تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

تراول بن برای مهاجرت و سفر به آمریکا لغو میشود

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار ایالات متحده تراول بن برای مهاجرت و سفر به آمریکا لغو میشود

بایدن فرمان اجرایی پایان دادن به تراول بن را امضا کرد و تراول بن لغو شد

ترامپ بن برای مهاجرت و سفر به آمریکا لغو میشود

دفتر رئیس جمهور منتخب اعلام کرد فرمان اجرائی جو بایدن برای لغو فرمان اجرائی ترامپ مبنی بر منع ورود اتباع برخی کشورها از جمله ایرانیان به آمریکا(تراول بن) تا ساعاتی دیگر امضا خواهد شد.
آقای بایدن در این فرمان به وزارت خارجه دستور خواهد داد که جهت جبران زیان های غیرعادلانه وارد به متقاضیان ویزاهای مهاجرتی تمهیدات لازم را در نظر گرفته و نسبت به رفع مشکلات ناشی از اقدامات غیرعادلانه ترامپ بویژه برای افرادی که در پروسه دریافت ویور قرار داشته یا درخواست ویزای مهاجرتی آن ها رد شده است اقدام کند.

جزئیات دستور اجرائی بایدن فعلا معلوم نیست و باید منتظر امضا و انتشار این دستور بود تا معلوم شود چه اقداماتی در عمل برای رفع مشکلات ایجاد شده در دوران ترامپ انجام خواهد شد‌.

  • یکی از نکاتی که در دستور اجرائی جو بایدن بر آن تاکید خواهد شد لزوم تقویت چک های امنیتی و سیستم اشتراک اطلاعات با سایر دولت ها است. این موضوع اهمیتی زیادی برای ایرانیان خواهد داشت زیرا به احتمال زیاد حکومت ایران از همکاری با دولت آمریکا در این زمینه خودداری خواهد کرد لذا باید دید که دولت بایدن چه تمهیداتی برای انجام چک های امنیتی ایرانیان بدون همکاری حکومت ایران در نظر خواهد گرفت.
  • همان طور که بارها اعلام شده است لغو تراول بن گام نخست و شرط لازم برای جبران بی عدالتی هایی است که در رابطه با ایرانیان در دوران ترامپ روا داشته شد اما به هیچ وجه شرط کافی نیست و باید دید در عمل چه تمهیداتی از طرف وزرات خارجه آمریکا برای حل مشکلات مهاجرتی ایرانیان در نظر گرفته خواهد شد. اختصاص منابع کافی برای رسیدگی سریع به پرونده هایی که در سفارتخانه‌ها انباشته شده است باید از نخستین اقدامات وزارت خارجه در این زمینه باشد‌.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی