تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

تحصیل در مدارس استرالیا

وی والت اقیانوسیه استرالیا تحصیلات تحصیل در مدارس استرالیا

چگونه در مدارس استرالیا تحصیل کنیم

تحصیل در مدارس استرالیا شامل مقطع پیش دبستانی، مقدماتی (یا مهد کودک)، دبستان، دبیرستان (یا متوسطه) و دبیرستان ارشد (یا کالج) است. تحصیل در مدارس استرالیا از مقطع مقدماتی تا متوسطه به مدت 13 سال ادامه دارد و تا سن 16 سالگی اجباری است. انواع مدارس شامل مدارس دولتی، مدارس غیر دولتی (از جمله مدارس مذهبی مانند مدارس کاتولیک یا اسلامی) و مدارس مبتنی بر فلسفه های آموزشی مانند مونتسوری و اشتاینر می باشند. کلیه مدارس باید در بخش آموزش ایالت یا قلمرو کشور ثبت شده و از نظر زیرساخت ها و ثبت معلمان مطابق الزامات دولت باشند.

مدارس استرالیا کارهایی بیشتر از آموزش دانش آموزان انجام می دهند. آنها دانش آموزان را برای زندگی آماده می کنند. توسعه مهارت های ارتباطی، نظم شخصی و احترام به خود، همسالان و دنیایی که در آن زندگی می کنند از جمله مهمترین اقدامات آنهاست. مدارس یک برنامه درسی گسترده در زمینه های اصلی یادگیری ارائه می دهند: انگلیسی، ریاضیات، مطالعات جامعه و محیط، علوم، هنر، زبان های غیر از انگلیسی (LOTE)، فناوری، بهداشت و تربیت بدنی. آنها همچنین به مزایای یک آموزش محیطی باور دارند از جمله کار گروهی، تجلی خود و پیشرفت شخصی که در خارج از کلاس اتفاق می افتد.
دانش آموزان هنگام تحصیل در مدارس استرالیا از یک محیط یادگیری متنوع برخوردار خواهند شد که به همان اندازه از لحاظ تحصیلی نیز غنی سازی می شود و مهارت ها و کیفیت های مورد نیاز در یک دنیای در حال تغییر را در آن ها توسعه می دهد.


استانداردهایی بالاتر از یادگیری

مدارس استرالیا جزو بهترین های جهان هستند. در ادامه متوجه میشوید که چرا تحصیل در مدارس استرالیا بسیار با ارزش است.

 • کلاس هایی با مقیاس کوچک (حداکثر 30 دانش آموز در یک کلاس).
 • معلمان آموزش دیده و واجد شرایط و معلمان متخصص در زمینه های موضوعی.
 • امکانات با استانداردهای بالا از جمله سطح بالای فناوری. کلیه مدارس دارای رایانه و دسترسی به اینترنت هستند.
 • برنامه های تشویق و جایزه برای توسعه دانش آموزانی که دارای موفقیت بالایی هستند.
 • برنامه های پیشرفت عالی که دانش آموزانی را که برای پیشرفت خود، دروس دانشگاهی را مطالعه می کنند زیر نظر می گیرند.
 • برنامه های یادگیری فردی برای دانش آموزانی که به حمایت های یادگیری اضافی نیاز دارند.
 • چارچوب های تضمین کیفیت که در آن مدارس باید استانداردهای لازم را رعایت کنند.


خط مشی سیستم آموزشی مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا شما را برای آینده تان آماده می کند. هدف سیستم آموزشی استرالیا این است که دانش آموزان را به دانش آموزانی مستقل و موفق، افرادی با اعتماد به نفس و خلاق و شهروندانی فعال و آگاه تبدیل کند. تحصیل در مدارس استرالیا همه مهارت ها، دانش ها و توانایی های لازم برای پیشرفت در دنیای امروز را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. از مهد کودک تا مقطع دوازدهم، مدارس استرالیا بر رعایت عدالت برای هر دانش آموز تمرکز می کنند و می کوشند تا در همه زمینه های آموزش و پرورش، دانش آموز را به تعالی برسانند.


سبک های تدریس و روشهای ارزیابی

از انواع روش های تدریس در سیستم آموزشی استرالیا استفاده می شود، از جمله: یادگیری معلم محور، پژوهش دانش آموزی، پروژه های گروهی و ارائه، ارائه بصری، یادگیری الکترونیکی و کلاس های تعاملی. انواع روش های ارزیابی برای سنجش دانش آموزان استفاده می گردد. این روش ها ممکن است شامل پروژه های پژوهشی فردی، تکالیف گروهی، ارائه بیانی و بصری، استفاده از فناوری از جمله ارائه پاورپوینت، پادکست یا پخش vodcast و همچنین آزمون ها و تکالیف سنتی باشد. برنامه های آزمون ملی و کشوری اطمینان حاصل می کنند که استانداردها رعایت و حفظ می شوند.مدارک تحصیلی مدارس استرالیا

پس از اتمام دوره متوسطه (مقطع 11 و 12) از دانش آموزان امتحان گرفته می شود و یک گواهینامه رسمی صلاحیت دریافت می کنند. نام این گواهینامه در سیستم های آموزش دولتی مستقر در استرالیا متفاوت است اما صرف نظر از آنچه گواهی نامیده می شود، توسط همه دانشگاه های استرالیا، آموزش عالی و موسسات آموزش فنی و حرفه ای و همچنین بسیاری از موسسات بین المللی به رسمیت شناخته می گردد.
تمام مدارس استرالیا برای اطمینان از پشتیبانی مستمر دانش آموزان، یک ساختار رفاهی قوی ارائه می دهند که شامل موارد زیر است.


پشتیبانی از دانش آموزان هنگام تحصیل در مدارس استرالیا

 • هماهنگ کننده های دانش آموزان بین المللی که در هر مدرسه حضور دارند
 • یک تیم رفاهی دانش آموزی
 • مشاوران دوره تحصیلی
 • مشاوران مدرسه
 • مشاوران شغلی برای کمک به دانش آموزان در برنامه ریزی و درخواست برای تحصیل بعد از متوسطه
 • آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم
 • دانش آموزان بین المللی با دانش آموزان محلی استرالیا تحصیل می کنند.
 • رفاه در محل اقامت: همه خانواده های میزبان برای برآورده کردن الزامات قانون حمایت از کودکان باید دستورالعمل پلیس را داشته باشند و خانه ها باید استانداردهای لازم را رعایت کنند. دانش آموزان شماره تماس اضطراری 24 ساعته را دارند. همچنین برخی مدارس به صورت شبانه روزی می باشند.


آموزش در مدارس استرالیا (ابتدایی و متوسطه)

آموزش مدرسه در تمام استرالیا مشابه است و فقط تفاوت های جزئی بین ایالت ها و قلمروها وجود دارد. تحصیل در مدارس استرالیا بین سنین شش تا شانزده سال اجباری است. آموزش دوره مدرسه 13 سال است و به بخش های زیر تقسیم می گردد:

 • دوره دبستان : که به مدت هفت یا هشت سال طول می کشد و شامل مهدکودک یا آمادگی تا مقطع 6 یا 7 است.
 • دوره متوسطه : از مقطع 7 تا 10 یا 8 تا 10 به مدت سه یا چهار سال ادامه می یابد.
 • دوره متوسطه ارشد : به مدت دو سال و شامل مقاطع 11 و 12 است.


چارچوب مدارک تحصیلی استرالیا

سیستم آموزش استرالیا با این چارچوب از بسیاری از کشورهای دیگر متمایز است. چارچوب مدارک تحصیلی استرالیا در سال 1995 تأسیس شد و یک سیاست ملی است که علاوه بر گواهی فارغ التحصیلی، مدارک تحصیلی بخش آموزش عالی و آموزش فنی و حرفه ای، گواهی ترک تحصیل و گواهی متوسط ارشد را نیز در بر می گیرد.
چارچوب مدارک تحصیلی استرالیا دارای 10 سطح است و مدارک تحصیلی مدارس، فنی و حرفه ای و دانشگاه را به یک سیستم ملی پیوند می زند. این امر به شما امکان می دهد تا زمانی که شرایط ویزای تحصیلی برای تحصیل در مدارس استرالیا را دارید، می توانید به راحتی از یک سطح تحصیلات به سطح دیگر و از یک موسسه به موسسه دیگر بروید. این امکان فرصتی را برای انتخاب و انعطاف پذیری در برنامه ریزی شغلی شما فراهم می آورد.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی