تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

برنامه های استانی راهی آسان تر برای مهاجرت به کانادا


برنامه های استانی برای مهاجرت به کانادا

اگر از روش فدرال واجد شرایط نمی باشید، برنامه های استانی برای شما مفید خواهد بود.

PNP یک برنامه مهاجرت استانی است که توسط دولت های فدرال استانی همانند استانهای زیر اداره می شود:


1- استان های آتلانتیک Atlantic

از مجوعه استانهای نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، پرنس ادوارد آیلند و نیوفاندلند و لابرادور تشکیل شده‌است. صنایع ماهیگیری، کشاورزی، جنگلداری، استخراج معادن و گردشگری از مهم‌ترین فعالیت‌های این منطقه به‌شمار می‌روند. در خبرهای قبلی در مورد شرایط پذیرش آتلانتیک و مهاجرت به آتلانتیک کانادا موارد زیادی را درج کردیم.
کانادای مرکزی Central Canada  از مجموعه استانهای انتاریو و کبک تشکیل شده‌است. این منطقه پرجمعیت‌ترین ناحیه در کشور کانادا است. استانهای انتاریو و کبک مجموعاً بیشتر از ۴/۳ کل محصولات کانادا را تولید می‌کنند و بیشترین مهاجران به این استانها ورود می کنند. قیمت املاک در استانهای کبک و تورنتو بیشتر از نواحی دیگر کانادا است.


2- منطقه دشت های مرکزی Prairies

از مجموعه استان‌های منیتوبا، ساسکچوان و آلبرتا تشکیل شده‌است. بیشتر زمین‌های این ناحیه صاف و چمنزار هستند و برای کشاورزی بسیار مناسب هستند. همچنین این زمین‌ها غنی از منابع انرژی هستند. این منطقه از کوه‌های راکی آغاز شده و در غرب آلبرتا به پایان می‌رسد. رشته‌کوه‌های راکی شامل بلندترین قله‌های آمریکای شمالی هستند.بیش از 75درصد عدس دنیا در این منطقه تولید می شود.


3- کرانه غربی West Coast

استان بریتیش کلمبیا به دلیل دامنه‌ها و جنگل‌های زیبایش مشهور است. منابع طبیعی این استان از قبیل صنعت چوب و ماهیگیری برای اقتصاد کشور بسیار مهم است. باغ های میوه و صنعت جهانگردی از دیگر فعالیت‌های مهم این استان است. قیمت املاک در این منطقه بخصوص منطقه نورث و وست ونکوور بسیار بالاست اما جمعیت کمی دارد.


4- منطقه شمال North

این منطقه از مجموعه سه سرزمین وسیع کانادا تشکیل می‌شود. مناطق نورت وست تریتوریز، یوکان و نوناووت ۳/۱ مساحت کانادا را تشکیل می‌دهد. از منابع مهم این منطقه می‌توان به نفت، گاز طبیعی، طلا، روی و سرب اشاره کرد.

برنامه های مهاجرتی استان های بالا امکان ورود مهاجر جدید را برای رفع نیازهای بازار کار و بهبود شرایط اقتصادی فراهم می کند. این برنامه ها مزایای ناشی از مهاجرت اقتصادی را در سراسر کانادا گسترش می دهد.

تعداد زیادی از مهاجران به بزرگترین استانهای کانادا مثل بریتیش کلمبیا، کبک، انتاریو یا آلبرتا می روند. یکی از اهداف برنامه مهاجرت استانی PNP تشویق مهاجران به اقامت در استانهای کوچک و کم جمعیت است. سیستم مهاجرت استانی PNP از زمان راه اندازی رشد زیادی داشته که تعداد زیادی از مهاجران براساس این برنامه مهاجرتی وارد استانهای کانادا می شوند.

استانهای کوچک کانادا مثل نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نواسکوشیا، نیوبرانزویک، منیتوبا و ساسکاچوان برای رفع کمبود جمعیت و نیروی کار خود به این برنامه وابسته هستند.اگر شما هم قصد اقامت در این استانها را دارید در وبسایت ما اخرین امتیاز قبولی و شرایط مهاجرت آن درج می گردد.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی