کانادا اخبار مهاجرت روستایی و شمالی

مهاجرت به کانادا با برنامه شمالی و روستایی ، خلیج شمالی

برنامه شمالی و روستایی ، خلیج شمالی برای مهاجرت به کانادا

قرار است شهر خلیج شمالی طی دو هفته آینده پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی را راه اندازی کند.

پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی(RNIP) یک برنامه جامعه محور طراحی شده برای افزایش جمعیت و بزرگ کردن مناطق کوچک (با بهره مندی از مهاجرین اقتصادی) که یک مسیر جهت کسب اقامت دائم کانادا نیز است. 

این برنامه برای افراد ماهر خارجی ست که مایل به کار و زندگی در یکی از مناطق شرکت کننده هستند در نظر گرفته شده است.

North Bay ، شهری کوچک واقع در 300 کیلومتری شمال تورنتو است ، این شهر به محض راه اندازی وب سایت خود در هفته های آینده ، دهمین منطقه پذیرنده برنامه ها از طریق RNIP خواهد بود.

North Bay ، مانند 11 منطقه دیگر شرکت کننده ، 100 سهمیه برای ارسال دعوتنامه در سال اول را دارد.

RNIP برای کارفرمایانی که در مناطق کوچک کانادا با کمبود نیروی کار روبرو هستند ، طراحی شده است. و هر منطقه با توجه به عوامل : مساحت ، موقعیت مکانی ، فرصت های شغلی و توانایی کمک به باز اسکان مهاجران در نظر گرفته میشود.

پس از راه اندازی شدن سایت North Bay ، امکان ارسال درخواست برای داوطلبان و ارسال پیشنهادات شغلی برای کارفرمایان وجود دارد.

جهت اقدام برای این برنامه پیشنهاد شغلی تمام وقت گرفتن از یکی از مناطق شرکت کننده الزامی است و تنها متقاضیانی که از طریق RNIP پیشنهاد شغلی دریافت کرده اند می توانند برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنند.

از آنجا که RNIP منطقه محور است ، مناطق شرکت کننده کسانی را که قبلا در کانادا بوده اند را اولویت قرار میدهند.

روند تطبیق از شهر به شهر دیگر متفاوت است. در مورد خلیج شمالی ، افرادی که دوزبانه هستند ممکن است از یک مزیت برخوردار باشند.

Patti Carr ، معاون رئیس سیاست و ارتباطات اتاق بازرگانی و پروژه خیلج شمالی و مدیر ناحیه RNIP ، به CIC News گفت:

“ما امیدواریم که تازه واردان با جامعه ما تطبیق پیدا کنند [ و این تطبیق پذیری یکی دیگر از موارد ضروری است] ، “و دوزبانگی یک مزیت خواهد بود [ زبان نیز یکی دیگر از موارد ضروری است]. همچنین توانایی همسر برای پر کردن یکی از فرصتهای شغلی مورد تقاضا برای منطقه ما بسیار مناسب خواهد بود “.

الزامات زبان:

  • TEER 0 & 1: حداقل نمره زبان CLB 6 لازم است
  • TEER 2 & 3: حداقل نمره زبان CLB 5 لازم است
  • TEER 4 & 5: حداقل نمره زبان CLB 4 لازم است

به گفته Carr ، امکانات رفاهی خانوادگی ، دریاچه های آب شیرین و مجاورت با مراکز بزرگ و همچنین قیمت مسکن مناسب ، North Bay’s باعث شده است که این منطقه گزینه بسیار جذابی برای تازه واردان باشد.

North Bay بلافاصله پس از راه اندازی برنامه خود ، با کاندیداهایی که در کشور و دارای اشتغال یا پیشنهاد شغلی تمام وقت هستند ، کار خود را شروع می کند.

کانادا امیدوار است برنامه RNIP در دراز مدت به “حفظ و افزایش جمعیت و پر کردن موقعیت های شغلی که مدتها ست خالی هستد و گسترش مشاغل و خدمات” کمک کند.

علاوه بر North Bay ، مناطق شرکت کننده زیر نیز در این برنامه شرکت میکنند:


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023