تحصیلات تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مناطق آتلانتیک و کم جمعیت

تحصیل در مناطق کم جمعیت و آتلانتیک کانادا

تکمیل دوره تحصیل و دریافت مدرک دانشگاهی و یا فارغ التحصیلی از یکی از کالج‌ها در مناطق آتلانتیک کانادا اقامت دائم و در نهایت شهروند کانادایی را آسان تر می‌کند.

تکمیل تحصیلات و دریافت مدرک دانشگاهی و یا فارغ التحصیلی از یکی از کالج ها در مناطق آتلانتیک در کانادا، اقامت دائم و در نهایت شهروند کانادایی را آسان تر می‌کند. بسیاری از افراد ساکن خارج از کانادا می‌خواهند بدانند بهترین مکان برای تحصیل در کانادا کجاست. اگر علاقه مند به ادامه تحصیل در کانادا هستید، منطقه اقیانوس اطلس (آتلانتیک) و مناطق کم جمعیت در استان‌های مختلف می‌تواند مکانی عالی برای شما باشد! محیط امن اجتماعی، قوانین قابل اعتماد با چشم انداز طبیعی زیبا، این مناطق را میزبان برخی از دانشگاه های برتر کشور، قرار داده است که مزایای بسیار زیاد دارند.

استان‌های آتلانتیک می‌خواهند دانشجویان بین المللی پس از تحصیل در این استان‌ها بمانند و به همین دلیل با همکاری دولت فدرال روش‌ها بسیار مناسب طراحی شده است.

طبق آمار رسمی، اعلام شد که 65٪ از دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی تا زمانی که گزینه‌های مهاجرت را داشته باشند، می‌خواهند در استانهای آتلانتیک کانادا بمانند. خبر خوب اینکه استانهای آتلانتیک در حال ایجاد برنامه‌های بیشتر و بیشتر هستند تا امکان اقامت فارغ التحصیلان بین المللی در منطقه آسان تر شود.

ویزا برای تحصیل در مناطق آتلانتیک و کم جمعیت کانادا

لازم به ذکر است که در شرایط عادی، سختگیری برای صدور ویزا جهت تحصیل در مناطق آتلانتیک کمتر است

تحصیل در کالج ها و دانشگاه های عالی در مناطق آتلانتیک کانادا

این مناطق دارای کالج ها و دانشگاه های عالی رتبه زیادی است. استان‌های آتلانتیک دارای دانشگاه‌ها و کالج‌های بسیار عالی برای انتخاب هستند که هر کدام خصوصیات خود را دارند. مجله معتبر مک لین می‌گوید که پنج تا از ده دانشگاه برتر کانادا در مناطق آتلانتیک واقع شده است است که این دانشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه مونت آلیسون
 • دانشگاه سنت مری
 • دانشگاه آکادیا
 • دانشگاه سنت فرانسیس
 • دانشگاه پرنس ادوارد

برنامه‌های نامزدی استانی ای وجود دارد که به طور خاص فارغ التحصیلان بین المللی را در هر دو استان نیوفاند لند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد هدف قرار می‌دهد. همچنین، این منطقه برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک را راه اندازی کرد که به دست آوردن اقامت دائم برای برخی از اتباع خارجی را آسانتر می‌کند.

حتی اگر یک دانشجوی بین المللی بخواهد در بخش دیگری از کانادا زندگی کند، هنوز گزینه‌های بسیاری وجود دارد!

مهاجرت به کانادا پس اط تحصیل در مناطق آتلانتیک و کم جمعیت

پس از اتمام تحصیلات در مناطق آتلانتیک و کم جمعیت

فارغ التحصیلان بین المللی واجد شرایط بعد از اتمام تحصیلات خود در مناطق آتلانتیک و یا مناطق کم جمعیت دو مورد بسیار واضح برای دریافت اقامت دائم در پیش روی خود دارند.

فارغ التحصیلان می‌توانند از طریق برنامه‌های آزمایشی مناطق آتلانتیک و یا برنامه‌های آزمایشی مناطق کم جمعیت بعد از دو سال تحصیل بعد از دیپلم و یا دو سال تحصیل در مقاطع بالاتر مستقیماً تقاضای اقامت در استان مورد نظر خود را بفرستند و با سرعت زیاد اقامت خود را دریافت کنند.

یا در صورت عدم تمایل برای سکونت طولانی مدت تر در مناطق نام برده شده به دیگر استان‌های کانادا رفته و تقاضای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی کنند. که این امر به آنها امکان می‌دهد به طور قانونی کار کرده و تجربه اشتغال ماهر را در هر نقطه از کانادا کسب کنند.

هنگامی که یک تبعه خارجی تجربه کار کافی در کانادا را داشته باشد، معمولاً می‌تواند مستقیماً از طریق برنامه اکسپرس اینتری و در بخش تجربه کانادایی برای اقامت دائم درخواست کند.

چگونه برای تحصیل در مناطق آتلانتیک کانادا اقدام کنیم؟

 1.  اطلاع از شرایط و الزامات
 2.  انتخاب رشته تحصیلی و موسسه مورد نظر
 3. کسب نمره لازم در آزمون زبان
 4.  درخواست پذیرش از دانشگاه‌
 5. درخواست ویزای تحصیلی
 6.  برنامه و زمان سفر
 7. ویزای تحصیل

بیشتر بخوانید:

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023