تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

برنامه تجربه كبك PEQ: تغییرات به مرحله اجرا در می آیند

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار کبک برنامه تجربه كبك PEQ: تغییرات به مرحله اجرا در می آیند

برنامه تجربه كبك PEQ

PEQ که در سال 2010 راه اندازی شده است ، یک جریان مهاجرتی محبوب است که یک مکان سریع را برای اقامت دائم برای کارگران خارجی موقت و دانشجویان بین المللی که در کبک اقامت داشته اند فراهم می کند .

22 ژوئیه سال 2020

در تاریخ 9 ژوئیه ، وزیر مهاجرت کبک اعلام کرد که افزایش طول مدت کار مورد نیاز متقاضیان آینده قبل از مراجعه به PEQ در هفته های آینده عملی خواهد شد.

از امروز ، کارگران خارجی موقت موظفند در 36 ماه قبل از ارسال درخواست خود برای دیدار با ضوابط PEQ ، تمام وقت را به مدت 24 ماه اشتغال داشته باشند.

قوانین جدید همچنین شامل یک تجربه کار در کبک برای دانشجویان بین المللی است. دانشجویانی که دارای مدرک دانشگاهی در کبک یا دیپلم تحصیلات دانشگاهی در کبک هستند ، به 12 ماه تجربه کار در کبک در مشاغلی که در طبقه بندی ملی حرفه ای (NOC) کدهای TEER 0 ، TEER 1 و TEER 2-3 قرار دارند ، نیاز دارند.

دانشجویانی که دارای مدرک تحصیلی حرفه ای در کبک (DEP) هستند ، باید 18 ماه سابقه کار کبک را در مشاغل سطح NOC TEER 0 ، 1 ، 2-3 و 4 داشته باشند. دانش آموزانی که در مشاغل سطح C مشغول به کار هستند فقط در صورتی می توانند واجد شرایط باشند که تجربه کاری آنها مربوط به برنامه تحصیل در کبک باشد.

تجربه کاری حاصل از کارآموزی اجباری در یک برنامه تحصیلی نیز حداکثر تا سه ماه محاسبه می شود.

دریابید که چگونه در کانادا بمانید

برنامه هایی که قبلاً ارسال شده چه اتفاقی می افتد؟

برنامه های PEQ کارگر موقت خارجی طبق قوانین قبلی پردازش می شوند مشروط بر اینکه نامزدها دارای مجوز کار معتبر باشند یا مجاز به کار باشند و از 21 ژوئیه سال 2020 در کبک بودند.

علاوه بر این ، دانشجویان بین المللی که قبل از اول ژانویه 2021 با مدرک دیپلم فارغ التحصیل می شوند ، درخواست های خود را مطابق با شرایط موجود قبل از اصلاحات امروز نیز پردازش می کنند.

با این حال ، هنوز مشخص نیست که این اقدام انتقالی روی دانشجویانی که تحصیلات خود را در ترم پاییز به اتمام می رسانند و معمولاً بعد از اول ژانویه مدرک دیپلم خود را دریافت می کنند ، چگونه خواهد بود.

الزامات زبان

این اصلاحات علاوه بر تغییرات مربوط به صلاحیت برنامه تجربه کبک (PEQ)، تعدادی از تغییرات دیگر را نیز شامل می شود.

همسران متقاضی اصلی باید سطح معادل فرانسه را “advanced beginner” نشان دهند. این دانش فرانسه را می توان با اثبات اینكه فرد سه سال از تحصیل تمام وقت متوسطه یا دوره متوسطه یا با گذراندن امتحانات فرانسوی را با موفقیت گذرانده است ، نشان داد.

متن نهایی که گواهی بر اتمام موفقیت آمیز دوره پیشرفته سطح متوسط ​​فرانسه است در یک موسسه شناخته شده در کبک دیگر به عنوان اثبات فرانسه پذیرفته نخواهد شد. فقط نتایج آزمون تایید شده و رونوشت مطالعات تکمیل شده به زبان فرانسه پذیرفته می شود.

چرا کبک این تغییرات را عملی کرده است؟

دولت کبک می گوید که به دلیل محبوبیت بسیار بالا ، معیارهای صلاحیت PEQ را تشدید کرده است. از سال 2010 تا 2019 ، به گفته وزیر مهاجرت کبک ، نسبت گواهینامه های انتخاب کبک صادر شده از طریق PEQ از 5 درصد به 86 درصد افزایش یافته است.

با این حال ، تصمیم کبک همچنان مورد انتقاد شدید است. در ماه های اخیر ، نزدیک به 50 گروه دانشجویی ، کارگری و جامعه ای در کبک بسیج شده اند تا تغییرات اخیر در PEQ را محکوم کنند و خواهان یک سیستم مهاجرت فراگیرتر در استان باشند.

این گروه ها خواستار تجدید نظر در مورد تمدید سال های مورد نیاز تجربه ، حذف مشاغل کم مهارت ، حذف مهارت زبان همسر و دوره های جدید پردازش شش ماهه هستند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی