اخبار آمریکا کانادا

خواستار برکناری وزیر مهاجرت کبک عذرخواهی وزیر

خواستار برکناری وزیر مهاجرت کبک عذرخواهی وزیر
در پی اصلاحات برنامه دانشجویان خارجی توسط وزیر مهاجرت کبک جولین بارت لغو شد، او اعتراف کرد که مرتکب اشتباه شده و باید دقت بیشتر بخرج می‌داد

وزیر مهاجرت کبک از پیشنهاد خود در رابطه با اصلاح برنامه اقامت دائمی دانشجویان خارجی در استان عذرخواهی کرد.

خواستار برکناری وزیر مهاجرت کبک عذرخواهی وزیر

به گزارش رسانه هدهد به نقل از سی‌تی‌وی نیوز، سیمون جولین بارت، اوایل این ماه پیشنهاداتی را در رابطه با کمبود نیروی کار و محدودیت‌های جدی در تعداد دانشجویان خارجی مجاز مطرح کرده بود.

عقب‌نشینی دولت کبک از اصلاحات اعمال شده در برنامه مهاجرتی Quebec Experience Program

این برنامه موسوم به  PEQ در ابتدا برای دانشجویان بین المللی و دارای مدرک تحصیلی یا افراد واجد شرایط کار در کبک طراحی شده بود. ۱۱ هزار نفر در سال ۲۰۱۸ از طریق این برنامه گواهی انتخاب دریافت کردند. این اصلاحات به شدت مورد انتقاد قرار گرفت به طوریکه هفته گذشته دولت کبک را وادار به عقب‌نشینی کرد.

عذرخواهی وزیر مهاجرت کبک

چهارشنبه هم جولین بارت اعتراف کرد که مرتکب اشتباه شده و قول داد در آینده بیشتر به این موضوعات توجه داشته باشد. وی در جمع خبرنگاران نیز با تاکید بر اشتباهش گفت که مرتکب خطا شده و باید دقت بیشتر بخرج می‌داد یا با دیگران مشورت می‌کرد.

او ضمن عذرخواهی از مردم کبک تاکید کرد که در دفعات بعد با مشاوران بخش اقتصادی و آموزشی مشورت کرده و بهتر عمل می‌کند. با این وجود مخالفان این اقدام بارت خواستار کناره‌گیری او شدند.

مخالفان جولین بارت خواستار برکناری او شدند

پیر آرکند، رهبر موقت حزب لیبرال کبک ، در این رابطه گفت:
چیزی که ما مطمئن هستیم این است که آقای جولین بارت مطمئنا کسی نیست که بتواند وزیر مهاجرت باشد زیرا به وضوح از این موضوع حمایت نمی‌کند. او اعتبار لازم برای دستیابی به آنچه که باید در این مسیر کسب شود را ندارد.

مانون ماسه، سخنگوی حزب کبکوا، نیز در این رابطه گفت:
او بدون مشورت با مردم سریع دست به عمل زد. بعنوان مثال هفته گذشته شنیدیم که محیط‌های تجاری ، دانشگاهی و دانشجویی با یک لایحه به هم خورده است. این موضوع در اقتصاد ما هم مطلوب نیست و تصویر بدی از ما به جای می‌گذارد.

وی تصریح کرد: ما فکر نمی‌کنیم وزیر مهاجرت کبک آقای جولین بارت به خوبی از عهده وظابفش بربیاید و امیدواریم هرچه زودتر از این سمت استعفا بدهد.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023