استرالیا تحصیلات

تحصیل در رشته دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا چه شرایطی دارد؟

تحصیل در رشته دندانپزشکی یا علوم پزشکی یک فرایند پیچیده در هر کشور است و اگر به دنبال تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور هستید، می تواند برایتان دلهره آور نیز باشد. تحصیل دندانپزشکی در استرالیا معیارهای مشخصی را شامل می شود. به همین دلیل ما یک راهنمای ساده و گام به گام برای کمک به شما جهت آشنایی با روند تحصیل دندانپزشکی در استرالیا آماده کرده ایم.

دندانپزشکی یک انتخاب شغلی محبوب در استرالیا است. این انتخاب یک زندگی فوق العاده را برای شما رقم می زند زیرا می توانید ضمن کمک به افراد دیگر، دستمزد بالایی دریافت کنید. بعلاوه فرصت های زیادی برای رشد و پیشرفت در این رشته وجود دارد. همچنین این مهارت در لیست ویزاهای کوتاه مدت مهارت ویزای استرالیا دیده می شود. این بدان معنی است که تحصیل دندانپزشکی در استرالیا طرفداران بسیاری دارد. در ادامه شما را با روند تحصیل دندانپزشکی در استرالیا و اشتغال در آن آشنا خواهیم نمود.

1- تحقیقات جامع انجام دهید و مسیر دانشگاهی مناسب خود را پیدا کنید.

برخی تحقیقات را می توانید به صورت آنلاین انجام دهید تا بتوانید دانشگاه و مکانی را انتخاب نمایید که متناسب با نیازهای شما باشد. رتبه دانشگاه ها را با یکدیگر مقایسه کنید، در مورد الزامات خواسته شده اطلاعات کسب نمایید و از پرسنل دانشگاه بپرسید که چه نوع دوره هایی جهت تحصیل دندانپزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. دوره دندانپزشکی از جمله رشته های پرطرفدار دانشگاه های استرالیا است در نتیجه ممکن است دانشگاه مد نظر شما ظرفیت کافی برای پذیرش شما را نداشته باشد. اگر به فکر تحصیل در این رشته هستید حتما بیش از یک دانشگاه را برای تحصیل در این رشته در نظر داشته باشید و حتما در اسرع وقت اقدام به تشکیل پرونده مهاجرتی خود نمایید.
قبل از ورود به استرالیا به دانستن زبان انگلیسی احتیاج خواهید داشت، اما نیازی نیست به آن مسلط باشید. آموزش انگلیسی به عنوان بخشی از دوره آمادگی دانشگاه برای شما ارائه می شود و از طرف دانشگاه پشتیبانی زیادی دریافت خواهید کرد.

2- در دوره تحصیلات پایه شرکت کنید

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی، مسیر خود را برای دوره کارشناسی جراحی دندان از طریق دوره آمادگی دانشگاه یا دوره تحصیلات پایه آغاز خواهید کرد. این دوره ها به طور معمول 9 تا 11 ماه به طول می انجامد و آموزش زبان انگلیسی را با یک برنامه درسی آکادمیک مطابق با رده ی انتخابی شما ترکیب می کند. این دوره ها یک گام اساسی در مسیر آموزش هستند و به شما در تطبیق یافتن با سیستم آموزشی استرالیا کمک می کنند.
با توجه به معیارهای خاص لازم برای ورود به دوره کارشناسی جراحی دندانپزشکی، کالج یک بسته پیشنهادی جایگزین برای این رشته دارد. این بدان معناست که شما نیاز به ترکیب دوره تحصیلات پایه خود با یک دوره کارشناسی بهداشت و علوم پزشکی دارید. اما پس از اتمام دوره تحصیلات پایه می توانید در ارزیابی کیفیت شخصی (PQA) و مصاحبه شفاهی خود شرکت کرده و در صورت موفقیت مستقیماً وارد سال اول کارشناسی جراحی دندانپزشکی در دانشگاه‌های استرالیا شوید.

3- وقت آن است که برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا آماده حرکت شوید

شما در دوره آمادگی دانشگاه مورد نظر خود پذیرفته شده اید و اکنون زمان آن رسیده است که روانه استرالیا شوید. دانشجویان بین المللی برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا قطعاً چالش های خود را دارند اما از سوی دیگر این دوره یک دوره هیجان انگیز و شگفت آور در زندگی شما خواهد بود. این سفر میتواند زندگی شما را تغییر دهد. اینکه استرالیا چقدر میتواند در زندگی شما تاثیر مثبت بگذارد کاملا بستگی به خود شما دارد. نهایت تلاش خود را بکنید تا از لحظاتی که در دانشگاه های استرالیا میگذرانید به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.
فراموش نکنید که هنگام ورود به استرالیا، با خدمات پشتیبانی دانشجویی خود تماس بگیرید. آنها می توانند به شما در مورد همه چیز از مسکن تا مطالعه عناوین درسی کمک کنند.

4- شما تحصیلات پایه خود را با موفقیت به پایان رسانده اید و مرحله بعدی، وارد شدن به دوره جراحی دندانپزشکی است

شما در طول سال آماده سازی خود سخت کوشیده اید و تمام دروس پایه خود را به پایان رسانده اید. اکنون زمان درخواست است.
تحصیل دندانپزشکی در استرالیا نسبت به دوره های تحصیلی دیگر روند درخواست پیچیده تری دارد. این امر به این دلیل است که شما در زمینه بهداشت کار می کنید و استرالیا قوانین سختگیرانه برای محافظت از بیماران دارد.
هنگامی که تحصیلات پایه خود را با موفقیت به پایان رساندید، از شما خواسته می شود که در یک ارزیابی کیفی شخصی (PQA) و همچنین مصاحبه شفاهی شرکت کنید. هنگامی که این موارد را با موفقیت انجام دادید، در مقطع کارشناسی جراحی دندان پزشکی پذیرفته خواهید شد.
اما اگر اولین بار در مصاحبه رد شدید، نگران نباشید زیرا مسیرهای دیگری در دسترس شما هستند.

5- تبریک می گوییم، شما در مقطع کارشناسی جراحی دندانپزشکی پذیرفته شده اید!

کارشناسی جراحی دندانپزشکی پنج سال طول می کشد. در طی این مدت، شما ترکیبی از دروس تئوری و مهارت های عملی و همچنین کارآموزی بالینی را یاد خواهید گرفت. اگر به دانشگاه آدلاید رفتید بدانید که این دانشگاه یک کلینیک دندانپزشکی پیشرفته و دانشجویی را اداره می کند، جایی که دانشجویان می توانند بر روی بیماران واقعی کسب تجربه کنند.

6- شما به زودی فارغ التحصیل می شوید. وقت آن رسیده است که به دنبال کار باشید.

هفت سال پیش را به یاد بیاورید، وقتی اولین بار با خود گفتید: من می خواهم برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا اقدام کنم و دندانپزشک شوم. خب، شما تقریباً به هدف خود رسیده اید. پس از اتمام تحصیلات و فارغ التحصیلی، باید ثبت نام کنید تا به عنوان دندانپزشک در استرالیا مشغول کار شوید.
ممکن است در کلینیکی که دوره کارآموزی خود را سپری کرده اید، به شما پیشنهاد کار شود. اگر اینگونه نبود گزینه های بسیار دیگری وجود دارد. این زمان بسیار خوبی برای ارتباط با برخی از شبکه ها و سازمان های استرالیا است که می توانند به شما در شغلتان کمک کنند.
همچنین انجمن دندانپزشکی استرالیا از دندانپزشکان جدید پشتیبانی زیادی می کند و فرصت های شغلی را بصورت آنلاین برای آن ها منتشر می نماید.

7- در انجمن دندانپزشکی استرالیا ثبت نام کنید

همانطور که در طی دوره تحصیلی خود یاد خواهید گرفت، اگر قصد کار در استرالیا را دارید، این یک الزام قانونی است که فارغ التحصیلان قبل از اشتغال به عنوان دندانپزشک در هر ایالت یا قلمرو، در شورای دندانپزشکی استرالیا ثبت نام کنند.
شما باید هر ساله ثبت نام خود را تمدید نموده و حداقل 60 ساعت فعالیت مداوم توسعه حرفه ای (CPD) را در طی یک دوره سه ساله انجام دهید.
این فعالیت ها ممکن است شامل حضور یا ارائه در کنفرانس ها در مورد جنبه های مختلف مراقبت از بهداشت دهان و دندان، انجام آموزش های مربوطه یا خواندن مقالات دانشگاهی باشد.

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023