dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

برنامه های بایدن و ترامپ برای مهاجرت به آمریکا

اخبار آمریکا ایالات متحده برنامه های بایدن و ترامپ برای مهاجرت به آمریکا

در سوم نوامبر سال جاری ، مردم ایالات متحده انتخاب می کند که کدام کاندیدای ریاست جمهوری کشور را برای چهار سال آینده هدایت کند.

برنامه های مهاجرتی آینده آمریکا بستگی به این دارد که جوبایدن رای بیاورد یا ترامپ ، برنامه های این دو باهم بسیار متفاوت خواهد بود.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در دوران مسئولیت خود سیاست های محدود کننده ای در زمینه مهاجرت داشته است. به تازگی ، ترامپ ممنوعیت هایی (22 ژوئن 2020) را اعمال کرده است که طبق این قوانین افراد خارجی در آمریکا نمیتوانند تا پایان سال کاریابی و یا مهاجرت کنند . این ممنوعیت نیم میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است.

این تصمیم بخاطر افزایش نرخ بیکاری (به دلیل کرونا) گرفته شد تا آمریکایی ها و دارندگان گرین کارت بتوانند مشغول به کار شوند.

این اولین باری نبود که ترامپ اقدامات سختگیرانه مهاجرتی را انجام می دهد. رئیس جمهور ترامپ پیش از این نیز ممنوعیت صدور ویزا را علیه برخی از کشورها که اکثریت مسلمان هستند (از جمله ایران) صادر کرده و محدودیت هایی را برای ویزای H1-B و همچنین گرین کارت اعمال کرده بود.

اگر نامزد دموکرات ها ، جو بایدن ، در انتخابات 3 نوامبر پیروز شود ، به دنبال برداشتن سیاست های مهاجرتی ترامپ خواهد بود.

بایدن همچنین به دنبال اصلاح مهاجرت در ایالات متحده و فراهم كردن راهی برای شهروندی تقریباً 11 میلیون مهاجر فاقد مدرک در آمریكا است كه باراك اوباما ، رئیس جمهور پیشین نتوانست به آن دست یابد.

سیاست های جوبایدن برای مهاجرت به آمریکا

رویکرد جو بایدن درمورد مهاجرت شامل تغییر سیاست های ترامپ است. بایدن به دنبال بازگرداندن بسیاری از سیاست های معرفی شده در دوران ریاست جمهوری اوباما خواهد بود.

بایدن به دنبال ایجاد راهی جهت شهروندی برای مهاجران فاقد مدرک و همچنین یک مسیر سریع برای شهروندی کارگران مزرعه است.

معاون سابق رئیس جمهور همچنین به دنبال تغییر بودجه دیواری مرزی است که در سال 2006 هنگامی که به نفع قانون حصار امن رأی داد ، از آن حمایت کرد و در عوض از این منابع مالی برای بهبود امنیت در مبادی ورودی استفاده می کند.

بایدن همچنین قول داده برنامه Deferred Action for Childhood Arrivals یا (DACA) که ترامپ به دنبال پایان دادن به آن است ، را دوباره برگرداند. 

DACA در زمان پرزیدنت اوباما معرفی شد و اجازه تعویق اخراج افراد فاقد مدارک که از کودکی به ایالات متحده نقل مکان کرده اند ، را می دهد. این عمل به تعویق افتاده دو سال طول می کشد و قابل تمدید است.

وی همچنین قصد دارد ممنوعیت سفر ترامپ که برای برخی از کشور های مسلمان از جمله ایران اعمال شده است را لغو کند و همچنین تعداد پذیرش باز اسکان مجدد را سالانه به 125000 نفر برساند.

بایدن پیشنهاد می کند که برای کاهش مهاجرت به ایالات متحده ، باید علل اصلی آن را برطرف کنیم (فقر و خشونت در دنیا)، به ویژه ، بایدن یک برنامه 4 ساله 4 میلیارد دلاری برای “فاکتورهای عامل مهاجرت از آمریکای مرکزی” با تمرکز بر مثلث شمالی یعنی السالوادور ، گواتمالا و هندوراس تهیه خواهد کرد.

سیاست های دونالد ترامپ برای مهاجرت به آمریکا

ترامپ از زمانی که پرزیدنت شد در مورد سیاست های مهاجرتی خود صریح بوده است. یکی از وعده های اصلی مبارزات ریاست جمهوری وی در چهار سال پیش ساخت دیواری در مرزهای جنوبی برای جلوگیری از ورود بی رویه مهاجران به ایالات متحده بود.

که البته همچنیان ترامپ سعی در تکمیل کردن این دیوار مرزی دارد.

وی دستیابی به موارد بشر دوستانه را برای افرادی که از خشونت فرار می کنند تقریباً غیرممکن ساخته است. مراکز بازداشت مهاجرت گسترش یافته اند. هر شخصی که بدون اجازه قانونی از مرز ایالات متحده آمریکا عبور می کند ، تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد. 

ترامپ در حالی که هنوز برای سیاست های مهاجرتی بیشتر برنامه ریزی می کند در عین حال اکنون به دنبال انتخابات دوره دوم است. (به عنوان مثال ، رئیس جمهور ترامپ به دنبال پایان دادن به برنامه DACA خواهد بود). 

علاوه بر این ، ترامپ در تلاش است تا سیستمی مبتی بر شایستگی یعنی شبیه اکسپرس اینتری کانادا ایجاد کند ، تا به این صورت ورود مهاجران کمتر شود.

نحوه مهاجرت به کانادا

بیش از 100 راه برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. همچنین میتوان گفت محبوب ترین راه مهاجرت نیروی متخصص فدرال است. 

بسیاری از افراد ماهر برای مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری اقدام می کنند. Express Entry سیستمی است که دولت کانادا برای مدیریت سه برنامه زیر استفاده میکند:

کانادا مرتباً از داوطلبان با بالاترین رتبه در استخر Express Entry برای درخواست اقامت دائم کانادا دعوت می کند.

در حقیقت ، کانادا اخیراً در آخرین قرعه کشی اکسپرس اینتری از 4200 داوطلب برای مهاجرت به کانادا دعوت ( دعوتنامه یا همان ITA صاده شده ) کرده است تا برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

علاوه بر Express Entry ، برخی از متخصصین فن آوری نیز ممکن است بتوانند از طریق یک گزینه سریع یعنی جریان جهانی استعدادیابی یا GTS اقدام کنند . این برنامه اجازه می دهد تا کارفرمایان کانادایی به سرعت استعدادهایی که توانایی دارند را استخدام کنند. زمان بررسی برای پروسس این برنامه تنها دو هفته (پس از به دست آوردن LMIA یا همان ارزیابی اثر بازار کار) است. 

برنامه مهاجرت استانی (PNP) یکی دیگر از راه های عالی برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک نیرو متخصص در طبقه اقتصادی است.

با دریافت نامزدی استانی 600 امتیاز اضافه علاوه بر امتیاز سیستم جامع امتیاز بندی CRS به دست میاورید، و میتوان گفت که عملاً دریافت دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم از طریق سیستم Express Entry را تضمین می کند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت