تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

برنامه مهاجرت انتخاب شهری MNP کانادا


برنامه مهاجرت انتخاب شهرداری کانادا

برنامه مهاجرت انتخاب شهری MNP کانادا برای کمک به پیشرفت اقتصادی در شهرهای کوچکتر در سراسر کانادا ، اجرا میشود.

نخست وزیر پس از هر انتخابات فدرال در کانادا ، نامه های دستورالعمل را برای انجام کار به وزیران کابینه ارائه می دهد.

نامه های دستورالعمل اولویت های هر وزیر را تشریح می کند.

پس از انتخابات اکتبر 2019 کانادا ، مارکو مندچینو به عنوان وزیر مهاجرت منصوب شد. راه‌اندازی یک برنامه جدید برای نامزدهای شهرداری (MNP) از اولویت‌هایی بود که نخست وزیر جاستین ترودو برای وی بیان کرد .

وزیر مندینگینو پیش از همه گیری کروناویروس گفت که مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) در مراحل اولیه مشاوره با عموم در مورد MNP بود.

همه گیری کرونا این برنامه ها را قطع کرده است اما MNP در نهایت راه اندازی خواهد شد. در اینجا برخی از افکار اولیه در مورد آنچه می تواند به نظر برسد آمده است.

نحوه طراحی برنامه نامزد شهرداری کانادا

5000 درخواست برای مهاجرت در سال موجود است

نامه حكم منديچينو خواستار حداقل 5،000 مورد مهاجرت تحت MNP است.

این به شدت نشان می دهد که MNP مانند سایر برنامه های جدید IRCC که در سالهای اخیر اجرا شد ، به عنوان یک برنامه آزمایشی راه اندازی خواهد شد.

در صورت بروز این موارد ، IRCC می تواند سالانه پذیرای حداکثر 2750 متقاضی اصلی تحت پایلوت باشد. 2250 نقطه باقی مانده برای همسران و وابستگان متقاضیان اصلی در دسترس است.

انتخاب شهرداری ها کانادا

اولین نکته مهم در مورد طراحی این برنامه شناسایی چگونگی انتخاب IRCC می تواند شهرداری های شرکت کننده را انتخاب کند.

این امر با توجه به تعداد شهرداری های موجود در کانادا ، که اکثر آنها برای حمایت از اقتصاد خود از مهاجرت بالاتر بهره مند می شوند ، یک اقدام دشوار خواهد بود.

برای درک این مسئله که تشخیص اینکه کدام شهرداری ها باید مشارکت داشته باشند ، دشوار خواهد بود ، در نظر بگیرید که کانادا از سرشماری سال 2016 دارای 35 منطقه کلانشهر سرشماری (CMA) و 117 مجتمع سرشماری (CA) بود.

به طور کلی ، یک CMA حداقل 100,000 نفر جمعیت دارد در حالی که یک برابر کالیفرنیا جمعیتی کمتر از آن اما حداقل 10،000 نفری است.

بسیاری از این CMA ها و CA ها از فرصت مشارکت تحت MNP استقبال می کنند.

برای محدود کردن این زمینه ، IRCC ممکن است استان های اقیانوس اطلس را محروم کند ، زیرا آنها دارای پایلوت مهاجرت آتلانتیک و جوامعی هستند که در پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی شرکت می کنند.

این امر باعث می شود MNP به شهرداری هایی در بریتیش کلمبیا ، آلبرتا ، ساسکاتچوان ، مانیتوبا و انتاریو منتقل شود.

IRCC سپس می تواند شهرداری های علاقه مند را برای ارائه برنامه های مربوط به شرکت در MNP دعوت کند. IRCC در ادامه معیارهای انتخاب مشابه آنچه در انتخاب انجمنهای RNIP مشارکتی استفاده می کرد ، به کار می رود.

معیارهای انتخاب MNP کانادا

برنامه مهاجرت انتخاب شهری MNP کانادا پس از تعیین جوامع MNP ، کانادا نیازی به اختراع چرخ ندارد.

معیارهای گزینش می توانند به تمایلات سن ، تحصیلات ، مهارتهای زبانی ، تجربه کار و اینکه آیا نامزدها پیوندهای اجتماعی مانند آموزش محلی ، تجربه کاری یا خانواده دارند ، توجه خود را ادامه دهند.

مهمترین موفقیت MNP تضمین معیارهای انتخاب آن بسیار سنگین نیست ، در حالی که در عین حال تضمین معیارهای انتخابی دقیق است.

یكی از خطرات تحمیل معیارهایی مانند نیاز به پیشنهاد شغلی و برنامه تسویه برای واجد شرایط بودن MNP ، این معیارها می تواند كسب نامزدهای كیفیت کافی را دشوار كند. در صورت عدم وجود كاندیداهای كافی ، MNP قادر به دستیابی به هدف خود برای حمایت از توسعه اقتصادی در جوامع مشاركت نخواهد بود.

در عین حال ، معیارهای انتخاب باید برای نامزدها بررسی شود که جوامع به احتمال زیاد قادر به حفظ در طولانی مدت باشند. حفظ کلید برای رسیدن به هدف توسعه اقتصادی است.

وجود برنامه های فدرال و دیگر جریان های کلاس اقتصادی مانند برنامه نامزدهای استانی (PNP) به ما حس قوی در مورد چگونگی تقویت احتباس تحت MNP می دهد.

بله ، داوطلبان دارای پیشنهاد شغلی باید در اولویت قرار گیرند. اما حتی اگر کاندیدایی پیشنهاد شغلی نداشته باشد ، باید تا زمانی که روابط خود را با جامعه نشان دهند ، انتخاب شوند. این روابط را می توان از طریق علاقه به تکمیل تحصیلات بعد از متوسطه در شهرداری ، کسب تجربه کار پس از فارغ التحصیلی در آنجا و داشتن اعضای خانواده در آنجا نشان داد.

البته ، جوامع شرکت کننده نیز برای تقویت حفظ نیاز به انجام وظیفه خود دارند. به عنوان مثال ، آنها باید از محیطهای خوشآمدگویی برای افراد تازه وارد در شهرداری پشتیبانی کنند و همچنین باید مهاجران را که ممکن است بعد از اخذ اقامت دائم از طریق MNP به کمک نیاز داشته باشند ، پشتیبانی های تسویه حساب و یکپارچه سازی را فراهم کند.

خوشبختانه ، داستانهای موفقیت آمیز زیادی در سراسر کانادا وجود دارد که جوامع MNP می توانند از آنها یاد بگیرند تا موفقیت خود را تقویت کنند.

هنوز مشخص است چه موقع MNP به طور رسمی آغاز خواهد شد ، اما باید اطلاعات بیشتری در مورد آن از IRCC در سال 2020 بشنویم.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی