dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با تاخیر روبرو است

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با تاخیر روبرو است

تاخیر در مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

کانادایی هایی که برای مدتی طولانی از عزیزان خود با ملیت خارجی جدا شده اند ، از این رو بر دولت فدرال فشار می آورند تا اقداماتی صورت بگیرد .

شیوع کروناویروس تاخیر در برنامه اسپانسری از همسر / شریک عرفی به وجود آورده است. درخواست ویزای اقامت موقت کانادا (TRV- ویزای توریستی) برای متقاضیان اسپانسری همسر اغلب ، رد می شود زیرا باید نشان دهند که ، کانادا را ترک می کنند.

خدمات مهم مانند مراکز بیومتریک در سراسر جهان بسته شده اند و یا با کاهش ظرفیت و زمان پردازش کند کار میکنند. به خصوص برای زوج هایی که واجد شرایط طی کردن پروسه عادی نیستند.و از این رو نامزد کانادایی ها از محدودیت های مسافرتی معاف نیست ، و مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) ازدواج های مجازی را به منظور مهاجرت به رسمیت نمی شناسد.

اگرچه هنوز هم کانادا درخواست ها را برای اسپانسری از طریق ازدواج قبول می کند ، اما منابع گفته اند که متقاضیان از فوریه تاکنون هیچ گونه پاسخی برای پرونده ها دریافت نکرده اند.

در آخر هفته اعتراضاتی در شهرهایی مانند ادمونتون ، اتاوا ، مونترال ، تورنتو و ونکوور به وجود آمد. و طوماری ، به رهبری عضو پارلمان جنی کوان ارائه کردند ، که حدود 5،700 امضا دارد که خواستار ایجاد ویزا اقامت موقت ویژه است تا همسران و فرزندانشان بتوانند با شرکای کانادایی خود مجدداً بپیوندند .

Kwan كه منتقد حزب دموكراتيك جديد در بخش مهاجرت كانادا است ، از سال 2017 خواستار اخذ ویزا مانند TRV شده است. در ماه ژوئیه گذشته وی نامه ای را به وزیر مهاجرت ، ماركو مندیچینو ارسال كرد و بار دیگر خواستار تهیه TRV برای همسران کانادایی ها که مورد تأیید قرار گرفته بودند شد.

وزیر مهاجرت این هفته به نامه كوان پاسخ داد. نامه وی اذعان كرد كه COVID-19 باعث اختلال در خدمات دولتی شده است و هنوز هم با كاهش ظرفیت فعالیت می كنند. وی مواردی را که این اداره برای اسکان همسران خارجی اتخاذ کرده است ، مانند تمدید مهلت ارسال اسناد ، و دادن فرصت بیشتر به متقاضیان مقیم دائم ، برای تمدید اقامت خود در کانادا ، را ذکر کرد.

وی همچنین مفهوم قصد دوگانه را مطرح کرد ، که در آن “متقاضیانی که به دنبال اقامت دائم هستند مانع از درخواست آنها برای اقامت موقت نمی شود.” به این معنی که افراد می توانند در حالی که منتظر درخواست خود برای اقامت دائم هستند درخواست اقامت موقت کانادا را نیز ارائه بدهند. با این حال ، متقاضیان هنوز هم باید ثابت کنند که با پایان یافتن برنامه اقامتی ، کانادا را ترک خواهند کرد.

همسران خارجی کانادایی ها برای برنامه های TRV که در حال انجام است می توانند با IRCC تماس بگیرند تا خود را از محدودیت سفر معاف کنند.

Kwan نامه وزیر را در فیس بوك ارسال كرد كه می گوید: “روند فعلی به وضوح كافی نیست و مانع از اتحاد به موقع همسران می شود. این از اعتراضاتی که در ونکوور و سراسر کشور در این هفته گذشته صورت گرفته است و حمایت شدید از طوماری که من حمایت کرده ام و ایمیل های بی شماری که از مؤلفان و مردم سراسر کشور دریافت کرده ام ، آشکار است. “

منبع: Jenny Kwan


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت