تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

برنامه کانادا برای بهبودی وضعیت اقتصادی مهاجران پس از کرونا

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا برنامه کانادا برای بهبودی وضعیت اقتصادی مهاجران پس از کرونا

برنامه کانادا برای بهبودی وضعیت اقتصادی مهاجران

این نیاز برای مهاجران در مطالعه اخیر انجام شده توسط خدمات جهانی آموزش (WES) نمایان شده است. در ماه ژوئن ، WES از 1800 نفر از ساکنان دائمی کانادا ، دانشجویان بین المللی و کارگران موقت خارجی در کانادا نظر سنجی کرد تا تأثیر COVID بر سلامت اقتصادی آنها را ارزیابی کند.

WES یکی از اصلی ترین ارائه دهندگان ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) است . ECA برای تأیید اعتبار مدارک خارجی برای کانادا استفاده می شود. داوطلبان مهاجرت معمولاً هنگامی که درخواست کلاس اقتصادی را به دولت فدرال یا یک استان یا قلمرو ارسال می کنند ، به ارزیابی مدرک تحصیلی نیاز دارند.

از دست دادن درآمد

طبق این مطالعه ، 15 درصد از شرکت کنندگان به دلیل COVID-19 شغل خود را از دست داده اند. همچنین بسیاری از آنها توانایی در پرداخت اجاره و یا پرداخت وام های خود با مشکل مواجه شده اند.

همچینین کمتر از یک چهارم (24 درصد) از ساکنان دائمی منبع اصلی درآمد خود را از دست داده بودند. برای کارگران موقت کانادا ، این درصد 22 درصد بوده و برای دانشجویان بین المللی ، 34 درصد ، دانشجویان بیشتر در تأمین هزینه اجاره و آب و برق مشکل داشتند.

بدین ترتیب ، برای جبران برخی از این خسارات که به دلیل کرونا بوده ، دولت کانادا کمک های مالی به افرادی ارئه داد (از جمله: دارندگان اقامت دائم ، کارگران خارجی موقت و دانشجویان بین المللی). 

این شامل این کمک هزینه ها شامل برنامه های ، اضطراری کانادا (CERB) و بیمه کارفرما/بیکاری (EI) است .

CERB برای کانادایی های شاغل و همچنین افراد خود اشتغال و دارندگان اقامت دائم قابل دسترسی بود. لازم به ذکر است که CERB پس از شیوع کرونا معرفی شد.

از طرف دیگر ، EI کمک های مالی موقتی را برای افراد واجد شرایطی که شغل خود را از دست داده اند ارائه می دهد. EI تنها برای زمان بیماری کرونا نیست و نوعی از کمک مالی ست مربوط به اشتغال افراد که 80 سال در اجرا است .

علاوه بر این ، بسیاری از ساکنان دائمی که دانشجو نیز هستند ، از کمک های مالی دانشجویی کانادا (CESB) برخوردار می شوند (یک مزیت اضطراری ویژه دانشجویان کانادایی و اقامت دائم).

در ماه ژوئن ، حدود یک سوم از افرادی که ادعا می کردند واجد شرایط EI هستند ، این کمک ها را دریافت کرده اند. این میزان از آوریل که تنها 13 درصد بود که افزایش قابل توجهی دارد. 

حدود نیمی (48 درصد) از افرادی که اعلام کردند واجد شرایط CERB هستند ، در ژوئن بسته های حمایتی دریافت کرده اند. این نیز افزایش قابل توجهی را نشان می دهد. در آوریل ، این فقط 19 درصد بود.

بررسی WES نشان داد که کسانی که EI یا CERB دریافت می کنند عمدتا از ساکنان دائمی و کارگران موقت تشکیل شده اند (یعنی 90 درصد). 

تعداد کمی از دانشجویان بین المللی به احتمال زیاد از این دو بسته ها بهره مند می شوند (در صورت واجد شرایط بودن). برای واجد شرایط شدن به CERB ، دانشجویان بین المللی باید بیش از 5000 دلار کانادا در سال 2019 درآمد می داشتند.

CERB قرار است در ماه اکتبر پایان یابد و افراد واجد شرایط به جای آن EI دریافت می کنند. 

این بدان معنی است که بسیاری از افراد قادر به دریافت کمک های مالی نخواهند بود.به این دلیل که بسیاری از این کارگران واجد شرایط EI نیستند.

اما ، دولت کانادا یک بسته انتقالی معرفی می کند. این خبر خوبی برای مهاجران و دانشجویان است که بسیاری از آنها اشتغال ناپایداری داشتند و بنابراین واجد شرایط EI نیستند.در اینجا میتوانید بیشتر در این مورد مطالعه کنید.

از زمان شیوع بیماری کرونا بسیاری بیکار شدند اما از زمان بر داشته شدن برخی از محدودیت ها و بهتر شدن اوضاع این بیماری در کشور 2 میلیون شغل از دست رفته رکاوری شده است.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی