تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مقدار تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا


بودجه مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

در مورد هزینه­ ها و بودجه مورد نیاز برای مهاجرت، کانادا در مقایسه با مقاصد محبوب دیگر، مانند استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده، هنوز هزینه پایین­تری دارد. یک خانواده چهار نفره برای مهاجرت به کانادا حدود ۱۱۰۰۰ دلار کانادا کمتر از هزینه مهاجرت به استرالیا نیاز دارند. این مبلغ، صرفه جویی عمده­ای محسوب می­شود. مهاجرت به یک کشور جدید، روندی طولانی و پیچیده و پرهزینه است ولی قطعا ارزش این وقت و هزینه را دارد: زندگی جدید سرشار از فرصت­های بهتر و آینده­ای نویدبخش برای شما و عزیزانتان خواهد بود.

بودجه مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا به تعداد اعضای خانواده و نوع برنامه مهاجرتی بستگی دارد. علاوه بر این موارد، بودجه مورد نیاز برای شروع زندگی، هزینه­های صدور ویزا، تهیه مدارک و حتی همراه داشتن حیوان خانگی در صورت لزوم نیز عوامل تعیین کننده در هزینه­های شما هستند.

در ادامه این مطلب، هزینه­ های مهاجرت به کانادا به تفکیک، و مبلغ واقعی مورد نیاز شما برای مهاجرت به کانادا همراه با خانواده مشخص شده است. اگر به فکر مهاجرت هستید، باید تا حد امکان، پس انداز کنید. مهم نیست شغل فعلی شما در کانادا هم ادامه می­یابد یا نه، در هر صورت به پس انداز کافی برای سه ماه اول پس از ورود و شروع زندگی جدید، نیاز دارید.

به محض ورود به کانادا، باید برای ضروریات اولیه مانند مواد غذایی، اجاره بها، حمل و نقل و امکانات مصرفی، هزینه­هایی بپردازید.

برای اطمینان از اینکه پیش از دریافت اولین حقوق شغلی خود کمبود مالی نخواهید داشت، دولت کانادا از همه متقاضیان اقامت دائم درخواست می­کند مدارکی مبنی بر بودجه کافی ارائه کنند.

بودجه درخواستی IRCC برای مهاجران کانادا

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) سیستم اکسپرس اینتری را راه اندازی کرده است که محبوب­ترین مسیر مهاجرت به کانادا برای نیروی کار متخصص خارجی و خانواده آنها به شمار می­رود. بودجه شروع زندگی هر سال تغییر می­کند. در سال ۲۰۲۰، یک متقاضی به تنهایی بدون همسر و فرزندان وابسته برای اقامت دائم، به حداقل ۱۲۹۶۰ دلار کانادا در حساب پس انداز خود نیاز داشت.

زوجی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، باید مجموعا ۱۶۱۳۵ دلار کانادا برای هزینه شروع زندگی داشته باشند. اصولا، برای هر عضو دیگر خانواده که همراه با شما مهاجرت می­کند، باید ۳۴۹۲ دلار کانادا به مبلغ اولیه اضافه کنید.

لازم به ذکر است که تعداد اعضای خانواده شامل اعضای وابسته همراه و غیر همراه در مهاجرت است؛ به این معنی که حتی اگر همسر یا فرزندانتان همراه شما به کانادا مهاجرت نمی­کنند، پس انداز شما باید به اندازه­­ای باشد که سهم آنها را نیز پوشش دهد.

هزینه ­های بررسی پرونده اکسپرس اینتری

برای تشکیل پرونده اکسپرس اینتری، لازم به پرداخت هیچ هزینه­ای نیست. تنها زمان دریافت ITA و ارسال درخواست کامل، باید ۸۲۵ دلار برای بررسی ویزا پرداخت شود. این مبلغ، همسر یا شریک زندگی قانونی را نیز شامل می­شود. هرچند، برای هر فرزند وابسته همراه در مهاجرت، باید ۲۲۵ دلار دیگر بپردازید.

برنامه­ های انتخاب استانی (PNP) مسیرهای مهاجرتی هستند که توسط ۱۱ دولت استانی شرکت کننده در این برنامه طراحی و مدیریت می­شوند. متقاضیان با امید به انتخاب استانی در این برنامه شرکت می­کنند که این انتخاب، شانس پذیرش نهایی درخواست اقامت دائم را بسیار افزایش می­دهد.

نخست، باید بودجه لازم برای شروع زندگی در برنامه PNP را داشته باشید. بودجه لازم برای شروع زندگی در استان­های مختلف می­تواند متفاوت باشد و به هزینه زندگی در آن منطقه بستگی دارد. هرچند، به محض دریافت دعوتنامه انتخاب استانی، باید بودجه تعیین شده از جانب IRCC را تامین کنید که کمی نسبت به بودجه PNP متفاوت است.

در جداول زیر می­توانید نگاهی کوتاه به بودجه مورد نیاز برای استان­های ساسکچوان و انتاریو داشته باشید:

بودجه لازم برای PNP ساسکچوان
تعداد اعضای خانوادهحداقل بودجه مورد نیاز (دلار کانادا)
یک نفر۱۲۶۹۹ دلار
دو نفر۱۵۷۷۲ دلار
سه نفر۱۹۳۹۰ دلار
چهار نفر۲۳۵۴۲ دلار
پنج نفر۲۶۷۰۱ دلار
شش نفر۳۰۱۱۴ دلار
هفت نفر و بیشتر۳۳۵۲۸ دلار
بودجه لازم برای PNP انتاریو
تعداد اعضای خانوادهحداقل بودجه مورد نیاز (دلار کانادا)
یک نفر۱۲۱۶۴ دلار
دو نفر۱۵۱۴۳ دلار
سه نفر۱۸۶۱۷ دلار
چهار نفر۲۲۶۰۳ دلار
پنج نفر۲۵۶۳۶ دلار
شش نفر۲۸۹۱۳ دلار
هفت نفر و بیشتر۳۲۱۹۱ دلار
مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی