تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

وضعیت برندگان لاتاری آمریکا بعد از فرمان رئیس جمهور

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار ایالات متحده وضعیت برندگان لاتاری آمریکا بعد از فرمان رئیس جمهور

وضعیت برندگان لاتاری آمریکا

برندگان لاتاری گرین کارت (DV) سال های قبل که صرفا به دلیل تراول بن ترامپ موفق به دریافت ویزا نشده اند شانس زیادی برای بررسی مجدد پرونده خود و دریافت ویزا در چهارچوب فرمان اجرائی جدید رئیس جمهور بایدن ندارند.

مشکل اصلی در رابطه با برندگان لاتاری سالهای قبل این است که طبق نص صریح قانون منتخبین لاتاری هر سال باید حداکثر تا ۳۰ سپتامبر سال بعد ویزای خود را دریافت کنند و الا امکان صدور ویزا برای آن‌ها وجود ندارد. با این حال، مقامات دولت بایدن از مشکلات ایجاد شده برای این افراد آگاه هستند و یکی از مسائلی که در مهلت ۴۵ روزه مورد بررسی کارشناسان وزارت خارجه آمریکا قرار خواهد گرفت مشکل این افراد است.

یکی از راه حل های پیشنهادی به دولت بایدن جهت جبران بی‌عدالتی روا داشته شده در حق برندگان لاتاری سال های قبل اختصاص سهمیه ای ویژه به این افراد در طرح افزایش تعداد ویزاهای مهاجرتی از طریق لاتاری است. حل مشکل این افراد دارای پیچیدگی های قانونی و حقوقی خاصی است که ممکن است از صلاحیت و حدود اختیارات قوه مجریه آمریکا خارج بوده و مستلزم دخالت کنگره باشد.

به هر حال در شرایط فعلی این افراد فعلا راهی برای به جریان انداختن دوباره پرونده خود در چهارچوب دستورالعمل دیروز وزارت خارجه ندارند و باید منتظر اخبار بعدی باشند.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی