تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه QSWP کبک


برنامه نیرو ماهر کبک (QSWP)

کبک به دلیل زبان فرانسوی و میراث فرهنگی خود از موقعیت منحصر به فردی در چشم انداز مهاجرت کانادا برخوردار است. این استان برنامه های مهاجرت دائمی خود را اجرا می کند. یکی از اصلی ترین راه های مهاجرت برای کسانی که مایل به اقامت در کبک هستند، برنامه Regular Skilled Worker Program (QSWP) است.

انتخاب تحت QSWP بر اساس مشخصات نامزدها، سطح تحصیلات، مهارت های زبانی، تجربه کاری و ارتباط احتمالی با کبک است. این صفحه جامع CanadaVisa آنچه را که باید در مورد QSWP بدانید را تشریح می کند.

محتویات این پست:


بررسی اجمالی

برنامه نیرو ماهر منظم کبک (QSWP) یک برنامه مهاجرت دائمی برای نیرو ماهر در کبک است. 

این برنامه مشابه اسکیل ورکر فدرال (FSW) تحت سیستم اکسپرس انتری است، اتباع خارجی که مایل به مهاجرت از طریق QSWP هستند، باید ابتدا علاقه خود را برای مهاجرت به کبک با تکمیل فرم ابراز علاقه (EOI) از طریق یک پورتال آنلاین اعلام کنند. وزارت مهاجرت و ادغام (MIFI) به طور مرتب افراد را از میان کاندیداها انتخاب می کند و از آنها دعوت می کند که برای انتخاب دائم درخواست دهند.


بهبودهای اخیر پردازش برنامه تحت QSWP

در گذشته، درخواست های تحت QSWP در قالب کاغذی ارسال می شد و مشمول یک سهمیه بود. کبک حداکثر تعداد درخواست‌هایی را که می‌توانست برای سال دریافت کند و مهلتی برای دریافت درخواست‌ها تعیین کرد. پس از رسیدن به حداکثر تعداد برنامه ها، کبک برنامه را به روی برنامه های جدید بست. این سیستم انتخاب “اولین بار، اولین خدمت” ناکارآمد تلقی شد و موجودی بزرگ درخواست های دریافتی به یکباره منجر به عقب ماندگی های بی پایان شد.

به عبارت دیگر، در مدل درخواست قدیمی، تعداد درخواست‌های ارسالی به مراتب بیشتر از تعداد ظرفیت موجود در هر سال برای نیرو ماهر بود. در نتیجه، زمان انتظار برای نامزدهای موفق اغلب چندین سال طول می‌کشید.

به همین دلیل، در سال 2018، وزارت مهاجرت کبک با نوعی «راه‌اندازی مجدد» اقدام کرد، رویکرد «first come, first served» را حذف کرد، درخواست‌های عقب‌افتاده را حذف کرد و یک سیستم آنلاین ابراز علاقه (EOI) را معرفی کرد که بر روی یک پلتفرم به نام « آریما ” است.

سیستم EOI فرصتی برابر برای انتخاب دائمی به همه نامزدهای بالقوه می دهد. هر فرد 18 سال یا بیشتر که مایل به مهاجرت به کبک باشد می تواند در هر زمانی تمایل خود را برای انجام این کار اعلام کند.


سیستم ابراز علاقه کبک

سیستم EOI یک فرآیند دو مرحله ای برای انتخاب مهاجران ماهر است، خواه در خارج از کشور باشند یا در حال حاضر در استان.

اولین قدم ارسال یک ابراز علاقه الکترونیکی برای مهاجرت دائم به آریما است. این یک فرآیند پیش غربالگری است که به دولت اجازه می دهد نامزدهای علاقه مند را بر اساس معیارهای سرمایه انسانی و بازار کار آنها رتبه بندی کند.

گام دوم این است که دولت از نامزدهای رتبه برتر دعوت کند تا در قرعه کشی های منظم از استخر برای مهاجرت دائم درخواست دهند. شانس دعوت شدن در قرعه کشی ها به عوامل زیادی بستگی دارد. اینها شامل اهداف پذیرش سالانه دولت، ظرفیت پردازش آن، نمرات رتبه بندی نامزدها در استخر، وجود پیشنهاد شغلی و مشاغل مورد نظر در زمان هر قرعه کشی است.


فرآیند مهاجرت تحت QSWP

ابتدا، داوطلبان باید از طریق استخر Arrima اظهار علاقه خود را ارسال کنند. پروفایل های ارسالی بر اساس عواملی مانند سن، تحصیلات، مهارت های زبانی و سابقه کاری امتیازدهی می شوند. از کاندیداهای دارای امتیاز برتر در استخر ممکن است از دولت کبک در قرعه کشی هایی که به طور منظم برگزار می شود برای انتخاب دائمی دعوت شود.

نامزدهایی که برای درخواست مهاجرت به کبک تحت QSWP دعوت شده اند، سپس از پورتال Mon Projet Quebec برای تکمیل و ارسال فرم درخواست برای انتخاب دائم استفاده خواهند کرد. این پورتال به داوطلبان این امکان را می دهد که درخواست خود را تکمیل کنند، پرداخت خود را به صورت آنلاین انجام دهند، وضعیت درخواست خود را پیگیری کنند، در درخواست خود تغییراتی ایجاد کنند و در طول فرآیند به ایمیل شخصی دسترسی داشته باشند.

برای داوطلبانی که تحت QSWP موفق می شوند، گواهی انتخاب کبک (CSQ) صادر می شود و سپس می توانند برای اقامت دائم به دولت کانادا درخواست دهند. اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) یک بررسی سوابق پزشکی و جنایی را به عنوان بخشی از فرآیند تأیید خود انجام خواهد داد.


واجد شرایط بودن QSWP

جهت واجد شرایط بودن برای CSQ تحت QSWP، نامزدها باید امتیاز کافی را بر اساس شبکه انتخاب مهاجرت کبک کسب کنند.

این شبکه از نه عامل تشکیل شده است: 

  1. تحصیلات؛
  2. تجربه کاری؛
  3. سن؛
  4. دانش فرانسه و انگلیسی؛
  5. اقامت و خانواده در کبک؛
  6. پیشنهاد شغلی معتبر؛
  7. ویژگی های همسر؛
  8. حضور کودکان؛
  9. توانایی استقلال مالی

 یک نامزد مجرد باید حداقل 50 امتیاز بر اساس این سیستم کسب کند، در حالی که نامزدی با همسر یا شریک زندگی مشترک باید حداقل 59 امتیاز کسب کند.


عواملامتیاز ها
تحصیلاتحداکثر 14 امتیاز (امتیاز برش = 2 امتیاز)
حوزه آموزشتا 12 امتیاز
پیشنهاد استخدام معتبرتا 14 امتیاز
تجربه کاریتا 8 امتیاز
سنتا 16 امتیاز
مهارت زبانیتا 22 امتیاز
اقامت و خانواده در کبکتا 8 امتیاز
خصوصیات همسر / شریک عرفیتا 17 امتیاز
حضور کودکان همراهتا 8 امتیاز
خودکفایی مالی1 امتیاز
اطلاعات بیشتر

نتایج آزمون زبان باید همراه با درخواست های مهاجرت ارسال شود تا برای مهارت زبان امتیاز دریافت شود.


هزینه های پردازش QSWP

هزینه های پردازش برای برنامه کارگران ماهر کبک که از 1 ژانویه 2022 لازم الاجرا می شود، به شرح زیر است:

درخواست کنندههزینه ها
درخواست کننده اصلی844 دلار کانادا
همسر181 دلار کانادا
هر فرزند وابسته181 دلار کانادا
مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی