تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

تدریس در دانشگاه های خارج با مدرک ایران

وی والت مشترک کشورها تحصیلات تدریس در دانشگاه های خارج با مدرک ایران

به گزارش وی والت، درباره بحث استاد شدن و تدریس در در خارج از کشور برای افرادی که در ایران درس خونده و مدارک تحصیلی آنها از دانشگاه های ایرانی می باشد، کار به مراتب سخت تراست تا اشخاصی که مدارک تحصیلی آنها از دانشگاههای معتبر خارج از کشور است. ممکن است افرادی بصورت موردی توانسته باشند کار مناسب پیدا کنند ولی باید به این نکته توجه داشت که فرایند پذیرش و اپلای یک بحث ریاضی نیست که با یک مثال نقض یک مورد به طور کامل رد کرد.

آیا می توان با مدارک دانشگاهی ایران در دانشگاه های خارج از کشور تدریس کرد؟

در  آماری که توسط یک موسسه معتبر جمع آوری شد است مشاهده می کنید شرایطی که برای یک دانشگاه در جذب هیئت علمی مهم است، در ایران نمیتوان خیلی راحت به آن رسید. مواردی مانند اعتبار دانشگاه و استاد و حتی در مورد مصاحبه هم کسی که چندین سال در آمریکا یا کانادا زندگی کرده باشد مشکل زبان کمتر دارد و خیلی راحت تر می تواند با افراد ارتباط برقرار کند و به سوال ها پاسخ درست بدهد.

 افرادی که توانایی خارق العاده ای در ارتباط با دیگران دارند، می توانند با یک استاد قوی ارتباط برقرار کنند و دوره پست دکتری را در رشته ای که نیروی بومی کم داشته باشد، شانس دارند که جایی پیدا کنند ولی بنظر می رسد این کار برای بقیه افراد خیلی سخت باشد. البته این آمار برای افرادی که برای دکترا اپلای می کنند هم به کار می آید و در نظر داشته باشند که استاد و دانشگاهی که انتخاب می کنند خیلی درآینده انها بسیار موثر میباشد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی