تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کانادا میتواند تایید کند مهاجران و بازدید کنندگان چه مدت اقامت دارند

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا کانادا میتواند تایید کند مهاجران و بازدید کنندگان چه مدت اقامت دارند

برنامه ورود / خروج ممکن است پیامدهای تأثیر بر اقامت دائم و برنامه های تابعیت را داشته باشد.

5 فوریه 2020

وزارت مهاجرت فدرال کانادا از فوریه سال 2019 قادر به پیگیری حرکات مسافران ورودی و خروج از کشور از طریق زمین است.

تعداد روزهایی که یک کشور خارجی در این کشور اقامت دارد مربوط به درخواست های مربوط به اجازه کار ، مجوز تحصیل ، ویزاهای بازدید کننده ، اقامت دائم و تابعیت کانادا می باشد.

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) توانسته است اطلاعات مسافرتی را از طریق آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) از طریق برنامه ورود / خروج بدست آورد.

هنگامی که مسافران از مرز ایالات متحده از کانادا عبور می کنند ، اطلاعات اصلی آنها به صورت “گزارش خروج” به CBSA ارسال می شود.

براساس وب سایت CBSA ، IRCC اکنون می تواند به اطلاعات مسافرتی “مدیریت و اجرای برنامه های مهاجرت و شهروندی” دسترسی پیدا کند.

اطلاعات اولیه جمع آوری شده در مرز شامل:

 • نام و نام خانوادگی؛
 • تاریخ تولد؛
 • تابعیت یا تابعیت؛
 • ارتباط جنسی؛ و
 • اطلاعات مربوط به مدارك سفر شامل نوع ، شماره و كشور صادر كننده.

پیش بینی می شود برنامه ورود / خروج در ژوئن سال 2020 به سفرهای هوایی تمدید شود.

هدف از برنامه ورود / خروج چیست؟

صفحه وب می گوید ، IRCC برای تأیید شرایط لازم برای اقامت مانند مواردی که در درخواست های تابعیت کانادا و اقامت دائم دارند ، به اطلاعات مسافرتی دسترسی خواهد داشت.

آنها همچنین می توانند بگویند آیا اتباع خارجی از مدت مجاز ورود خود به کانادا بیش از حد گذشته اند.

این اطلاعات تحقیقات IRCC را در مورد حق شخص در داشتن یک سند مسافرتی در کانادا و همچنین تحقیقات مربوط به کلاهبرداری های احتمالی مربوط به مهاجرت ، شهروندی ، گذرنامه و برنامه های سفر تأمین می کند.

علاوه بر این ، IRCC قادر خواهد بود تأیید کند که حامیان مالی و شرکای خود برای برنامه های کلاس خانوادگی داخلی در کانادا اقامت دارند.

IRCC همچنین بررسی خواهد کرد که آیا یک مدعی حمایت بشر دوستانه با استفاده از اسناد مسافرتی خود به کانادا آمده است یا خیر.

چگونه از اطلاعات استفاده می شود

IRCC می گوید که اطلاعات ورود و خروج برای انواع برنامه ها در کلیه خطوط مشاغل در زمینه مهاجرت ، شهروندی و تحقیقات مورد استفاده قرار می گیرد.

مهاجرت

اقامت موقت

اطلاعات جمع آوری شده از طریق برنامه ورود / خروج می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا مشخص شود که آیا یک اتباع خارجی قبلاً از مدت اقامت خود در کانادا فراتر رفته است یا خیر.

IRCC از اطلاعات ورود و خروج برای انواع درخواست اقامت موقت زیر استفاده می کند:

 • ویزاهای اقامت موقت؛
 • اجازه اقامت موقت؛
 • سوابق بازدید کننده؛
 • مجوزهای کار و تمدیدهای مجوز کار؛
 • مجوزهای تحصیلی و پسوندهای مجوز مطالعه؛ و
 • مجوزهای الکترونیکی سفر (eTA).

صفحه وب IRCC می گوید: “با شروع حمل و نقل هوایی داده های خود (از سال 2020 تا 2021) ، شاخص های اضافه وزن در نتایج جستجوی ورود / خروج برای ساکنان موقت که زمان مجاز خود را در کانادا بیش از حد کرده اند ، ظاهر می شوند.” “این امر باعث می شود تا افسران IRCC تصمیم گیری آگاهانه در مورد انتخاب برنامه های اقامت موقت انجام دهند.”

اقامت دائم

IRCC از اطلاعات ورود و خروج برای انواع درخواست اقامت دائم زیر استفاده می کند:

 • کارتهای اقامت دائم؛
 • اسناد مسافرتی دائم؛
 • دارندگان حمایت بشر دوستانه خارج از کشور؛ و
 • حمایت مالی کلاس خانوادگی.

داده های جمع آوری شده برای این نوع برنامه ها دوره زمانی را که نامزدهای مهاجرت در داخل و خارج از کانادا می گذرانند ، دنبال می کنند. متقاضیان برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم باید حداقل در هر دوره 5 ساله حداقل 730 روز در کانادا باشند.

از داده های خروج و ورود برای کمک به IRCC در بررسی خسارت احتمالی وضعیت اقامت دائم و معرفی نادرست استفاده می شود. همچنین در تأیید گواهینامه های پلیس خارجی کمک خواهد کرد.

کانادا میتواند تایید کند مهاجران و بازدید کنندگان چه مدت در کشور اقامت دارند

ادعای حمایت بشر دوستانه داخلی

IRCC از داده های ورود و خروج برای بررسی تاریخچه سفر متقاضیان حمایت بشر دوستانه در کانادا و تأیید اطلاعات ارائه شده توسط مدعیان استفاده خواهد کرد.

سوابق حاوی ناسازگاری در درخواست متقاضی می تواند تحقیقات بیشتری را در پی داشته باشد.

شهروندی

کسانی که متقاضی تابعیت کانادا هستند باید حداقل در مدت 5 سال بلافاصله قبل از تاریخ درخواست ، حداقل 1095 روز حضور خود را در این شهرستان نشان دهند.

از این اطلاعات همچنین برای کمک به مواردی که شهروندی کانادا باطل شود ، استفاده می شود.

تحقیقات

تحقیقات ابطال شهروندی

از داده های ورود و خروج برای تعیین اینکه آیا نامزد اظهارات نادرستی درباره اقامت خود در کانادا به منظور دستیابی به تابعیت اعلام کرده است یا نه استفاده خواهد شد.
تحقیقات پاسپورت

از این اطلاعات برای تسهیل تحقیقات درباره حق شخص در خدمات گذرنامه کانادایی استفاده می شود. از داده ها برای اعتبارسنجی تاریخ سفر استفاده می شود و می تواند برای تعیین اینکه آیا در صورت سوء استفاده یا کلاهبرداری از گذرنامه امتناع یا ابطال شود ، استفاده شود.

حقوق مسافرتی

مسافران حق دارند نسخه ای از تاریخ سفر شخصی خود را درخواست کنند. اگر خطایی در پرونده خود پیدا کنند ، ممکن است از CBSA بخواهند آن را اصلاح کند.

اگر درخواست اصلاح اطلاعات سفر صورت گرفته است ، به افسران IRCC اطلاع داده می شود و می توانند به روزترین اطلاعات را از CBSA بدست آورند.

IRCC موظف است طبق قانون حفظ حریم خصوصی عمل کند . مأمورین مجاز نیستند اطلاعات ورودی و خروج را فاش کنند ، مگر اینکه برای اجرای قانون حمایت از موارد بشر دوستانه مهاجرتی (IRPA) لازم باشد و تحت تفاهم نامه یا توافق نامه های اشتراک اطلاعات مشابه قرار گرفته است.

CBSA با پلیس سلطنتی كانادا (RCMP) ، اشتغال و توسعه اجتماعی كانادا (ESDC) و آژانس درآمدی كانادا (CRA) توافقنامه های تبادل اطلاعات دارد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی