dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

برنامه تجربه بین المللی کانادا IEC – سوالات متداول

آمریکا کانادا ویزا و مهاجرت سوالات متداول مهاجرت کانادا برنامه تجربه بین المللی کانادا IEC – سوالات متداول

پاسخ به سوالات متداول برای تجربه بین المللی کانادا IEC

 • IEC ، IRCC و CIC به چه معنی هستند؟
  .
  IEC: تجربه بین المللی کانادا. نام این برنامه است که از طریق آن چندین دسته از مجوزهای کار IEC کانادا به جوانان بیش از 30 کشور جهان از جمله ویزای محبوب تعطیلات کار در کانادا ارائه می شود .

  IRCC: مهاجرت و تابعیت کانادا. آنها وزارت امور خارجه مسئول مدیریت برنامه IEC کانادا هستند.

  CIC:  تابعیت و مهاجرت کانادا. این نام قدیمی برای IRCC است ، اگرچه بسیاری از مردم هنوز از اختصار ‘CIC’ استفاده می کنند. ممکن است CIC و IRCC را که بطور متقابل برای توصیف همین مورد استفاده می شوند ، مشاهده کنید.
  .
 • ‘استخر’ چیست؟
  .
  “استخر” نامی است که به کشورها و گروههای مختلفی ارائه می شود. در حال حاضر سه دسته از اجازه کار کمیسیون مستقل انتخابات کانادا وجود دارد – محبوب کمیسیون مستقل انتخابات کار ویزا تعطیلات در کانادا ، به مجوز کار کمیسیون مستقل انتخابات جوان حرفه ای و کمیسیون مستقل انتخابات بین المللی شرکت عملیات اجازه کار.

  به عنوان مثال ، “Ireland: International Co-Op” ، “UK: Holiday Holiday” و “Germany: International Co-Op” انواع مختلف استخرها هستند.

  شما می توانید در هر استخر واجد شرایط کاندید شوید ، گرچه بسیاری از نامزدها احتمالاً فقط یکی را انتخاب می کنند.
  .
 • “دعوت به درخواست” یا “ITA” چیست؟
  .
  گزیده ای از نامزدها از میان استخرها انتخاب می شوند و به طور تصادفی و در فواصل مختلف ، برای تکمیل درخواست خود برای دریافت مجوز کار IEC کانادا دعوت می شوند. این موارد در مواردی که به عنوان “قرعه کشی” یا “دور دعوت” شناخته می شوند ، رخ می دهد.

  هنگامی که از طریق حساب کاربری خود در وب سایت IRCC اطلاع رسانی می کنید ، به عنوان “دعوت به درخواست” شناخته می شود ، که گاه به اختصار “ITA” خوانده می شود.
 • چه زمانی IEC شروع می شود و پایان می یابد؟
  .
  استخرهای برنامه IEC 2020 از تاریخ دوشنبه 9 دسامبر 2019 برای بسیاری از کشورها باز است . این بدان معنی است که از این تاریخ می توانید نمایه خود را ایجاد کرده و سفر IEC خود را آغاز کنید.

  تاریخ دقیق و شروع تاریخ در اختیار IRCC است و از سال به سال دیگر متفاوت است. به عنوان راهنما ، در اینجا تاریخ های افتتاحیه و اختتامیه برای هر سال ، از آنجا که IEC کانادا به قالب فعلی استخر مستقر خود منتقل شده است.
سالاستخرهای اول باز هستنددور اول دعوت هادور نهایی دعوت ها
201630 نوامبر 201516 دسامبر 201530 سپتامبر 2016
201717 اکتبر 201628 نوامبر 201629 سپتامبر 2017
20183 نوامبر 201720 نوامبر 20171 اکتبر 2018
20194 دسامبر 201827 دسامبر 20184 اکتبر 2019
سال 20209 دسامبر 2019TBDTBD

تاریخ های جدول فوق اولین تاریخ قابل اجرا برای هر ستون است و می تواند از کشور به کشور دیگر متفاوت باشد.

 • چه موقع می توانم درخواست مجوز کار IEC کانادا کنم؟
  .
  استخرها و دسته بندی ها ( ویزای تعطیل کار در کانادا ، متخصصان جوان IEC و Co-Op بین المللی ) برای برنامه IEC 2020 از دوشنبه 9 دسامبر 2019 برای بسیاری از کشورها باز است.
  .
 • بهترین زمان برای درخواست اجازه کار در IEC Canada چه زمانی است؟
  .
  برای ورود به کانادا و دریافت مجوز کار باید برای ورود به بندر ورودی (POE) خود را دریافت کنید. معمولاً این سند به مدت 12 ماه اعتبار دارد.
  به خاطر داشته باشید که دریافت دعوت نامه برای درخواست ، تکمیل درخواست خود و ارزیابی این برنامه ممکن است چند ماه طول بکشد.
  بیایید به عنوان مثال از کارن ، که می خواهد در اوایل سال 2021 به کانادا وارد شود ، در اینجا برخی از گزینه های وی را آورده است:

  1. او می تواند برای مجوز IEC 2020 کانادا اقدام کند زیرا اکثر استخرها از روز دوشنبه 9 دسامبر سال 2020 باز هستند . اگر او به اندازه کافی خوش شانس برای دریافت دعوت نامه باشد ، ممکن است نامه POE خود را قبل از پایان سال داشته باشد. این نامه به مدت 12 ماه معتبر خواهد بود و به او اجازه می دهد تا در هر دوره زمانی 12 ماهه وارد کانادا شود.

  2. بلافاصله پس از باز شدن استخرها ، به احتمال زیاد در نوامبر یا دسامبر سال 2020 درخواست مجوز 2021 کنید. اگر وی در ماههای بعد دعوت نامه دریافت کرد ، ممکن است درخواست وی پردازش شود و نامه POE او ارسال شود. از آنجا که این نامه هنوز 12 ماه اعتبار دارد ، پس از آن می تواند در اوایل سال 2021 وارد کشور شود.

  از آنجا که هیچ بازه زمانی مشخص برای اگر ، و هنگامی که نامه POE خود را دریافت خواهید کرد وجود ندارد ، ارائه راهنمای کامل امکان پذیر نیست. بهترین توصیه برای برنامه ریزی اولیه است و به یاد داشته باشید که نامه POE به مدت 12 ماه معتبر است ، بنابراین در صورت دریافت و دریافت آن ، وقت زیادی برای استفاده از آن خواهید داشت.
  .
 • در هر قرعه چه تعداد اجازه کار صادر می شود؟ آنها چند بار برگزار می شوند؟
  .
  هر دو سؤال میلیونی دارند! IRCC می گوید که این از ‘قرعه کشی به قرعه کشی متفاوت است و به یک رقم دقیق یا یک بازه زمانی مشخص متعهد نخواهد بود.
  .
 • اگر در بیش از یک استخر قرار داشته باشم ، در کدام گروه می توانم انتظار دعوت داشته باشم؟
  .
  نامزدهای IEC ممکن است در هر زمان فقط یک نمایه IEC داشته باشند. با این وجود ، امکان پذیر بودن بیش از یک استخر IEC وجود دارد.
  .با تکمیل مشخصات خود ، مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) به شما اطلاع می دهد که استخرها در دسترس شما هستند. برای بیشتر نامزدها ، فقط یک استخر در دسترس است – به طور معمول ، استخر تعطیلات کار برای کشور شهروندی شما. با این حال ، شما همچنین ممکن است واجد شرایط برای جوانان حرفه ای و / یا استخر تعاونی بین المللی برای کشور خود باشید. در این صورت ، می توانید مشخصات خود را به هر یک از این استخرهای موجود ارسال کنید. به عنوان مثال ، ممکن است واجد شرایط باشید که مشخصات خود را به  استخرهای تعطیلات کار و جوانان حرفه ای ارسال کنید.
  .
 • چگونه IRCC دعوت نامه های درخواست را صادر می کند
  .
  دعوت نامه برای درخواست به ترتیب زیر صادر می شود:

