مشترک کشورها تحصیلات

بهترین رشته ها برای اپلای و مهاجرت

بهترین رشته ها برای اپلای در تمام کشورها

گرفتن پذیرش دانشگاه های خارجی امروزه به عنوان یکی از درگیری های ذهنی بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان در رشته های تحصیلی و در مقاطع مختلف شده است. بسیاری از دانشگاه های جهان به ویژه در مقاطع ارشد و دکترا، شرایط خوبی از لحاظ محتوای درسی و امکانات برای ادامه تحصیل ایجاد کرده اند که باعث شده بسیاری از افراد چه دانشجو چه فارغ التحصیل به دنبال ادامه تحصیل در مقاطع بالاتری باشند.

 وقتی شما به فکر تحصیل در خارج از کشور هستید، باید یک سری شرایط را رعایت کنید و حائز صلاحیت برای انجام برخی کارها جهت پیش‌برد برنامه‌ها در فرآیند به صورت پله‌پله باشید. به همین دلیل است که در واقع، فرآیند تحصیل و زندگی در خارج از کشور را باید با اطلاعات دقیق و کافی پیش برد تا فو‌اید زیاد با کم ترین هزینه و اتلاف وقت، حاصل شود. در این مطلب به معرفی برخی از بهترین رشته های تحصیلی برای اپلای در خارج از کشور می پردازیم.

 طی تجربیات و تحقیقات، بهترین رشته ها برای اپلای در تمام کشور ها در ابتدا رشته های پزشکی و پیراپزشکی می باشد و دلیل آن چیزی جز بازار کار همیشگی و پر درآمد نیست.

رشته های مهندسی  با هزینه های کاملا معقول طرفدارهای زیادی را به خود جلب کرده البته کاملا طبیعی می باشد چون جزو رشته های خوب دنیاست و دارای بازار کار خوب نیز می باشد. از بین مهندسی ها به ترتیب رشته های برق و عمران و مکانیک و کامپیوتر جزو بهترین هاست.

 در رشته های گروه انسانی رشته های مدیریتی و حقوق در بین بهترین رشته ها برای بورسیه قرار دارند . در بین رشته های مدیریتی، رشته ی MBI جزو پردرآمدترین رشته هاست که هزینه های نسبتا زیادی دارد اما ارزش این رشته در سطح جهان بسیار بالاست.

 در مورد رشته ی حقوق باید این مسئله را همیشه در نظر داشته باشید که حقوق در اکثر دانشگاه های خارجی به صورت پیوسته می باشد و حقوق هر کشوری برای خود آن کشور کارایی دارد مگر اینکه حقوق_بین_الملل باشد.

بعضی از کشورها  در یک رشته بسیار قوی هستند مثلا ایتالیا کانون معماری و هنر است و در آلمان رشته های پزشکی و پیراپزشکی بسیار قوی تر هستند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023