تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

IRCC آزمون انگلیسی PTE را برای برنامه های مهاجرتی کانادا تایید می کند

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا IRCC آزمون انگلیسی PTE را برای برنامه های مهاجرتی کانادا تایید می کند

PTE به آیلتس و CELPIP به عنوان یکی از سه آزمون زبان انگلیسی برای مهاجرت کانادا می‌پیوندد

IRCC به تازگی اعلام کرده است که آزمون PTE انگلیسی برای درخواست های مهاجرت کانادا را تایید کرده است.

از اواخر سال 2023، آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) در کنار CELPIP و IELTS General Training به عنوان یکی از سه آزمون زبان تعیین شده پذیرفته می شود که داوطلبان کلاس اقتصادی می توانند به IRCC ارائه دهند.

PTE Essential یک آزمون جدید زبان انگلیسی است که Pearson برای برآورده کردن الزامات مهارت زبان IRCC برای متقاضیان مهاجرت به کانادا ایجاد کرده است. IRCC معیارهای زبانی مختلفی برای متقاضیان مجوز تحصیل دارد که به این معنی است که دانشجویان بین المللی به طور کلی باید نسخه “آکادمیک” آزمون مهارت زبان را شرکت کنند.

تأیید PTE Essential به این معنی است که در حال حاضر پنج آزمون زبان در کل برای داوطلبان مهاجرت در کلاس اقتصادی در دسترس است – علاوه بر سه آزمون زبان انگلیسی فوق الذکر، TEF کانادا و TCF کانادا دو آزمون زبان فرانسه هستند که توسط IRCC تعیین شده اند.

IRCC از داوطلبان کلاس اقتصادی می خواهد که آزمون مهارت زبان را برای نشان دادن توانایی خود برای استقرار اقتصادی در کانادا تکمیل کنند. تحقیقات آمار کانادا نشان می دهد که مهارت قوی در زبان انگلیسی و/یا زبان فرانسه یک پیش بینی قوی برای یکپارچگی اقتصادی در کانادا است.

IRCC مشخص نکرده است که متقاضیان چه زمانی می توانند PTE Essential را برای حمایت از متقاضیان مهاجرت خود به کانادا ارسال کنند، با این حال در وب سایت خود نوشته است که پیش بینی می کند تا پایان سال 2023 این کار را انجام دهد.

کانادا بیش از 100 مسیر مختلف را برای مهاجران طبقه اقتصادی ارائه می دهد. بر اساس طرح سطوح مهاجرت 2023-2025 ، مسیرهای اصلی پذیرش، برنامه استانی (PNP) و اکسپرس اینتری هستند . متقاضیان سایر مسیرهای کلاس اقتصادی مانند برنامه های آزمایشی IRCC، برنامه مهاجرت آتلانتیک ، و برنامه های نیرو ماهر کبک نیز باید یک آزمون زبان تعیین شده توسط IRCC را تکمیل کنند.

علاوه بر تکمیل یک آزمون زبان تعیین شده IRCC، داوطلبان باید حداقل نمره معیار زبان کانادایی (CLB) را که برای یک مسیر مشخص تعیین شده است، کسب کنند. به عنوان مثال، برنامه محبوب اسکیل ورکر فدرال (FSWP)، داوطلبان باید حداقل CLB 7 را در هر چهار توانایی (writing, reading, listening, and speaking) کسب کنند. حداقل استاندارد مورد نیاز برای برنامه های خاص CLB 4 است.

برای مسیرهای خاصی، مانند مسیرهایی که از طریق اکسپرس اینتری و سیستم های EOI (expression of interest) که توسط استان ها و مناطق اداره می شوند، هرچه امتیاز CLB بالاتر باشد، داوطلبان امتیاز بیشتری دریافت می کنند.

در سال 2022، CIC News یک یادداشت داخلی IRCC به دست آورد که تأیید می‌کرد این دپارتمان آزمون زبان جدیدی را برای اهداف مهاجرت به کانادا تأیید کرده است. این یادداشت همچنین اصلاحات احتمالی آزمون زبان را که این بخش در حال بررسی است، تشریح کرد.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی