ویزای مهاجرتی کانادا اکسپرس اینتری کانادا

بهترین برنامه اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا

کدام برنامه اکسپرس اینتری برای من بهترین است؟

اکسپرس انتری راه اصلی مهاجرت به کشور کانادا است.

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) از چهار برنامه مجزا در سیستم اکسپرس اینتری برای مدیریت متقاضیان استفاده می کند: برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSWP)، برنامه اسکیل ترید فدرال (FSTP)، کلاس تجربه کانادایی (CEC) و بخشی از برنامه های استانی (PNP).

در این مطلب به جز برنامه های استانی که مسیر ها و شرایط مختلفی دارند سه برنامه اصلی فدرال را مورد بررسی قرار میدهیم؛ هر یک از این برنامه ها حداقل معیارهای برای واجد شرایط بودن دارند که یک متقاضی قبل از اینکه پروفایل اکسپرس اینتری را در وب سایت IRCC ایجاد کند، باید داشته باشد. یک متقاضی باید تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا اعلام کند و توسط سیستم امتیاز بندی (CRS) امتیاز دریافت کند و در بعد دراو انجام شود که دعوتنامه برای دریافت اقامت دائم دریافت کند.

CRS برای شناسایی نیرو متخصص بین متقاضیان برای بازار کار کانادا استفاده می‌شود. این سیستم هر یک از داوطلبان را ارزیابی می کند و اساس معیار هایی آنها امتیاز ارائه می دهد، که میتوان از این موارد به: سن، تحصیلات، نمره مدرک زبان انگلیسی / فرانسه، تجربه کاری و سایر معیارها اشاره کرد.

معمولاً هر دو هفته یکبار، دولت کانادا قرعه کشی یا دراو های اکسپرس اینتری را برگزار می کند و از افرادی که بالاترین امتیاز CRS را دارند دعوت می کند تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

برنامه اسکیل ورکر فدرال FSWP

FSWP برای نیروی ماهر خارجی که تجربه کار خارج از کانادا دارند طراحی شده است.

حداقل الزامات عبارتند از:

 • یک سال سابقه کار مستمر تمام وقت یا تجربه کاری معادل آن با حقوق در 10 سال گذشته، در یک شغل تخصصی طبقه بندی شده (NOC) در مشاغل مورد نیاز کانادا که تحت سطح مهارت TEER 0، TEER 1 یا TEER 3 هستند؛
 • مدرک زبان که معادل معیار زبان کانادایی CBL 7 در انگلیسی یا فرانسوی است.
 • مدرک تحصیلی کانادایی (certificate, diploma, or degree) یا مدرک تحصیلی خارجی با گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA)؛
 • تمکن مالی؛ که متقاضی نشان دهند پس انداز کافی برای حمایت از خود در کانادا دارد. و
 • حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را در FWSP بدست آورید که بر اساس معیار هایی مانند سن، تحصیلات، سابقه کار و غیره است.

برنامه اسکیل ترید فدرال FSTP

FSTP یک مسیر مهاجرتی مشابه FSWP است اما به افراد متخصص با شرایط دیگر اختصاص داده شده است. FSTP گزینه خوبی برای برخی از متقاضیانی ست مدرک تحصیلی ارائه نمیدهند. برای به دست آوردن اقامت دائم از طریق این گزینه، باید دو سال سابقه کار در یک حرفه تخصصی، یک پیشنهاد شغلی تمام وقت از یک کارفرمای کانادایی یا گواهی صلاحیت از یک مرجع کانادایی داشته باشید.

الزامات واجد شرایط بودن عبارتند از:

 • دارای پیشنهاد شغلی معتبر برای اشتغال مستمر، با میزان حقوق مشخص و تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) از حداکثر دو کارفرما در کانادا برای حداقل یک سال یا گواهی صلاحیت* از یک سازمان استانی یا منطقه ای که ثابت کند یک تبعه خارجی واجد شرایط کار در یک شغل تخصصی در کانادا است؛
 • ارائه مدرک زبان از یک سازمان تعیین شده (که نشان دهد متقاضی حداقل نمره تعیین شده توسط IRCC را دارد)،
  • CLB 5 برای speaking و listening
  • CLB 4 و reading و writing
 • در پنج سال گذشته، 2 سال تجربه کار تمام وقت داشته باشید (یا مقدار معادل آن در کار نیمه وقت) در حرفه تخصصی که برایش پشنهاد شغلی دریافت می کنید کسب کرده باشید. و
 • توانایی نشان دادن مهارت و تجربه و انجام وظایف اساسی شغل را داشته باشند.

تجربه کانادایی CEC

CEC توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در سال 2008 برای افرادی که با ویزای موقت در کانادا هستند راه اندازی شد تا نیرو متخصص و دانشجویان را تشویق کند که اقامت دائم کانادا را دریافت کنند و در کانادا بمانند.

برای اینکه یک فرد واجد شرایط برای برنامه مهاجرت CEC باشد، متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • یک سال سابقه کار کانادا را داشته باشد (در سه سال گذشته)؛
 • CBL7 برای مشاغلی که در کتگوری TEER 1 قرار می گیرند یا CLB 5 برای مشاغل در شغل های تخصصی. و
 • برنامه ای برای زندگی و کار در خارج از کبک (استان کبک برنامه های مهاجرتی خود را دارد).

یک دانشجوی بین المللی که مایل است پس از فارغ التحصیلی در کانادا بماند، می تواند این کار را با انجام یک مرحله اضافی انجام دهد: اول باید درخواست برای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) بدهد. PGWP یک اوپن ورک پرمیت است که به شما امکان می دهد تا حداکثر سه سال برای یک کارفرمای کانادایی کار کنید و برای درخواست PGWP نیازی به داشتن جاب آفر کانادا ندارید. فارغ التحصیلان می توانند از این مجوز برای کسب سابقه کاری مورد نیاز قبل از درخواست برای CEC استفاده کنند و بعد از داشتن سابقه کار کانادایی برای برنامه CEC درخواست دهند.

کدام گزینه برای مهاجرت من بهتر است؟

بهترین برنامه اکسپرس اینتری برای شما در نهایت به شرایط فردی شما بستگی دارد. بهترین کار این است که به طور کامل تحقیق کنید و بعد با یک وکیل یا مشاور رسمی صحبت کنید تا مناسب ترین مسیر را با توجه به شرایط، بودجه و بازه زمانی به شما ارائه دهد.

اکسپرس انتری گزینه بسیار جذابی برای متقاضیان مهاجرت کانادا است زیرا قرعه کشی / دراو ها به طور منظم انجام می شود و در نیمه دوم سال 2022 به استاندارد خدمات پیش از کرونا ویروس یعنی دوره شش ماهه خود باز خواهد گشت. این بدان معنی است که اکسپرس انتری بار دیگر به سریع ترین راه برای مهاجرت به کانادا تبدیل خواهد شد.

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023