تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت با برنامه inside Canada


توضیحات برنامه inside Canada

در حالت کلی این برنامه تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی است، در حالت عادی کسی نمیتواند با داشتن ویزای توریستی و با بودن در کانادا ویزا را تبدیل کند به ویزای تحصیلی مگر اینکه شما دوره پیش نیاز یک کورس اصلی را در داخل کانادا گذرانده باشید که این دوره هم حتما باید زیر 6 ماه باشد چون با داشتن ویزای توریستی به دوره های بالای شش ماه پرمیت نمیدهند و در نهایت از این دوره استفاده کنید برای گرفتن ادمیشن نهایی و بعد پروسه اینساید کانادا.

مزایای برنامه اینساید کانادا

 • درصد قبولی بالا
 • اقدام با سن بالا
 • اقدام از طریق کالج (در این برنامه نسبت به سایر برنامه ها خیلی احتمال برای ریجکتی کمتر است وقتی از طریق کالج اقدام میکنید)

نکته: این برنامه این نیست که ریجکتی نداشته باشد قطعا پروسه بسیار حساسی است و امکان ریجکتی نیز است اما اگر شرایط داشته باشید و دقیق پروسه را انجام دهید نسبت به سایر برنامه ها (حالت عادی دانشجویی) از درصد قبولی بالاتری برخوردار خواهید بود.

پروسه اینساید کانادا

 • برای این برنامه نیازی به داشتن مدرک زبان نیست. اما اگر سطح زبان شما پایین است ممکن است کلاس های زبان شما مقداری بیشتر زمان ببرد.
  • شما باید حتما آزمون تعیین سطح زبان و دوره زبان را بگذرانید در غیر این صورت واحد شرایط نخواهید بود برای این برنامه
 • و با توجه به شرایط و نظر شما برای یک رشته تحصیلی در یکی از کالج های تورنتو، ونکوور و یا شهر های دیگر (در صورت امکان) اپلای کنید.
 • با توجه به سطحی که در آزمون کسب کرده اید و زبان مورد نیاز رشته اقدام شده در کالج، شما باید بین 2 تا 6 ماه کلاس زبان بگذرانید.
 • هزینه هر ترم یک ماهه زبان فعلا 600 دلار کانادا به شکل آنلاین بوده که در نهایت باید نمره قبولی را کسب نمایید. این قیمت ثابت نبوده و ممکنه است تغییر کند‌.
  • توجه کنید این هزینه فعلا به این شکل بوده و ممکن است پس از برطرف شدن مشکل حضوری شدن کلاس ها (کلاس ها مجددا به شکل حضوری برگزار شود)، در آن صورت هزینه کلاس های حضوری ماهی 1500 دلار بوده که باز هم بسیار بسیار پایین تر از کلاس های زبان خود کالج است.
 • این نمره قبولی با توجه به کالج و رشته ممکن است متغیر باشد.
 • کسب نمره قبولی چندان دشوار نیست. زیرا هر دو هفته آزمون برگزار شده و کافی است شما در یکی از این آزمون ها نمره قبولی را کسب نمایید.
 • پس از اتمام دوره زبان، ادمیشن اولیه شما را به ادمیشن نهایی تغییر داده و سپس برای اخذ پرمیت اقدام کنید.

* توجه کنید که در زمانی که شما مشغول گذراندن دوره زبان هستید پرمیت تحصیلی ندارید. پس اجازه کار هم نخواهید داشت.

– ترجیحا قبل از ورود به کانادا کار خود را شروع کنید‌. زیرا پس از ورود فرصت زیادی برای کار نیست و حتما پرونده باید قبل از 6 ماه سابمیت شود.

اقامت دائم کانادا

مسیر اصلی دریافت اقامت دائم در برنامه اینساید کانادا به شرح زیر است:

ویزای توریستی > ویزای تحصیلی > ویزای کاری و دریافت امتیاز تجربه کار کانادایی > اقدام برای اقامت از طریق برنامه CEC اکسپرس اینتری

با دریافت ویزای تحصیلی ممکن است واجد شرایط جهت اخذ اقامت از طریق سایر کتگوری های اکسپرس اینتری و یا سایر برنامه از جمله استانی و آتلانتیک شوید. درمورد برنامه اکسپرس اینتری و سایر برنامه ها از طریق این لینک میتوانید اطلاعات تکمیلی را کسب کنید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی