کانادا اخبار آتلانتیک

برنامه های ویزای کار آتلانتیک AIPP کانادا آنلاین انجام میشود

ویزای کار آتلانتیک AIPP کانادا

مهاجرت و شهروندی کانادا بخش مربوط به پایلوت مهاجرت آتلانتیک (AIP) هم اکنون برنامه های آنلاین برای مجوز کار را می پذیرد .

IRCC از امروز (17 اوت) پذیرش درخواست های مربوط به مجوزهای کار AIPP را آغاز کرد.

AIP مسیر اخذ اقامت دائم برای اتباع خارجی با پیشنهاد شغلی در یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا: نیوفاندلند و لابرادور ، جزیره پرنس ادوارد ، نیوبرانزویک ، نوااسکوشیا است. قبل از درخواست مهاجرت دائم به کانادا ، داوطلبان برای کار قانونی در کانادا به مجوز کار نیاز دارند.

برای دریافت این اجازه کار نیز ، متقاضیان به موارد زیر نیاز دارند:

  • یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما ، در یک استان آتلانتیک؛
  • نامه ارجاع از استان؛ و
  • تعهد به درخواست اقامت دائم در مدت 90 روز از درخواست اجازه کار موقت .

پس از برآورده شدن همه این شرایط ، متقاضیان پس از آن می توانند مجوز کار یک ساله خاص کارفرما را داشته باشند. همسر / شریک عرفی اتباع خارجی ممکن است واجد شرایط اجازه کار آزاد ( اپن ورک پرمیت) باشد. کارفرمایان آتلانتیک کانادا نیازی به ارزیابی تأثیر بازار کار کانادا LMIA را از طریق این برنامه ندارند.

هنگامی که متقاضی پیشنهاد کار را پذیرفت ، از کارفرمای انتظار می رود که برای ارزیابی نیازها و تهیه یک برنامه تمکن مالی ، متقاضی را با یک سازمان ارائه دهنده خدمات تعیین شده متصل کند. همچنین کارفرمایان قرار است از ادغام بلند مدت افراد تازه وارد حمایت کنند تا بتوانند به طور دائم مستقر شوند.

اتباع خارجی باید درخواست خود را برای اجازه کار خاص کارفرما به صورت آنلاین ارسال کنند. آنها واجد شرایط درخواست در بندر ورودی/مرز نیستند. پس از درخواست اجازه کار موقت ، اتباع خارجی پس از گذشت 90 روز باید درخواست اقامت دائم دهند.

AIPP دو برنامه را برای کارگران خارجی و یک برنامه برای فارغ التحصیلان دانشجویی بین المللی ارائه می دهد:

کارگران ماهر حداقل به یک سال سابقه کار قبلی در یک شغل که مرتبط به پیشنهاد شغلی از کارفرمایان آتلانتیک کانادا است ، نیاز دارند. فارغ التحصیلان دانشجویی بین المللی نیازی به برآورده کردن همین شرط ندارند ، اما پیشنهاد کار حداقل باید یک سال تمام وقت باشد و در لیست مشاغل تعیین شده 0 ، A ، B یا C باشد.

داوطلبان به حداقل سطح زبان کانادا (CLB 4) در همه مناطق برای انگلیسی و فرانسه نیاز دارند و نتایج آزمون نمی تواند بیش از دو سال باشد. کانادا نسخه های کپی نتایج آزمون را برای این برنامه می پذیرد. یعنی نیاز به ارائه اصل نتایج آزمون نمی باشد.

AIP تا 31 دسامبر 2021 اجرا میشود. کانادا این پایلوت را در سال 2017 با هدف پذیرش بیش از 7،000 مهاجر و خانواده های آنها ایجاد کرد. AIP در جذب مهاجران به منطقه موفقیت آمیز بوده است ، و وزیر مارکو مندیچینو گفت که قصد دارد این برنامه را به یک برنامه مهاجرت دائمی تبدیل کند .


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023