تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

بعد پنج سال سیستم اکسپرس اینتری کانادا


آیا بعد پنج سال سیستم اکسپرس اینتری کانادا مطابق انتظارات است؟
راه‌اندازی سیستم اکسپرس اینتری در ژانویه سال 2015 ، فاصله چشمگیری از رویکرد قبلی کانادا برای مدیریت برنامه های اصلی به برنامه های اصلی مهاجرت کلاس اقتصادی دارد.

راه‌اندازی سیستم اکسپرس ورود در ژانویه سال 2015 ، فاصله چشمگیری از رویکرد قبلی کانادا برای مدیریت برنامه های اصلی به برنامه های اصلی مهاجرت کلاس اقتصادی دارد.

پیش از آغاز اکسپرس اینتری ،کانادا برنامه های کاربردی را به کلاس کارگر ماهر فدرال (FSWC) ،کلاس مهارت های تجاری فدرال (FSTC) و کلاس تجربه کانادا (CEC) به صورت مبتنی بر سرویس های اولیه ارائه می داد.

این رویکرد به این معناست که همه داوطلبان تضمین می شوند که درخواست های خود را بررسی کنند ، و کسانی که شرایط را رعایت می کنند ، اقامت دائم را دریافت کنند – مشروط بر اینکه یک بررسی پذیرش (از نظر سلامتی ، امنیت و جرم و جنایت) داشته باشند.

تحت عنوان Express Entry ، کاندیداهای واجد شرایط برای برنامه های FSWC ، FSTC و CEC و همچنین بخشی از برنامه نامزدی استانی کانادا (PNP) بر اساس نمره ای که تحت عنوان سیستم جامع رتبه بندی یا CRS شناخته می شود ، رتبه بندی می شوند.

CRS عواملی مانند سن ، تحصیلات ، تجربه کار ماهر و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی را در نظر می گیرد و فقط نامزدهای بالاترین رتبه را برای درخواست اقامت دائم کانادا از طریق قرعه کشی های منظم دعوت می کنند .

سیستم قدیمی خیلی کند است

اگرچه رویکرد ارائه شده اول ، به متقاضیانی که می توانند تمام صندوق ها را تیک بزنند ، اطمینان پیدا کرد ، اما دارای نقایص اساسی نیز بود.

برنامه ها همیشه از تعداد مکان های اقامت دائم موجود بیشتر بودند و باعث ایجاد تعداد قابل توجهی از سال ها می شدند و نامزدها و خانواده های آنها را درگیر مشکلات خود می کردند.

این تأخیرها همچنین کانادا را با این احتمال روبرو کرده است که افرادی که سرانجام اقامت دائم را دریافت کرده اند دیگر نیازهای بازار کار کانادا را برآورده نکنند. یک تحلیلگر داده 44 ساله ممکن است هنگام درخواست خود تقاضای زیادی داشته باشد ، اما شش سال بعد ممکن است اینگونه نباشد و ، اکنون 50 ساله ، یک پنجره کوچکتر برای ادغام در بازار کار داشتند.

خداحافظ ، عقب نشینی ها

ورود اکسپرس ورود به پاکسازی این عقب افتادگی و کاهش مدت زمان انتظار به شش ماه یا کمتر کمک کرد.

انتقادات اولیه مبنی بر عدم اطمینان از اقامت دائم برای نامزدهای واجد شرایط ، از زمان اثبات بی اساس بوده است. قرعه کشی Express Entry به شایستگی شفافیت تعداد نقاط CRS مورد نیاز خود را برای گرفتن عکس رقابتی در دریافت دعوت نامه درخواست (ITA) برای اقامت دائم ، به داوطلبان می دهد.

در سال جاری ، نامزدها با نمرات 439 و 472 ITA صادر کرده اند. این به داوطلبان با نمره CRS زیر معدل در حدود 459 می گوید برای افزایش امتیاز CRS خود ، یا گزینه های دیگر مهاجرت را در نظر بگیرند.

امکان بهبود نمره CRS یک نامزد شامل بهبود نتایج آزمون زبان ، به دست آوردن تجربه کار اضافی ، تحصیل در کانادا یا اخذ پیشنهاد شغلی یا نامزدی استانی از جمله موارد دیگر است.

ادغام بازار کار قوی تر

در حالی که هنوز زود است بگوییم که آیا ورود ورودی منجر به نتایج اقتصادی بهتر برای مهاجران شده است ، این احتمال قوی وجود دارد که به دلیل شیوه اعطای جایزه Express Entry ، مهاجران در حقیقت بهتر کرایه کنند.

کاندیداهایی که جوان هستند ، سطح بالایی از تحصیلات و مهارت انگلیسی و / یا فرانسوی دارند و تجربه کانادایی دارند (به عنوان مثال ، به عنوان کارگران خارجی یا دانشجویان بین المللی) می توانند به CRS بالاتری برسند.

علاوه بر این ، به کاندیداهای دارای پیشنهاد شغلی یا نامزدی استانی ، امتیازاتی اضافی (600 نفر برای نامزدی استانی) اعطا می شود ، همانند کاندیداهای خواهر و برادر در کانادا.

همه اینها منطقی است ، همانطور که تحقیقات دولت فدرال نشان می دهد که کاندیداهای با سرمایه انسانی بالا به سرعت در اقتصاد ادغام می شوند ، همانند افرادی که دارای تجربه کانادایی هستند. تحقیقات همچنین نشان می دهد
داشتن یک پیشنهاد شغلی ، نامزد شدن در استان و / یا داشتن خانواده در کانادا روند ادغام اقتصادی را تسریع می کند.

سیستم دو لایه

Express Entry محدودیت های خود را دارد ، یعنی ایجاد یک سیستم مدیریت دو لایه در سراسر کانادا.

کسانی که از طریق ورود به سیستم ورود درخواست می کنند می توانند ظرف شش ماه اقامت دائم را دریافت کنند ، در حالی که کسانی که تحت برنامه های دیگر فدرال تحت پوشش برنامه ورود فدرال قرار نمی گیرند ، و همچنین کسانی که به کبک مراجعه می کنند ، اغلب باید در انتظار یک دوره طولانی تر باشند.

دولت فدرال گزارش می دهد که در حال حاضر حدود 18 ماه زمان نیاز دارد تا یک برنامه PNP را که با Express Entry در ارتباط نیست ، پردازش کنید.

چنین تأخیرهایی ممکن است باعث اعتماد به نفس در PNP شود و تلاش کانادا برای ارتقاء توسعه اقتصادی در سراسر کشور را تضعیف کند. ساسکاچوان ، مانیتوبا و چهار استان آتلانتیک برای اکثر مهاجران طبقه اقتصادی خود به PNP بستگی دارند. تأخیرهای پردازش توانایی آنها در استقبال حتی مهاجران بیشتر برای حمایت از رشد اقتصادی آنها را محدود می کند.

محدودیت های دیگری نیز وجود داشته است. به عنوان مثال ، تنها چهار درصد از کاندیداهای Express Entry که در سال 2018 ITA دریافت کرده اند ، به زبان فرانسه مهارت داشتند. این مسئله به تلاش کانادا برای تقویت جوامع فرانکوفونی خود در خارج از کبک از طریق مهاجرت آسیب می رساند.

انتظارات دیدار با اکسپرس

به طور کلی ، نقاط قوت Express Entry محدودیت های آن را تحت الشعاع قرار می دهد و سیستم برآورده کننده انتظارات است.

دولت فدرال همچنین از طریق ژانویه سال 2015 با معرفی اصلاحاتی در Express Entry ، انعطاف پذیری سیاست را نشان داده است كه بازخورد ذینفعان را نشان می دهد. به عنوان مثال ، این دیدگاه که ورود ورود مطبوعات به دانشجویان ترجیح کافی را نشان نمی دهد ، منجر به تغییراتی شد که به موجب آن دانشجویان بین المللی اکنون به 30 امتیاز اضافی تحت CRS اعطا می شوند.

این تغییرات یادآوری کننده این نکته است که حتی بعد از گذشت 5 سال ،Express Entry کاری در دست اقدام است و دولت فدرال همچنان به شناسایی راه های نوآوری مجدد و بهبود آن ادامه خواهد داد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی