کانادا اخبار سراسری کانادا

برنامه مهاجرت کانادا برای والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها افتتاح می شود

اکنون وقت آن است که برای اسپانسری از پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ خود برای آمدن به کانادا اقدام کنید

کسانی که می خواهند والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را برای مهاجرت به کانادا اسپانسرشیپ کنند ، می توانند روند کار را با مراجعه به اینترنت انجام دهند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسپانسرشیپ

دوره ابراز علاقه برنامه والدین و پدربزرگ ها (PGP) از امروز ، 13 اکتبر آغاز می شود و 3 هفته تا 3 نوامبر ادامه دارد.

PGP به شهروندان واجد شرایط ودارندگان اقامت دائم کانادا و افرادی که دارای وضعیت ملل اول بیش از 18 سال هستند اجازه می دهد والدین و / یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را برای اقامت دائم کانادا اسپانسری کنند.

مهاجرت و شهروندی کانادا 10 هزار برنامه کامل PGP را برای سال 2020 هدف گذاری کرده است.

فرآیند برنامه

به عنوان اولین قدم ، افراد علاقه مند باید ، فرم علاقه مند به اپانسرشیپی آنلاین را ارسال کنند تا بتوانند برای درخواست دعوت به PGP در نظر گرفته شوند. متقاضیان برای تکمیل فرم تا 3 نوامبر فرصت دارند.

پس از ارسال فرم علاقه به اسپانسرشیپی ، متقاضیان باید منتظر بمانند که آیا آنها در بین 10،000 برنامه ای که به طور قرعه توسط IRCC انجام می شود هستند یا خیر .

اگر متقاضی دعوتنامه ای را برای درخواست دریافت کند ، باید هزینه های درخواست مورد نیاز را پرداخت کند و در طی 60 روز یک برنامه کامل حمایت مالی / اسپانسرشیپی را ارائه دهد.

شما یک بسته نرم افزاری دریافت خواهید کرد که شامل یک لیست چک اسناد است ، فرمهایی که شما و افرادی که می خواهید اسپانسری کنید باید پر کنید و همچنین یک راهنمای دستورالعمل همراه این چک لیست است.

اگر متقاضی از کبک درخواست می کند ، باید گواهی انتخاب کبک را از دولت کبک دریافت کند و آن را به عنوان بخشی از درخواست به IRCC ارائه دهد.

نحوه ارسال فرم اسپانسرشیپ اسپانسری کانادا

شخصی که می خواهد اسپانسر شود باید فرم علاقه به اسپانسری را پر کند. حتماً یک نسخه دیجیتالی از گذرنامه یا گواهی وضعیت اقامت خود در کانادا نیز داشته باشید.

شما باید اطلاعات مورد علاقه خود را برای حمایت مالی از قبیل تعداد افراد در خانواده نزدیک ، تعداد افرادی که می خواهید حمایت مالی کنید و نام و تاریخ تولد افرادی که می خواهید حمایت مالی کنید ، ارائه دهید.

پس از ارسال فرم ، صفحه ای با شماره تأیید مشاهده خواهید کرد. مهم است که این شماره را ایمن نگه دارید تا بتوانید بررسی کنید که آیا دعوتنامه ای برای درخواست دریافت کرده اید یا خیر.

چه کسی واجد شرایط برنامه اسپانسرشیپ کانادا است؟

هر فرد بالای 18 سال ، شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا ، می تواند پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ خود را اسپانسری کند.

همه حامیانی که می خواهند از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت کنند ، باید تأیید کنند که درآمد لازم را برای تعداد اعضای خانواده ای که از نظر مالی حمایت خواهند کرد ، دارند.

در حالی که در اولین مرحله ابراز علاقه به حمایت مالی یا همان اسپانسرشیپی ، ارائه اثبات درآمد مورد نیاز نیست ، از اسپانسرها که برای درخواست دعوت می شوند و شرکت کنندگان مشترک آنها (در صورت لزوم) لازم است اطلاعیه های ارزیابی از آژانس درآمد کانادا ارائه دهند. برای هر یک از سه سال مالیات بلافاصله قبل از تاریخ درخواست آنها پس از آن.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا خاطرنشان می کند که حامیان مالی باید شرایط درآمد سالهای مالیاتی 2020 ، 2019 و 2018 را برآورده کنند. IRCC می فهمد که اسپانسرها تا آن زمان اطلاعیه ارزیابی خود را به دست نمی آورند ، بنابراین حامیان مالی باید به محض دسترسی آن را ارسال کنند.

میزان تمکن مالی برای برنامه مهاجرت اسپانسرشیپ کانادا

حداقل درآمد مورد نیاز در جدول زیر نشان داده شده است. لطفاً توجه داشته باشید که این مورد برای متقاضیان در همه استانها و مناطق به جز کبک قابل اجرا است.

ذکر این نکته مهم است که تعداد کل افرادی که اسپانسر مسئول مالی آنها خواهد بود شامل موارد زیر است:

  • حامی علاقه مند؛
  • همسر یا شریک زندگی مشترک آنها
  • فرزندان وابسته آنها
  • فرزندان وابسته همسر یا شریک زندگی / عرفی آنها.
  • هر شخص دیگری که حامی علاقه مند ممکن است در گذشته حمایت مالی کرده باشد ، که هنوز مسئولیت مالی در قبال او را دارد.
  • والدین و پدربزرگ و مادربزرگ هایی که می خواهند حمایت مالی / اسپانسری کنند و افراد تحت تکفل آنها (همسر یا همسر و فرزندان وابسته).
  • هر کودک وابسته ای که با والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود به کانادا نمی آیند.
  • پدر و مادر یا همسر یا شریک مادربزرگ و مادربزرگ آنها ، حتی اگر آنها به کانادا نخواهند آمد.
  • پدر و مادر یا همسر جدا شده پدربزرگ و مادربزرگ آنها.

میزان تمکن مالی برای برنامه مهاجرت اسپانسرشیپ کبک

درآمد حامیان مالی در کبک توسط وزارت مهاجرت کبک بر اساس شرایط درآمد استان ارزیابی می شود. شرایط درآمد کبک با سایر استانها متفاوت است. حامیان مالی احتمالی و مشترک آنها (در صورت لزوم) لازم است نشان دهند که منابع مالی کافی در 12 ماه گذشته داشته اند. حداقل نیازهای درآمد کبک در جداول زیر نشان داده شده است.

چه در کبک باشید و چه در استان دیگری ، اسپانسر های علاقه مند ملزم به ارائه تعهد امضا شده هستند. این تعهد نشان می دهد که چه مدت اسپانسر مسئول حمایت مالی اعضای خانواده ای است که اسپانسری می کنند.

برای ساکنان تمام استان های کانادا به جز کبک ، مدت تعهد برای والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها 20 سال است. مدت زمان تعهد برای ساکنان کبک 10 سال است.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023