  همکاری بین المللی (کارآموزی)
  افراد جوان حرفه ای
  تعطیلات کار

  اگر نمایه شما در یک استخر تعاونی بین المللی (کارآموزی) و استخر تعطیلات کار (International internation) است ، شما یک دعوت نامه برای درخواست یک گروه همکاری بین المللی دریافت خواهید کرد. شما فقط در صورت عدم وجود جایگاه در گروه همکاری بین المللی (کارآموزی) ، دعوت نامه ای برای درخواست اجازه کار در تعطیلات کار دریافت خواهید کرد.
  .
 • چه مدت زمان باید درخواست کنم؟
  .
  براساس سیستم قدیمی و دارای خدمات جدید ، تخصیصاتی که طی چند روز به فروش می رسد – بعضی اوقات ، حتی ساعت ها. این سیستم تا سال 2015 مورد بهره برداری قرار گرفت.
  سیستمی که در حال حاضر توسط IEC کانادا مورد استفاده قرار می گیرد ، این امکان را برای مردم فراهم می کند که در هر مرحله قبل از اتمام مجوز کار در استخر خود ، کاندید شوند.
  با این وجود توصیه می شود در اسرع وقت کاندیدا شوید تا بتوانید در حد ممکن در معرض هر دور از دعوت ها قرار بگیرید. در کشورهایی مانند انگلیس ، جایی که تقاضا بسیار بیشتر از عرضه است ، ایجاد پروفایل در اوایل فصل IEC بسیار مهم است.
  IRCC متعهد شده است حداقل قبل از آخرین دوره های دعوت نامه های هر کشور و دسته ، حداقل پنج روز اخطار بدهد ، و این نشانگر بسته شدن آن استخر برای این فصل خواهد بود.
  .
 • برای اطمینان از جای خود چه کاری می توانم انجام دهم؟
  .
  شما می توانید در مورد الزامات تحقیق کرده و اطمینان حاصل کنید که اسناد و اطلاعات مناسب را در دسترس دارید. آژانس های خارجی نمی توانند مکانی را برای شما تضمین کنند و برای تکمیل فرم ها به شما هزینه می دهند.
 • آیا راهی وجود دارد که بتوانم شانس خود را برای دریافت ITA تقویت کنم؟
  .
  انتخاب بصورت تصادفی انجام می شود ، و نه بر اساس “اولین آمدن ، اولین بار در خدمت”. همه نامزدهای واجد شرایط شانس برابر برای انتخاب در هر قرعه کشی داده شده دارند. علاوه بر این ، مشارکت قبلی در برنامه های IEC توجه به دعوت های تصادفی نیست.
  توصیه می شود زودتر اقدام کنید تا در معرض تعداد بیشتری قرعه کشی قرار بگیرید ، زیرا این امر احتمال ابتلا به ITA را افزایش می دهد.
  .
 • چه مدت طول خواهد کشید تا درخواست مجوز کار IEC Canada را پردازش کنم؟
  .
  پس از ورود به استخر نامزدها ، می توانید چندین هفته یا ماه قبل از دریافت ITA در استخر باشید. هیچ تضمینی مبنی بر دریافت یکی از آنها وجود ندارد.
  پس از دریافت ITA ، و درخواست مجوز کار خود را به اتمام رسانده و هزینه های مربوط را پرداخت کرده اید ، IRCC متعهد شده است که 8 هفته خدمات استاندارد را برای پردازش برنامه ها انجام دهد.
  در صورت ناقص بودن برنامه ، تأخیرها می توانند اتفاق بیفتند ، یا شما مستندات دیگری را که درخواست می کنید ارائه نکردید.
  .
 • چه مدت می توانم مجوز کار IEC Canada خود را دریافت کنم؟ آیا می توانم یک یا دو سال بروم؟
  .
  پاسخ را برای کشور و گروه خود در لیست کشورهای بین المللی تجربه کانادا بیابید .
  .
 • آیا باید قبل از اینکه کار کنم ، صف آرایی داشته باشم؟
  .
  برای متخصصان جوان IEC و مجوزهای کار بین المللی Co-Op ، این موارد مخصوص کارفرما بوده و به شغل مورد نظر خود مرتبط می شوند.
  اگر متقاضی دریافت ویزای تعطیلات کاری در کانادا هستید ، این مجوزهای کاری “باز” ​​هستند ، به این معنی که می توانید با هر کارفرمای واجد شرایط کار پیدا کنید و می توانید این شغل را بعد از رسیدن در صورت تمایل ترتیب دهید.
  .
 • آیا برنامه هایی برای افراد مسن تر از 35 سال وجود دارد؟
  .
  شرکت در برنامه های IEC برای افراد بین 18 تا 30 سال یا برای برخی از کشورها تا 35 سال است.
  برای گزینه های دیگر به بخش مهاجرت ما نگاهی بیندازید .
  .
 • آیا حتی اگر من جزء یکی از کشورهای عضو لیست شده در IEC نیستم ، می توانم اقدام کنم؟
  .
  این ممکن است از طریق یک سازمان شناخته شده IEC امکان پذیر باشد .
  آیا وقتی فرزندم اجازه کار در IEC را دارد ، فرزند من (ren) می تواند با من به کانادا بیاید

  IRCC اظهار داشت :
  طبق الزامات برنامه IEC ، متقاضیان نمی توانند وابسته (یعنی همسر ، شریک زندگی یا فرزندان) در برنامه خود را به منظور بهره مندی از برنامه IEC درج کنند. این بدان معناست که یک متقاضی و اعضای خانواده آنها ممکن است از یک برنامه خانواده IEC تحت عنوان یک خانواده تحت یک برنامه IEC بهره مند نباشند. با این حال ، این مانع از ایجاد همسران یا شرکای متداول قانون متعهد نمی شود که درخواست شخصی خود را برای آمدن به کانادا ارائه دهند (به عنوان مثال ، همسر ممکن است درخواست خود را برای بهره مندی از برنامه IEC ارائه دهد).

  IRCC هیچ سیاستی خاص برای منع همسران و وابستگان شرکت کنندگان در IEC از پیوستن آنها به کانادا ندارد. با این حال ، همسر و وابسته (های) باید به خاطر شایستگی خود در کانادا پذیرفته شوند.

  به طور کلی ،  در صورت تمایل برای رفتن به تحصیل در کانادا ،  کودکان خردسال نیاز به درخواست اجازه تحصیل از خارج از کانادا دارند. با این وجود ، اگر حداقل یک پدر و مادر (بیولوژیکی یا فرزند خوانده) اجازه کار در کانادا را داشته باشد ، یک کودک خردسال می تواند بدون اجازه تحصیل به مدرسه برود. شرکت کنندگان در IEC از جمله گروه هایی هستند که مجاز به کار در کانادا هستند
 • چه مراحل در روند درخواست درگیر است؟
 • چهار مرحله اصلی برای دریافت مجوز کار IEC Canada وجود دارد:
 • 1. تعیین صلاحیت.
 • 2. کاندید شوید و در یک استخر (ها) قرار بگیرید.
 • 3. دریافت ITA.
 • 4- درخواست مجوز کار و پرداخت کامل کنید.
 • از آن به بعد ، این یک مورد انتظار برای ارزیابی درخواست شما است ، و پاسخ به هرگونه درخواست IRCC ممکن است برای شما باشد.
 • قیمت آن چند است؟ و در چه مرحله ای می توانم پرداخت کنم؟
 • هزینه مشارکت IEC کانادا 150 دلار کانادا است. برای شرکت کنندگان در ویزای تعطیلات کار در کانادا ، هزینه دارنده پروانه کار باز 100 دلار کانادا نیز تعیین شده است.
 • برای متخصصان جوان IEC و شرکت کنندگان در Co-Op بین المللی ، کارفرمای شما نیاز به پرداخت مبلغ سازگاری کارفرمای 230 دلار CAD از طریق درگاه کارفرمایان در وب سایت IRCC دارد.
 • پس از دریافت ITA ، هزینه های این کار متعلق به شماست و از شما خواسته می شود که این موضوع را به عنوان بخشی از درخواست خود برای دریافت مجوز کار ارسال کنید. قبل از ارزیابی درخواست شما پرداخت نیاز است.
 • توجه: پرداخت از طریق کارت اعتباری / بدهی انجام می شود. هزینه تبدیل ارز به صورت خودکار اعمال می شود. رسیدی برای سوابق خود دریافت خواهید کرد اما نیازی به امضای چیزی نیست.
 • آیا راهی برای درخواست IEC کانادا به عنوان زوج یا گروه وجود دارد ، نه اینکه منتظر بمانید که آیا هر دو ITA خود را جداگانه دریافت می کنید؟
 • هر شرکت کننده باید مشخصات کاندیداتوری خود را براساس شایستگی خود ارسال کند. مکانیزم استفاده از استخر به عنوان گروه وجود ندارد.
 • من یک شهروند دو ملیتی هستم. آیا می توانم برای هر دو تابعیت مجوز کار IEC Canada را صادر کنم؟
 • بله. برای کشور مورد نظر خود باید یک گذرنامه معتبر داشته باشید و نامه توضیحی ارائه دهید که می گوید شما یک شهروند دوگانه هستید و اجازه کار قبلی شما در زیر کشور دیگر شهروندی شما صادر شده است.
 • آیا فصل 2020 باز است؟
 • استخرهای برنامه IEC 2020 از تاریخ دوشنبه 9 دسامبر 2019 برای بسیاری از کشورها باز است . این بدان معنی است که شما می توانید نمایه خود را ایجاد کرده و سفر IEC خود را از آن زمان شروع کنید.
 • آیا واقعاً به بیمه مسافرتی احتیاج دارم؟ من شنیده ام که آنها حتی هرگز بررسی نمی کنند.
 • در حالی که بسیاری از تازه واردان از مقامات مهاجرت خواسته نمی شوند اثبات بیمه مسافرتی را ارائه دهند ، درست نیست که بگوییم هیچ کس چک نمی کند.
 • شما اگر چیزی نخرید ، خطر عدم دریافت مجوز کار را دارید ، آیا ارزش دارد که تمام تلاش خود را برای هدر رفتن بیش از یک جزئیات انجام دهید؟ علاوه بر این ، ما شما را تشویق می کنیم که به عنوان یک فرد بزرگسالی مسئولیت پذیر باشید ، و اگر چیزی نادرست باشد ، خانواده خود را برای برداشتن برگه در قبض های پزشکی گرانقیمت ترک نکنید.
 • برای چه مدت به بیمه مسافرتی نیاز دارم؟ آیا می توانم ابتدا چند ماه بخرم و بعدا تمدید کنم؟
 • قوانین مربوط به این امر واضح است – شما باید در طول مدت ویزای خود بیمه سفر داشته باشید .
 • ممکن است هنگام ورود به کانادا از شما خواسته شود تا مدارکی در این باره ارائه دهد. اگر بیمه سفر شما کوتاه تر از مدت زمان ویزای شما باشد ، ممکن است مجوز کار برای مطابقت با تاریخ انقضا بیمه سفر شما صادر شود.
 • در آنجا که این اتفاق می افتد ، شما  نمی  توانید با خرید بیمه مسافرتی جدید و طولانی تر ، درخواست تمدید در کار خود کنید.
 • به عنوان مثال ، اگر می خواهید مجوز کار دو ساله داشته باشید ، باید بتوانید مدارکی را که خریداری کرده اید هنگام خرید در کانادا ، بیمه نامه مسافرتی دو ساله خریداری کنید.
 • آیا برای حضور دوم در IEC به بیمه مسافرتی نیاز دارم؟
 • آره.
 •  برای مشارکت دوم IEC باید بیمه مسافرتی برای کانادا داشته باشید. پوشش بهداشتی استان (به عنوان مثال MSP در بریتیش کلمبیا یا OHIP در انتاریو) پذیرفته نمی شود زیرا هزینه های بازگشت آن را تأمین نمی کند (یعنی هزینه هایی که در صورت بروز بیماری یا مرگ جدی برای مسافرت به خانه شما انجام می شود).
 • اگر گواهینامه پلیس به موقع برای ارائه درخواست من نرسد ، چه می شود؟
 • می توانید نسخه ای از رسید را که نشان می دهد یکی از آنها را درخواست کرده اید ، یا یک تصویر صفحه تأیید یا ایمیل که هنگام سفارش آنلاین آن را دریافت کرده اید بارگذاری کنید.
 • بعداً یک افسر پردازش IRCC خواهان مشاهده گواهینامه پلیس شما خواهد شد و مهلتی را برای شما تعیین می کند که باید ملاقات کنید. اگر این کار را نکنید ، درخواست شما رد می شود.
 • باید چندین گواهی پلیس را بارگذاری کنم. چگونه میتونم اینو انجام بدم؟
 • باید آنها را در یک PDF واحد ادغام کنید تا بتوانید چندین سند را به صورت یک فایل واحد بارگذاری کنید. می توانید این کار را در وب سایتی مانند این * انجام دهید .
 • * لطفا توجه داشته باشید که Moving2Canada هیچ گونه مسئولیتی در مورد ایمنی و در دسترس بودن وب سایت های شخص ثالث ندارد. از لینک در معرض خطر خود استفاده کنید.
 • آیا به معاینه پزشکی احتیاج دارم؟
 • امتحانات پزشکی برای داوطلبانی که شش ماه یا بیشتر در برخی کشورها یا سرزمینها در سال قبل از ورود به کانادا زندگی کرده اند یا مسافرت شده اند ، لازم است.
 • بیانیه اخیر بانک من را به من ارائه نمی دهد. چگونه می توانم اثبات بودجه ارائه دهم؟
 • نامه ای از بانک شما ، بر روی نامه رسمی ، کفایت خواهد کرد. باید حداکثر یک هفته قبل از عزیمت به کانادا صادر شود ، وضوح حساب خود را (بیش از 2500 دلار کانادا) نشان دهید ، و امضا کنید (و ترجیحاً تمبر).
 • نامه اصلی باید تهیه شود – نه یک فتوکپی.
 • من شنیده ام که ارسال بیومتریک اکنون برای متقاضیان IEC لازم است. این چیست؟
 • درسته. از تاریخ 31 ژوئیه 2018 ، ارسال بیومتریک (از جمله اثر انگشت الکترونیکی) اکنون برای متقاضیان مجوز کار از اروپا ، خاورمیانه و آفریقا الزامی است. این نیاز برای متقاضیان آسیا ، آسیا و اقیانوسیه و آمریكا از 31 دسامبر 2018 تمدید شد.
 • از تاریخ 3 دسامبر سال 2019 ، متقاضیان IEC متقاضی در کانادا  می توانند تنها با قرار ملاقات ، بیومتریک خود را از داخل کانادا ارائه دهند و در وقت خود ، وقت ، پول و فشار را برای متقاضیان صرفه جویی کنند.
 • الزام بیومتریک قبلاً باعث سردرگمی و اختلال شده است. به همین دلیل ما ایجاد کرده اند این راهنما در بیومتریک برای متقاضیان کمیسیون مستقل انتخابات ، به طوری که شما می تواند آماده.
 • شماره UCI چیست؟
 • این شناسه مشتری منحصر به فرد شماست. اگر قبلاً درخواست IEC کانادا کرده اید ، یکی از آنها توسط IRCC به شما داده می شود.
 • اگر قبلاً یکی از آنها صادر نشده است ، می توانید این قسمت را خالی بگذارید.
 • برای پر کردن فرم IMM1295 چه توصیه ای دارید؟
 • UCI:  اگر پیش از این اقدام به مهاجرت به کانادا نکرده اید ، شماره UCI (شناسه مشتری منحصر به فرد) را ندارید و این قسمت را خالی بگذارید.
 • اگر قبلاً درخواست کرده باشید ، شماره UCI خواهید داشت. شماره UCI در مستندات مهاجرت قبلی شما ، از جمله مجوز کار است که در هنگام ورود به گذرنامه شما تعبیه شده است.
 • کار مورد نظر در کانادا:  این فقط مربوط به متخصصان جوان IEC و شرکت کنندگان بین المللی همکاری ، که قبل از رسیدن به کار ترتیب کار داده اند.
 • برای ویزای تعطیل کار در کانادا ، نیازی به اشتغال مرتب ندارید. “ناشناخته” را بنویسید.
 • اشتغال:  اگر فضای کافی برای فهرست کردن تمام سابقه اشتغال خود ندارید ، می توانید موارد بیشتری را در یک سند جداگانه Word اضافه کنید و آن را همراه با اسناد اختیاری در زیر نامه نامه توضیحات ارسال کنید.
 • مشاوره دیگر:
 • اگر بعضی از سؤالات برای شما صدق نمی کند ، “N / A” را بنویسید تا نشان دهید فرم را خوانده اید.
 • پس از اتمام ، تاریخ را روی فرم وارد کرده و روی اعتبار سنجی کلیک کنید. نیازی به امضای این فرم نیست. سپس باید فرم را در دسک تاپ خود ذخیره کرده و بارگذاری کنید.
 • از چه نشانی باید برای “آدرس پستی” و “آدرس مسکونی” در فرم درخواست IEC من استفاده کنم؟
 • “آدرس مسکونی” در برنامه IEC کانادا همان آدرسی است که شما در حال حاضر در آن سکونت دارید.
 • به عنوان مثال ، اگر در حال حاضر در مجوز IEC در کانادا حضور دارید و درخواست جدیدی را ارسال می کنید ، توصیه می شود آدرس مسکونی کانادایی خود را در فرم درخواست در این زمینه وارد کنید.
 • اگر نامه POE دریافت کنم و از آن استفاده نکنم ، آیا می توانم دوباره درخواست کنم؟
 • اگر نامه POE دریافت کنید و قبل از تاریخ انقضا از آن استفاده نکنید ، این همچنان به عنوان یک شرکت در IEC کانادا حساب خواهد شد. بنابراین اگر شهروندان کشور شما فقط یک بار می توانند در IEC شرکت کنند ، دیگر واجد شرایط شرکت مجدد نخواهید بود.
 • برای اطلاعات بیشتر در مورد تعداد دفعاتی که شهروندان کشور شما می توانند در IEC شرکت کنند ، به لیست کشورهای شرکت کننده در کانادا بین المللی ما مراجعه کنید .
 • چه نوع کارهایی می توانم با اجازه کار IEC داشته باشم؟
 • شما می توانید در مناطق مختلف کار کنید. بسیاری از شرکت کنندگان در صنایع گردشگری و میهمان نوازی ، مانند رستوران ها ، بارها ، کافه ها ، هتل ها و استراحتگاه ها کار پیدا می کنند ، جایی که ممکن است کارفرمایان تمایل بیشتری برای ارائه کار موقت برای مدت زمان کوتاه تر داشته باشند.
 • اگر تحصیلات ، تجربه یا گواهینامه های درستی دارید ، می توانید در زمینه هایی مانند:
 • علوم پایه
 • قانون
 • سلامتی
 • تحصیلات
 • تجارت
 • ارتباطات
 • اگر تحت عنوان “جوانان حرفه ای” متقاضی هستید ، شغل شما باید به پیشرفت حرفه ای شما بیفزاید. این بدان معنی است که باید به عنوان یک طبقه بندی ملی حرفه ای (NOC) مهارت نوع سطح TEER 0 ، TEER 1 یا TEER 2-3 طبقه بندی شود  .
 • نامه POE و پرواز خود را رزرو کرده ام. برای ورود به کانادا به چه چیزهایی نیاز دارم؟
 • بیمه مسافرتی برای کانادا ، کل مدت مجوز کار IEC کانادا را پوشش می دهد.
 • صورت حساب بانکی (بیش از هفت روز گذشته) که اثبات بودجه را به مبلغ 2500 دلار کانادا نشان می دهد.
 • گذرنامه به روز.
 • نامه ورود به بندر (POE) شما از IEC.
 • هر گونه مستندات اضافی را که ممکن است از شما خواسته شود آورده است.
 • آماده باشید تا آدرس محلی را که می خواهید چند شب اول خود را در کانادا بگذرانید تهیه کنید. اگر هنوز اقامت طولانی مدت خود را ندارید ، می تواند خانه دوست یا خوابگاه باشد.
 • نامه POE من را به چه کسی نشان می دهم؟
 • در بندر ورودی خود باید آن را به یک افسر مرزی ارائه دهید. کارمندان در سایت می توانند به شما کمک کنند.
 • توجه داشته باشید که بندر ورودی شما اولین جایی است که به کانادا وارد می شوید ، به عنوان مثال:
 • گذرگاه مرزی کانادا ، اگر از ایالات متحده رانندگی کنید.
 • اولین فرودگاهی که در مرزهای کانادا در آن مستقر می شوید. اگر از لندن به کلگری پرواز می کنید ، از طریق یک پرواز متصل به تورنتو ، آنگاه تورنتو بندر ورودی شما خواهد بود و کارمندان در تورنتو مجوز کار خود را (پس از واجد شرایط بودن) به شما ارائه می دهند.
 • پس از پردازش درخواست من چه مدت باید وارد کانادا شوم؟
 • پس از پردازش درخواست شما ، معمولاً یک سال برای ورود به کانادا و فعال کردن مجوز کار خود دارید.
 • اگر برنامه شما موفقیت آمیز باشد ، نامه معرفی نامه یا POE را دریافت خواهید کرد. این نامه تاریخ دقیقی را نشان می دهد که باید در آن وارد کانادا شوید.
 • توجه: “بندر ورود” اصطلاح فنی برای یک گذرگاه مرزی رسمی ، به عنوان مثال فرودگاه ، بندر کشتی ، مرز زمینی با ایالات متحده است.
 • آیا تاریخ انقضا در نامه معرفی POE من قابل تمدید است؟
 • نامه مقدماتی POE (ورودی بندر) سندی است که برای دریافت مجوز کار IEC کانادا در یک فرودگاه ، بندر کشتی یا مرز زمینی در کانادا به یک مقام مهاجرت ارائه می دهید.
 • این سند تاریخ انقضا دارد که به وضوح مشخص شده است. قوانین واضح هستند: این تاریخ به هر دلیلی قابل تغییر یا تمدید نیست.
 • توجه: “بندر ورود” اصطلاح فنی برای یک گذرگاه مرزی رسمی ، به عنوان مثال فرودگاه ، بندر کشتی ، مرز زمینی با ایالات متحده است.
 • ETA چیست و آیا من به آن نیاز دارم؟
 • eTA مخفف مجوز سفر الکترونیکی است. مسافرانی که به صورت هوایی به کانادا سفر می کنند ممکن است لازم باشد قبل از اجازه ورود به کشور ، درخواست آنلاین خود را برای ETA انجام دهند.
 • هزینه CA 7 دلار هزینه آن است و باید قبل از پرواز شما انجام شود. ETA به مدت پنج سال یا تا تاریخ انقضا گذرنامه بازدید کننده اگر این زودتر باشد ادامه خواهد یافت.
 • کارگران خارجی ، از جمله شرکت کنندگان در IEC ، از کشورهای دارای معافیت ویزا در کانادا ، بطور خودکار یک ETA به همراه نامه ورودشان به بندر معرفی می شوند. نامه خود را بررسی کنید تا از تأیید ETA قبل از عزیمت خود اطمینان حاصل کنید ، زیرا برای سوار شدن به پرواز خود به کانادا به این مورد نیاز دارید. ETA بصورت الکترونیکی با گذرنامه شما در ارتباط است ، بنابراین اگر پس از دریافت نامه POE of Introduction ، گذرنامه خود را تغییر داده اید ، باید برای ETA جدید درخواست کنید.
 • فقط یک کشور در برنامه IEC وجود دارد که در حال حاضر معاف از ویزا نیست: کاستاریکا. اگر متقاضی کاستاریکا هستید ، نوع دیگری از ویزا مورد نیاز خواهد بود ، تصویب آن باید در نامه معرفی POE شما روشن باشد.
 • آیا می توانم کانادا را ترک کرده و مجوز کار در IEC را دوباره وارد کنم؟
 • بله ، هر وقت خواستید با این حال ، شما باید اطمینان حاصل کنید که بیمه نامه مسافرت خود اجازه این کار را می دهد.
 • علاوه بر این ، حتماً گذرنامه و اجازه کار خود را با خود بیاورید تا بتوانید هنگام بازگشت به کانادا این را ارائه دهید.
 • آیا می توانم در کانادا تحصیل کنم در حالی که دارای مجوز کار IEC هستم؟
 • بله ، اما فقط تا شش ماه
 • شما مجاز به ثبت نام در دوره های انفرادی در هر یک از گروه های IEC (تعطیلات کار ، جوانان حرفه ای ، تعاونی بین المللی) هستید. دوره ها (دوره ها) باید طی یک دوره شش ماهه به پایان برسد. دوره (ها) همچنین نباید بخشی از برنامه ای باشند که بیشتر از شش ماه طول بکشد ، مانند برنامه دو ساله یا مدرک چهار ساله. اگر دوره یا برنامه بیشتر از شش ماه باشد ، باید برای اجازه تحصیل اقدام کنید .
 • IRCC برایم سندی ارسال کرد و خالی است! چگونه این را برطرف کنم؟
 • اگر پیامی مانند پیام زیر را مشاهده می کنید ، یا در غیر اینصورت در تلاش برای مشاهده سند خود هستید ، یک نسخه از آن را در دسک تاپ خود ذخیره کنید و آن را از آنجا باز کنید.
 • اگر گذرنامه من در طول مجوز کار IEC کانادا منقضی شود ، چه اتفاقی می افتد؟
 • برای شرکت کنندگانی که گذرنامه آنها قبل از سپری شدن 24 ماه گذشته باشد ، ممکن است تاریخ انقضا زودتر در مجوز کار IEC کانادا برای مطابقت با تاریخ انقضا در گذرنامه خود دریافت کرده باشند.
 • در صورت بروز چنین شرایطی و با فرض تمام معیارهای واجد شرایط بودن ، دارنده ویزا می تواند تقاضای اصلاح مجوز کار خود را تا حداکثر مدت مجاز از تاریخ ورود ارائه کند.
 • در بخش کار و مسافرت ما در کانادا ، دستورالعمل های رسمی در زیر “سناریو 2” ذکر شده است  : IEC .
 • من هنوز در کانادا نیستم ، اما گذرنامه من به زودی منقضی می شود. باید چکار کنم؟
 • اگر هنوز در استخر هستید و هنوز ITA را دریافت نکرده اید: نمایه فعلی خود را پس بگیرید و با استفاده از جزئیات گذرنامه به روز شده ، نمایه جدید خود را ارسال کنید.
 • اگر درخواست مجوز کار خود را ارسال کرده اید ، و هنوز نامه معرفی POE خود را ندارید:
 • اسکن گذرنامه جدید خود را به IRCC ارسال کنید ، و شماره گذرنامه قدیمی خود و شماره شناسنامه درخواست خود را (که در نامه تصدیق موجود است) تهیه کنید.
 • اگر نامه مقدماتی POE خود را دریافت کرده اید:
 • مجوز کار IEC کانادا که دریافت کردید  هنوز معتبر است. با این حال ، شما باید این مراحل را انجام دهید:
 • شما به یک ETA جدید (یا ویزا ، اگر از کشورهایی هستید که نیاز به ویزا دارند) نیاز دارید.
 • پس از ورود به کانادا ، یک کپی از گذرنامه قدیمی خود تهیه کنید و توضیح دهید که گذرنامه جدید خود را بدست آورده اید.
 • اگر گذرنامه خود را به دلیل ازدواج یا طلاق تغییر داده اید ، یک کپی از مدارک رسمی را اثبات کنید.
 • هنگامی که اجازه کار خود را هنگام ورود به کانادا دریافت می کنید ، اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات مربوط به آن صحیح است.
 • تاریخ انقضا در مجوز کار من آورده شده است زیرا گذرنامه من به زودی منقضی می شود. چگونه این را برطرف کنم؟
 • بیایید مثالی بزنیم. دیوید در ژوئیه سال 2018 در کانادا به زمین آمد. وی واجد شرایط دریافت مجوز کار دو ساله بود و انتظار می رود تا ژوئیه سال 2020 در کانادا مجاز شود.
 • اما به دلیل اینکه گذرنامه وی در دسامبر سال 2019 منقضی می شود ، تاریخ انقضا در مجوز کار وی در IEC کانادا به دسامبر 2019 معرفی شده است.
 • این امکان وجود دارد که دیوید تاریخ انقضا در اجازه کار خود را تا ژوئیه سال 2020 تمدید کند ، تا زمانی که سایر شرایط لازم برای صلاحیت آنها هنوز برآورده شود.
 • دستورالعمل های رسمی در بخش کار و مسافرت ما در کانادا قرار دارد: صفحه برنامه های افزودنی IEC .
 • من یک سؤال فوری دارم و باید در IRCC با کسی صحبت کنم. چگونه با آنها تماس بگیرم؟
 • در این صفحه می توانید سوالات خاص موردی ایجاد کنید .
 • آیا می توانم اجازه کار IEC خود را تمدید کنم؟
 • به عنوان یک قاعده کلی ، پاسخ نه.
 • با این حال ، شرایط محدودی وجود دارد که امکان انجام آن وجود دارد. 
 • وقتی مجوز کار من تمام شد ، آیا می توانم درخواست دیگری بدهم؟ شاید ، در یک دسته بندی دیگر؟
 • پاسخ را برای کشور و دسته بندی خود در بخش لیست کشورهای مشارکت بین المللی کانادا مشاهده کنید .
 • مجوز کار IEC کانادا به زودی منقضی می شود. کارفرمای من از طرف من درخواست LMIA کرده است اما این کار ماهها طول می کشد. آیا می توانم فراتر از تاریخ انقضا کار خود را ادامه دهم؟
 • خیر،
 • وضعیت ضمنی فقط برای استفاده از مجوز کار لازم است نه LMIA ، که یک سند جداگانه است. LMIA توسط سرویس کانادا صادر شده و بدن کاملاً متفاوت از IRCC است.
 • اگر پذیرش LMIA را داشته باشید ، تأیید می شود و می توانید با توجه به شرایط کار جدید ، در کانادا بمانید. اگر LMIA در پرونده وجود نداشته باشد ، درخواست سریعاً رد می شود و شما مجبورید وضعیت خود را تغییر دهید تا تا زمان صدور LMIA به عنوان بازدید کننده بمانید و اجازه کار جدیدی را می توانید برای آن استفاده کنید.
 • چگونه می توانم وقتی در کانادا حضور دارم مجوز کار IEC کانادا دوم را صادر کنم؟
 • در صورتی که مشارکت دوم در IEC مجاز باشد ، درخواست مجوز کار دوم IEC باید به همان شکلی که متقاضیان جدید انجام می دهند ، تکمیل شود. این دومین مشارکت در برنامه خواهد بود ، نه تمدید مجوز اصلی.
 • در صورت نیاز به تماس فوری با IRCC ، می توانید این کار را به آدرس pirs@cic.gc.ca انجام داده  و یا در این صفحه سوالات خاص  خود را ارسال کنید .
 • یا از طریق تماس با ما سوال خود را مطرح کنید

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت