تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

ممنوعیت سفر ( تراول بن ) آمریکا

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار ایالات متحده ممنوعیت سفر ( تراول بن ) آمریکا

بایدن فرمان اجرایی پایان دادن به تراول بن را امضا کرد و تراول بن لغو شد

در ژوئن سال 2018 ، دیوان عالی ایالات متحده (SCOTUS)  ممنوعیت سفر دولت ترامپ را به عنوان قانون قطعی این سرزمین تأیید کرد .  برای بسیاری ، انتظار می رود این حکم تراول بن ناامید کننده باشد.

 3 ژانویه 2020

از آنجایی که اولین دستورالعمل اجرایی (EO) از سال 2017 به مرحله اجرا درآمد ، متقاضیان ویزا از کشورهای ممنوعه به همراه وکلای خود شاهد نتایج ویرانگر آن از جمله جدایی های غیر ضروری خانواده ، انکار غیرقانونی ویزا ، از دست رفته شغل و مشاغل ، مشاغل آمریکایی در جذب نیرو بودند. استعداد برتر ، و روند مات از پیش زمینه و بررسی های امنیتی. اگرچه اخیراً به نظر می رسد که در مورد چگونگی رسیدگی به تقاضای اذیت پیشرفت هایی دیده می شود ، اما برای خیلی زیاد ، عدم اطمینان پیرامون این روند باعث ایجاد مشکلات عاطفی و مالی غیرضروری شده است.

منآلی بلور معتقدم که این ممنوعیت ضد ارزش های آمریکایی و اصول بنیادی ما است.  به عنوان یک ایرانی-آمریکایی ، بگذارید نمونه ایران ، یکی از کشورهایی که در EO ذکر شده است را به عنوان دریچه ای از ظلم سیاست ممنوعیت سفر به اشتراک بگذارم. به هر حساب ، ایالات متحده ، به ویژه کالیفرنیا ، محل بزرگترین جامعه ایرانی در خارج از ایران است. با توجه به ارتباطات عمیق ایرانیان ایرانی با جهانی که آنها پس ازسال 1979 در ایران به جا گذاشتند ، سختگیری EO را می توان به وضوح مشاهده کرد که از نقطه نظر برتری ایرانی-آمریکایی مشاهده شود.

استدلال در مورد EO همواره این بوده است كه مجازات جمعی ضد تولید است. اخیراً ، برای بسیاری از شهروندان ایرانی ، اجرای EO به یک موضوع زندگی یا مرگ تبدیل شده است. در نوامبر 2019 ، ایرانیان در تظاهرات مسالمت آمیز اقدام کردند. 

گروه های مدافع حقوق بشر هم اکنون از دولت ترامپ می خواهند كه حداقل مربوط به اصلاح كاركرد الکترونیکی را در رابطه با ایران تغییر دهد. دانیل شاپیرو که تحت مدیریت اوباما بوده و مارک دوبوویتس ، مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی ها و یک کارشناس مجازات ایران ، در یک بیانیه مشترک نوشت: “به عنوان یک اقدام دیگر برای خنثی کردن ادعاهای رژیم و اثبات حمایت ما از مردم ، دولت ترامپ باید در نظر داشته باشد که ممنوعیت سفر پتو برای شهروندان ایرانی را پایان دهد. “

ممنوعیت سفر بی رحمانه و غیر ضروری است. همانطور که نمونه ایران نشان می دهد ، ممنوعیت مسافرت مانع از آن می شود که مردم از حمایت هایی که به شدت به آنها احتیاج دارند و خانواده ها را از هم دور نگه دارند ، به دنبال حمایت باشند. ما باید برای همه کسانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند ، خانواده های آنها ، مشاغل آمریکایی و جوامع ما علیه آن مبارزه کنیم.

اصل مطلب بدون ویرایش فارسی:
The Travel Ban – Iran as an Example of Why the Administration Should Revisit This Cruel Policy

آلی بلور

درباره نویسنده

آلی بلور
آلی بلور یک وکیل مهاجرت مستقر در لس آنجلس ، کالیفرنیا است. عمل او طیف گسترده ای از قوانین و سیاست های مهاجرت ، از جمله بشردوستانه ، خانواده و پرونده های تجاری را در بر می گیرد. وی عضو هیئت مدیره AILA است و به طور فعال در دفتر AILA در کالیفرنیا نیز شرکت می کند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی