استرالیا تحصیلات

شرایط و نحوه تحصیل رایگان در استرالیا

گزینه های مختلف برای تحصیل در استرالیا رایگان

استرالیا در حال حاضر سومین کشور محبوب برای دانشجویان بین المللی در بین کشورهای انگلیسی زبان است. نوآوری، فناوری پیشرفته، کیفیت، تنوع و تعالی برخی از کلماتی هستند که دانشگاه های استرالیا را تعریف می کنند. اما اگر دانشجوی بین المللی هستید ، میدانید که در استرالیا ممکن است هزینه های تحصیل گران باشد، به خصوص که هزینه دانشجویان بین المللی به مراتب بیشتر از دانشجویان داخلی است. خوشبختانه گزینه های زیادی برای کاهش چشمگیر هزینه های شما هنگام تحصیل و حتی تحصیل در استرالیا رایگان وجود دارد.

پیشنهادهای بورسیه تحصیلی در استرالیا گسترده است. دانشگاه ها هر ساله بورسیه های تحصیلی مختلفی را ارائه می دهند. این بورسیه ها معمولاً توسط دپارتمان های هر دوره یا مدرک ارائه می شوند. همچنین تخفیف های مختلفی در دانشگاه های استرالیا ارائه می گردد. به عنوان مثال، دانشگاه هایی وجود دارند که اگر عضوی از خانواده تان با شما در آنجا تحصیل کند ، 25٪ تخفیف شهریه می دهند.

دانشگاه ها تنها منابعی نیستند که بورسیه جهت تحصیل در استرالیا رایگان ارائه می دهند. دولت نیز برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که می خواهند در استرالیا تحصیل کنند بورسیه های مختلفی در نظر گرفته است. این بورسیه ها شامل هزینه های شهریه، بلیط هواپیما،  هزینه های زندگی و موارد دیگر می شود.

علاوه بر بورس های تحصیلی، ویزای دانشجویی در استرالیا نسبت به سایر کشورها انعطاف پذیرتر است. دانشجویان و اعضای خانواده آن ها مجاز به کار در استرالیا هستند. به این ترتیب آن ها می توانند مقداری پول اضافی برای تامین هزینه های دانشگاه و هزینه های شخصی خود بدست آورند.
بیایید به عنوان یک دانشجوی بین المللی به جزئیات گزینه های شما برای تحصیل در استرالیا رایگان بپردازیم.

تحصیل در استرالیا رایگان چگونه است؟

گزینه های بسیاری برای تحصیل در استرالیا رایگان وجود دارد. یکی از این گزینه ها دریافت بورسیه های تحصیلی است که در مورد جزئیات آن بیشتر توضیح می دهیم. گزینه دیگر داشتن یک شغل پاره وقت یا حتی دور کاری است. استرالیا این گزینه ها را برای دانشجویان ارائه می دهد!

شرایط درخواست بورسیه تحصیلی استرالیا چیست؟

شرایط لازم برای دریافت بورس تحصیلی بسته به دانشگاه یا دوره مورد نظر شما متفاوت است.
بیشتر بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی آکادمیک می باشند. بنابراین شما باید در مورد سوابق تحصیلی، نمرات و سایر فعالیت های مرتبط دیگری که در دبیرستان یا کالج انجام داده اید، اطلاعات دقیق ارائه دهید.
الزامات زبان انگلیسی نیز اجباری است. اگر بتوانید ثابت کنید که تحصیلات قبلی شما به زبان انگلیسی تدریس شده است، بیشتر بورسیه های دانشگاهی و دولتی شامل حال شما خواهد شد. آزمون مهارت های زبان انگلیسی نیز پذیرفته می شود. با این حال، اگر متقاضی دریافت بورس دولتی هستید، مجبورید امتیازات مورد نیاز دانشگاه ها و دولت را برآورده کنید.
از آنجا که این بورسیه ها فقط برای دانشجویان بین المللی ارائه می شوند و در برخی موارد فقط برای شهروندان کشورهای خاص می باشند، باید تابعیت خود را اثبات کنید. ممکن است گذرنامه شما کافی باشد، اما در برخی موارد از خواسته می شود که گواهی تولد خود را نیز ارسال نمایید.
باید به تنهایی درخواست ویزای دانشجویی کنید و هزینه های آن را بپردازید و مشخص کنید که آیا یکی از اعضای خانواده با شما به استرالیا سفر خواهد کرد یا خیر. دلیل این امر این است که بورسیه ها فقط هزینه دانشجویان را تامین می کنند و مسئولیت هیچ یک از همراهان را ندارند.
این گزینه مطلوب ترین و توصیه شده ترین روش تحصیل در استرالیا رایگان است.



چگونه می توانید برای بورسیه تحصیلی دانشگاه استرالیا اقدام نمایید؟

بسته به بورسیه تحصیلی که انتخاب می کنید، روند درخواست نیز متفاوت است. در برخی دانشگاه ها، درخواست ثبت نام و درخواست بورسیه تحصیلی شما یکسان می باشد. در موارد خاص، مجبور نیستید کاری انجام دهید زیرا بورسیه تحصیلی فقط در صورت برآورده کردن یک سری شرایط مانند داشتن معدل خاص، به شما پیشنهاد می شود.
به طور کلی، باید با انجام تحقیقات کافی و مطالعه دقیق دستورالعمل ها در وب سایت هر دوره تحصیلی شروع کنید. به این ترتیب می دانید کدام مدارک باید ارسال شوند که مورد تایید قرار بگیرند. اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای اینکار اختصاص داده اید. این کار می تواند شانس شما را برای تحصیل در استرالیا رایگان افزایش دهد.
در مورد دریافت بورسیه دولتی، باید مشخص کنید که کدام دانشگاه را برای تحصیل در رشته ای که می خواهید در آن ادامه تحصیل دهید انتخاب می نمایید. بعضی اوقات دولت به دلیل ارتباط با دانشگاه ها به نامه پذیرش احتیاج ندارد، اما شما باید تحصیل در ترمی که بورسیه تحصیلی ارائه می شود، شروع کنید، زیرا همه چیز باید روشن و شفاف باشد.
پس از انتخاب، ممکن است با متقاضی مصاحبه شود تا از انتخاب عاقلانه دانشجو اطمینان حاصل گردد، بنابراین برای آن آماده باشید. هر تعداد بورسیه تحصیلی که می توانید درخواست دهید تا شانس تان برای تحصیل در استرالیا رایگان افزایش یابد.



بهترین بورسیه های دانشگاهی برای تحصیل در استرالیا رایگان


1- Australia Awards Scholarships

Australia Awards Scholarships توسط دولت استرالیا اعطا می گردد. این بخش به وسیله وزارت امور خارجه و تجارت اداره می گردد. بورسیه ها به دانشجویان بین المللی داده می شوند که از کشورهای در حال توسعه خاص در اقیانوس آرام، آسیا، آفریقا و خاورمیانه برای تحصیل به استرالیا آمده اند. این یک روش عالی برای تحصیل در استرالیا رایگان است!

2- The Destination Australia Scholarship

The Destination Australia Scholarship برنامه دیگری است که توسط دولت استرالیا اجرا می گردد و از طریق آن هزینه سالانه دانشگاه برای دانشجویان به میزان 15000 دلار تأمین می شود. این بورسیه تحصیلی محدودیت کشور را ندارد، اما فقط برای تحصیل در دانشگاه های مستقر در منطقه استرالیا، طبق ساختار از راه دور استاندارد جغرافیای آماری استرالیا می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند درخواست به وب سایت آن ها سر بزنید.

3- بورسیه های دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

دانشگاه ملی استرالیا (ANU) که خود را به عنوان بهترین دانشگاه استرالیا معرفی کرده است، گزینه های تحصیلی زیادی دارد. بورسیه های تحصیلی بسته به دوره و نوع مدرک تحصیلی شما ارائه می شود.



راهکارهای افزایش احتمال اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا

اگر شما هم به دنبال تحصیل رایگان و اخذ بورسیه در دانشگاه های استرالیا هستید بهتر است بدانید که داشتن یک رزومه قوی میتواند احتمال تعلق گرفتن بورسیه تحصیلی به درخواست شما را افزایش دهد. کما اینکه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا داشتن یک رزومه قوی بسیار تاثیر گذار در امر اخذ پذیرش دانشگاه ها است. در ادامه برخی از مواردی که میتواند در تقویت رزومه علمی دانشجویان تاثیر مستقیم بگذارد با هم بررسی میکنیم:

  1. انتشار مقاله بین المللی از جمله مقاله ISI توسط متقاضی
  2. ترجمه یا تالیف کتاب توسط متقاضی
  3. داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره بالاتر از 6.5
  4. معدل بالای مقطع تحصیلی قبلی
  5. داشتن یک انگیزه نامه قوی
  6. داشتن یک پروپوزال قوی
  7. توصیه نامه اساتید
  8. داشتن سابقه شغلی مرتبط با رشته تحصیلی
  9. نداشتن گپ طولانی مدت بین دوره تحصیلی قبلی و درخواست جدید

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023