تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

بورسیه‌ دانشگاه ها برای تحصیل در کانادا

وی والت آمریکا کانادا تحصیلات تحصیل در کانادا بورسیه‌ دانشگاه ها برای تحصیل در کانادا

بورسیه‌های تحصیلی کانادا (تحصیل رایگان در کانادا)

بورسیه تحصیلی یکی از بهترین راه ها برای تحصیل رایگان در کانادا می باشد. بورسیه‌ های تحصیلی کانادا  به دانشجویان بین‌المللی با رزومه بالا تعلق می گیرد. مبلغ و نوع کمک‌ هزینه بین موسسات متفاوت است. رقابت برای اخذ بورسیه بسیار بالاست و باید درخواست‌ ها به طور مستقیم از هر دانشگاه صورت گیرد. در ادامه برای آن دسته از دانشجویانی که مشتاق تحصیل در کانادا هستند، منتخبی از بورسیه‌های متعلق به دانشجویان بین‌المللی را فهرست کرده‌ایم. این بورسیه‌ها از طرف دولت کانادا، دانشگاه‌های کانادایی و یا از طرف سازمان‌ها و تشکیلاتی غیر از دولت و دانشگاه ارائه می‌شوند.

بورسیه‌های دولت کانادا

کمک‌ هزینه فوق‌دکتری بانتینگ ( Banting Postdoctoral Fellowships) –  بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌‌هایی است که دولت کانادا برای تحصیلات تکمیلی در حوزه‌های علوم طبیعی و اجتماعی یا پژوهش‌های حوزه‌ی سلامت به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌کند.

کمک ‌هزینه تحقیقاتی ( IDRC Research Awards ) – بورسیه‌هایی است که دولت کانادا برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه در نظر گرفته تا بتوانند پژوهش‌های مقاطع کارشناسی ارشد یا دوره‌ی دکتری را در دانشگاه‌های شاخص کانادا بگذرانند.

بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی NSERC– بورسیه‌ها، کمک‌هزینه‌ها و فاند های متنوعی است که از جانب دولت کانادا برای دانشجویان ممتاز رشته‌های علوم طبیعی یا مهندسی دانشگاه‌ های معتبر کانادا در نظر گرفته شده است. تأمین مالی این بورسیه‌ها بر عهده‌ی NSERC است.

برنامه بورسیه تحصیلات تکمیلی وانیر کانادا (Vanier Canada Graduate Scholarships Program)– بورسیه‌هایی است که دولت کانادا برای دانشجویان دکتری بین‌المللی در نظر گرفته است تا بتوانند در برخی از دانشگاه‌های کانادایی تحصیل کنند.

بورسیه‌های غیردولتی تحصیل در کانادا

صندوق اکولوژیکی آنه والی (Anne Vallee Ecological Fund)  –بورسیه‌هایی است که هدفش آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که در مقطع دکترا در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادایی در کبک یا دانشگاه بریتیش کلمبیا به تحقیقات جانوری مشغول باشند.

بورسیه و کمک ‌هزینه تحصیلی ترودو (Trudeau Scholarships and Fellowships )- بنیاد ترودو تعدادی بورسیه، کمک‌هزینه‌ی تحصیلی و دوره‌ی مربی‌گری در نظر گرفته که هدف آن‌ ها تعدادی از دانشجویان دکتری شاغل در برخی از موسسات آموزشی منتخب کانادا است.

بورسیه‌های مخصوص دانشگاه برای تحصیل در کانادا

کمک‌هزینه‌ی تحصیلی دانشگاه کارلتون برای دانشجویان بین‌المللی: بورسیه‌هایی است که برای تحصیل در دانشگاه کارلتون کانادا در نظر گرفته شده و همة دانشجویان تحصیلات تکمیلی با همان درخواستی که برای تحصیل در دانشگاه ارائه می‌کنند، در فهرست بررسی این کمک‌هزینه نیز قرار می‌گیرند تا در صورت احراز صلاحیت‌های لازم، از این کمک‌هزینه بهره‌مند شود.

کمک‌هزینه‌ی دانشجویا بین‌المللی مقطع کارشناسی در دانشگاه کونکوردیا: این‌ها بورسیه‌های متنوعی هستند که برای دانشجویان بین‌المللی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه کونکوردیا واقع در مونترال کانادا در نظر گرفته شده است.

بورسیه‌های دانشگاه دالهاوزی: بورسیه‌هایی است که برای همه‌ی دانشجویان (اعم از داخلی و بین‌المللی، فعلی یا در حال اپلای) دانشگاه دالهاوسی در هالیفاکس در نظر گرفته شده است.

بورسیه‌های فیرلی دیکنسون برای دانشجویان بین‌المللی: بورسیه‌هایی است برای دانشجویان بین‌المللی همه سطوح که در دانشگاه فیرلی دیکنسون واقع در ونکوور کانادا تحصیل می‌کنند.

بورسیه مونترال HEC: بورسیه‌های متنوعی در کانادا هستند که براساس صلاحیت یا بر اساس تقاضا به دانشجویان بین‌المللی شاغل در HEC مونترال اعطا می‌شود؛ یکی از نمونه‌ های این بورسیه‌ ها بورسیه‌ی تحصیل در خارج برای دانشجویان بین‌المللی است.

بورسیه‌های دانشجویان بین‌المللی در کالج هامبر کانادا: گستره‌ای از بورسیه‌های کانادا است که هدف آن‌ ها دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی است تا این دانشجویان را به تحصیل در کالج هامبر در تورنتوی کانادا تشویق کند.

بورسیه‌ها و کمک‌ دانشجویی دانشگاه مک‌گیل: فرصت‌های تامین مالی متنوعی مثل برنامه‌ی بورسیه‌ی ورودی مک‌گیل و PBEEE (بورسیه‌ی صلاحیت کبک برای دانشجویان خارجی) است که هدفش آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که در دوره‌ی تحصیلات تکمیلی یا پسادکترای این دانشگاه ثبت‌نام کرده‌اند.

بورسیه‌های دانشجویان بین‌المللی دانشگاه کوئین: تعدادی بورسیه برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه کوئین در کینگستون انتاریو است.

دانشگاه کوئست کانادا: بورسیه‌هایی است که از ۲۰۰۰ دلار کانادا تا شهریه‌ی کامل تحصیل در دانشگاه کوئست کانادا را دربرمی‌گیرد و همه‌ی دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط استفاده از آن‌ می باشند.

جایزه رهبر فردای UBC برای دانشجویان بین‌المللی: بورسیه‌ای برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیای ونکوور است که هدفش آن داسته از دانشجویان مقطع کارشناسی است که مهارت‌های رهبری و دستاوردهای دانشگاهی استثنایی دارند.

بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی UBC: این‌جا یک پایگاه داده‌ی قابل جست‌وجو برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه بریتیش کلمبیا است که شامل بورسیه‌های متعددی مثل کمک‌ هزینه‌های چهارساله برای تحصیل در دوره‌ی دکتری این دانشگاه است.

بورسیه‌های دانشگاه آلبرتا برای دانشجویان بین‌المللیگستره‌ای از گزینه‌های بورسیه برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در مقاطع کارشناسی و بالاتر از آن در دانشگاه آلبرتا است.

بورسیه‌های دانشگاه کلگری برای دانشجویان بین‌المللی: گزیده‌ای از بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌هاست که مخاطب آن دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در دانشگاه کلگری‌ است. این کمک‌هزینه‌ها از ۵۰۰ دلار کانادا تا ۶۰۰۰۰ دلار کانادا در نوسان است.

دانشگاه مانیتوبا: بورسیه‌هایی برای تحصیل در دانشگاه مانیتوبای کانادا است که در دسترس دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیلات تکمیلی است. واحد تحصیلات تکمیلی این دانشگاه فهرستی از گزینه‌های بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی تحصیلات تکمیلی تهیه کرده است.

کمک‌هزینه‌های دانشگاه ساسکاچوآن برای دانشجویان بین‌المللی: بورسیه‌های رقابتی برای دانشجویان برتر است است که هدفش دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی دانشگاه ساسکاچوان است.

بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتو اونتاریو: بورسیه‌ای برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی به منظور تحصیل در دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتو است.

فاند بین‌المللی دانشگاه واترلو: انواع بورسیه‌های کانادا که به دانشجویان بین‌المللی متقاضی شرکت در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری دانشگاه واترلو اعطا می‌شود.

جوایز و کمک‌های مالی دانشگاه سایمون فریزر: انواع بورسیه و سایر موقعیت‌های تامین مالی است که هدفش آن دسته از دانشجویان داخلی و بین‌المللی است که یا در حال حاضر در دانشگاه سایمون فریزر تحصیل می‌کنند یا در حال برنامه‌ریزی برای ورود به آن‌جا هستند.

بورسیه‌های پذیرش بین‌المللی دانشگاه وسترن: بورسیه‌های متنوع کانادا که در دسترس دانشجویان بین‌المللی دانشگاه انتاریوی غربی است.

برنامه دانشجوی بین‌المللی دانشگاه یورک: دانشگاه یورک تعدادی بورسیه‌ی بین‌المللی برای تحصیل دانشجویان تحصیلات تکمیلی در تورنتو ارائه می‌دهد.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی