد باید طی 45 روز برای نامزدی استان تحت جریان اولویت های سرمایه انسانی درخواست کند .

در صورت تأیید ، یک متقاضی ، نامزدی استانی را دریافت می کند و می تواند برای درخواست اقامت دائم از طریق Express Enterry اقدام کند.

کانادا به عنوان یک ابرقدرت فنی در حال ظهور است

کانادا در حال تبدیل شدن به یک رهبر فناوری و نوآوری است. سیاست استقبال از مهاجرت ، راه را برای تبدیل شدن به یک ابرقدرت در حوزه فناوری می تواند فراهم کند.

بسیاری از متخصصین فنی و شرکتهای نوپا تأسیس شده در حال حاضر کانادا را به دلیل مسیرهای اقامت دائم برای متخصصین فن آوری ، گزینه مطلوب تری می دانند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت