dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

بروز رسانی تاثیر کرونا بر مهاجرت به کانادا

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا بروز رسانی تاثیر کرونا بر مهاجرت به کانادا

وزیر مهاجرت کانادا بروز رسانی تاثیر کرونا بر مهاجرت را منتشر کرد

وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو اخیراً در برنامه ای تلویزیونی آمار و اطلاعات تازه ای را در مورد وضعیت سیستم مهاجرتی این کشور به اشتراک گذاشته است.

مندیچینو در یک مصاحبه ۲۰ دقیقه ای، علاوه بر توضیح اقدامات دولت فدرال برای مدیریت شیوع ویروس کرونا و تاثیرات آن، در مورد مباحث مهاجرتی مختلف و گسترده ای نیز صحبت کرد.

موضوعات مطرح شده شامل موارد زیر بوده اند:
– برنامه میزان پذیرش مهاجران طی سال های ۲۰۲۱-۲۰۲۳
– فرآیند اخذ شهروندی کانادا
– برنامه مهاجرتی نامزدهای شهری (Municipal Nominee Program)


برنامه میزان پذیرش مهاجران طی سال های 2021-2023

وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو، بیان داشت که به دنبال همه گیری ویروس کرونا، دولت کانادا می‌توانست میزان پذیرش مهاجران را کاهش و یا این فرآیند را متوقف کند. اما در عوض، این کشور تصمیم گرفت با ادامه پذیرش مهاجران و برنامه ریزی برای افزایش پذیرش در دوران پساکرونا، در راستای رشد و شکوفایی اوضاع اقتصادی قدم بردارد. در همین راستا کانادا با ثبت رکوردی جدید، بالاترین میزان پذیرش از مهاجران را در دستور کار خود قرار داده است و طی سه سال آینده، قصد دارد سالانه از بیش از ۴۰۰.۰۰۰ مهاجر جدید استقبال کند. وی همچنین بیان داشت انجام این اقدامات ضروری است، چرا که مهاجران در برآورده کردن نیازهای حیاتی بازارکار و اشتغال در این کشور نقش پر رنگی دارند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به محدودیت ها و ایجاد اختلالات در سفر به علت شیوع ویروس کرونا، اهداف جدید مهاجرتی واقع بینانه است یا خیر، اظهار داشت که فکر می کند این اهداف واقع بینانه است چرا که عملکرد اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) در دوران شیوع ویروس کرونا نوآورانه و چشمگیر بوده است. علاوه بر این، شیوع کرونا فرصتی را برای کانادا فراهم می کند تا نیروی کار موقت خارجی و دانشجویان بین المللی که در این کشور حضور دارند را جذب کرده و فرایند صدور اقامت دائم برای آن ها را تسهیل کند.

وزیر مهاجرت کانادا جدیدترین به روز رسانی ها درباره تاثیر کرونا بر فرآیند مهاجرت به کانادا را منتشر کرد


فرآیند اخذ شهروندی کانادا

درباره برنامه آزمایشی جدیدی که به دارندگان اقامت دائم کانادا این امکان را می دهد تا به صورت آنلاین برای اخذ شهروندی اقدام کنند، مندیچینو بیان داشت که این روند به خوبی در حال پیشرفت بوده و کانادا تنها کشوری است که در این زمینه قدم برداشته است. دیدگاه مندیچینو در مورد سیستم مهاجرت این است که در دوران پساکرونا نیز تمامی فرآیندها مجازی و بدون نیاز به تماس مستقیم باشند.

یکی دیگر از اولویت های درج شده در نامه دسامبر ۲۰۱۹، که توسط نخست وزیر کانادا به اداره مهاجرت ابلاغ شد، چشم پوشی از دریافت هزینه در فرآیند اخذ تابعیت کانادا است. مندیچینو در پاسخ به سوالی درباره وضعیت این درخواست گفت که امیدوار بوده است که تا کنون در این زمینه اقداماتی صورت بگیرد. در حالی که وی این موضوع را به صراحت بیان نکرد، اما تأخیر در تحقق این امر به احتمال زیاد تحت تاثیر اختلالات ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده است. مندیچینو گفت که او علاقه مند به کاهش موانع برای ورود تازه واردان است و در آینده در مورد این موضوع حرف های بیشتری برای گفتن خواهد داشت.


برنامه مهاجرتی نامزدهای شهری (Municipal Nominee Program)

یکی دیگر از اولویت های دستورالعمل ابلاغی در دسامبر ۲۰۱۹ راه اندازی یک برنامه مهاجرتی برای تشویق مهاجران به استقرار در شهرهای کوچکتر کانادا است. وزیر با اشاره به ابتکاراتی مانند راه اندازی برنامه های مهاجرتی آزمایشی مناطق آتلانتیک و برنامه مهاجرتی آزمایشی مناطق روستایی و شمالی بیان داشت که معتقد است برنامه مهاجرتی نامزدهای شهری (Municipal Nominee Program) یکی از برنامه های مهاجرتی فدرال خواهد بود که به تازه واردان اجازه می دهد در مناطق کوچکتر کانادا سکونت کرده و مشغول به کار شوند. IRCC برای طراحی این برنامه مهاجرتی در حال رایزنی با مسئولین استانی، شهری، دارندگان کسب و کار و سایر سهامداران است.

یکی از نکات اصلی مصاحبه مندیچینو اطمینان وی از واقع بینانه بودن اهداف مهاجرتی کانادا است. این نشان می دهد که IRCC برنامه ای دقیق برای دستیابی به این اهداف در نظر گرفته است که احتمالاً شامل اقداماتی نظیر پذیرش از میان هر دودسته متقاضیان مهاجرتی در داخل و خارج از کشور، ادامه پردازش درخواست های متقاضیان خارج از کشور و همچنین کاهش تدریجی محدودیت های سفراست تا پذیرفته شدگان بتوانند به کانادا نقل مکان کنند.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت