مهاجرت کاری کانادا ویزای کار کانادا

برنامه بین المللی کار موقت کانادا IMP

ویزای کار موقت کانادا IMP

این نوعی از برنامه مهاجرتی (غیر مستقیم) کانادا کی باشد که از طریق آن اجازه کار در کانادا را کسب می نمایید. از بزرگترین مزیت های این برنامه میتوان به معافیت از ارزیابی بازار مار LMIA اشاره کرد.

 این ممکن است برای کارفرمایان و کارگران خیلی مزیا عالی باشد چون به طور یکسان ، ممکن است از روند ساده تر و سریعتر استخدام لذت ببرند.

برنامه بین المللی کار موقت کانادا IMP

بر خلاف برنامه موقت کارگر خارجی ، که در آن بسته به شرایط بازار کار ممکن است در موارد خاص مجوز کار صادر شود ، برنامه بین المللی جابجایی در خدمت منافع گسترده اقتصادی و فرهنگی کانادا است. این می تواند یکی از فرم های زیر باشد:

لیست فوق به هیچ وجه جامع نیست. برای ارزیابی نحوه صدور مجوز کار در کانادا ، مقایسه برنامه بین المللی جابجایی ، که به طور مؤثر مجموعه ای سست از جریان های پروانه کار است ، با برنامه موقت کارگر خارجی که یک ارزیابی سفت و سخت تر و محور در بازار کار ارائه می دهد ، مفید است. اینکه یک کارگر خارجی ممکن است واجد شرایط کار در کانادا باشد یا خیر.

TFWP و IMP: یک مرور کلی

TFWPIMP
LMIA مورد نیازبدون LMIA مورد نیاز است
مجوزهای کاری بسته است (مخصوص کارفرما)مجوزهای کاری ممکن است باز یا بسته باشد
مبتنی بر بازار کار (برای پر کردن کمبودها به صورت موقت)برای پیشبرد منافع گسترده اقتصادی و فرهنگی کانادا
براساس نیازهای خاص کارگری مبتنی بر شغل و منطقهتا حدی براساس توافق نامه های بین المللی متقابل (به عنوان مثال IEC ، NAFTA ، CETA)
برنامه های کاربردی را بر اساس دستمزد موقعیت ارائه شده پخش می کندبرنامه های کاربردی را بر اساس دستمزد ارائه شده جریان نمی دهد ، اما برخی از جریان ها سطح مهارت شغلی را در نظر می گیرند
به طور معمول کارفرمایان را ملزم می کند قبل از اینکه بتوانند یک کارگر خارجی را استخدام کنند ، کارگران کانادایی را جستجو کنندکارفرمایان ممکن است بدون ارائه موقعیت برای کانادایی ها استخدام شوند
کارفرمایانی که برای مشاغل با دستمزد بالا استخدام می شوند معمولاً باید یک برنامه انتقال ارائه دهندکارفرمایان نیازی به تهیه برنامه انتقال ندارند
کارفرما هزینه برنامه LMIA را پرداخت می کند (1000 دلار)کارفرما هزینه انطباق (230 دلار) را پرداخت می کند مگر اینکه متقاضی شغل دارای مجوز کار باز باشد (در این صورت هیچ هزینه ای لازم نیست)
استاندارد پردازش دو هفته ای فقط برای مشاغل خاص و 10٪ از افراد دارای مزد بالا در دسترس است ، در غیر این صورت این فرآیند می تواند تا چندین ماه ادامه یابدبسیاری از جریان های IMP دارای استاندارد پردازش مجوز کار دو هفته ای هستند
نظارت بر اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC)نظارت بر مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC)

پرتال کارفرما

تحت برخی از برنامه های بین المللی جابجایی- به طور خاص ، برای جریانی که به پیشنهاد شغلی نیاز دارند – کارفرمای ارائه دهنده شغل باید این کار را در دولت پورتال کارفرمایان کانادا انجام دهد.

کارفرمایانی که تحت یکی از این جریانهای برنامه بین المللی جابجایی استخدام می شوند ، ابتدا قبل از انتخاب گزینه ارسال پیشنهاد اشتغال به یک نامزد ، یک ورود منحصر به فرد ایجاد می کنند. کارفرما باید اطلاعاتی در مورد ماهیت تجارت و اندازه آن و همچنین فعالیتهای اصلی خود ارائه دهد. اطلاعات مربوط به خود پیشنهاد اشتغال نیز لازم است. این ممکن است مستلزم فراهم کردن حداقل شرایط برای موقعیت ، مانند سطح تحصیلات یا توانایی های زبانی باشد. کارفرما همچنین باید اطلاعاتی درباره دستمزد و مزایایی که ارائه می شود ارائه دهد.

مبلغ 230 دلار هزینه انطباق کارفرمایان با هر پیشنهاد شغلی ارسال شده از طریق درگاه کارفرما همراه است

کارفرمایانی که کارگرانی را با اجازه کار آزاد استخدام می کنند ، ملزم به ارائه پیشنهاد اشتغال از طریق درگاه کارفرما نیستند و همچنین مجبور به پرداخت هزینه ای نیستند.


بیشتر بخوانید:

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023