تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مقایسه برنامه استانی مهاجرت به کانادا با اکسپرس اینتری و هزینه آنها

وی والت آمریکا کانادا ویزا و مهاجرت ویزا و راه های مهاجرت کانادا ویزای مهاجرتی کانادا اکسپرس اینتری کانادا مقایسه برنامه استانی مهاجرت به کانادا با اکسپرس اینتری و هزینه آنها

بریتیش کلمبیا اخیراً هزینه تقاضا برای جریان مهاجرت Skills را افزایش داد ، اما هنوز گرانترین برنامه در کانادا نیست.

اکنون هزینه درخواست برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) معادل 1150 دلار است ، که در قبل 700 دلار بوده است . BC می گوید: افزایش هزینه این امکان می دهد تا خدمات بهتری ارائه دهد . در حال حاضر ، 9،500 متقاضی استانی برای BC وجود دارند كه منتظر دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم هستند.

اکثر کاندیداها که نامزدی استانی دریافت کرده اند باید انتظار داشته باشند که مبلغ درخواست را بین 250 تا 2000 دلار بپردازند. با این وجود هیچ هزینه درخواستی برای درخواست PNP هایی که توسط آلبرتا ، نوا اسکوشیا ، مناطق شمال غربی یا یوکان اداره می شوند وجود ندارد .

متقاضیان کارآفرین در اکثر استانها معمولاً باید مبلغ بالاتری را بپردازند که بین 1000 تا 3500 دلار است.

مهاجرت تحت قانون اساسی کانادا از حوزه های مشترک استانی-فدرال است. به این ترتیب ، هر دو سطح دولت قادر به اجرای برنامه هایی برای انتخاب مهاجران ماهر هستند. PNP از سال 1998 وجود دارد تا استان ها و سرزمین ها را قادر به جذب مهاجرانی کند که نیازهای بازار کارشان را برآورده سازد.

هزینه های PNP ، توسط هر استان و قلمرو تعیین می شود. و این هزینه ها به هزینه های مهاجرت فدرال اضافه می شوند که متقاضیان باید پرداخت کنند.

برنامه نامزدهای استانی (PNP)هزینه درخواست
برنامه استانی مهاجرت آلبرتا (AINP)
هزینه برای پورتال آنلاین
هزینه های جدید برای خدمات پس از تصمیم گیری
0 دلار ( کانادا )
500 دلار هزینه بررسی
100 دلار
برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)1150 دلار
برنامه استانی منیتوبا (MPNP)500 دلار
برنامه استانی نیوبرانزویک (NBPNP)250 دلار
برنامه استانی نیوفاند لند و لابرادور (NLPNP)250 دلار
برنامه نوا اسکوشیا (NSNP)0 دلار
برنامه سرزمین های شمال غربی (NTNP)0 دلار
برنامه استانی انتاریو (OINP)1500 دلار
برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP)300 دلار
کبک822 دلار
برنامه مهاجرت ساسکاچوان (SINP)350 دلار
برنامه یوکان (YNP)0 دلار

PNP  از دهه 1990 رشد  قابل ملاحظه ای داشت. امروز دومین مسیر محبوب برای اخذ اقامت دائم کانادا است . محبوب ترین مسیر از طریق سیستم اکسپرس اینتری فدرال است. 

در هنگام انتخاب بهترین برنامه مهاجرت برای مطابقت با شرایط فردی ، برخی از موارد مثبت و منفی وجود دارد . از طرف دیگر ، PNP ها مسیرهایی را جهت اخذ اقامت دائم برای افرادی که واجد شرایط اکسپرس اینتری فدرال نیستند ، اما دارای صفاتی هستند که  نیازهای منطقه ای کار را پشتیبانی می  کند ، فراهم میکنند. داوطلبانی که واجد شرایط اکسپرس اینتری فدرال هستند از  استاندارد پردازش سریع سیستم بهره مند می شوند . 

کسانی که برای اکسپرس اینتری استانی اقدام میکنند 600 امتیاز اضافی دریافت میکنند.
این میتوانند تا حدودی تضمین کند که دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم کانادا دریافت کنید.  افرادی که در استخر اکسپرس اینتری خارج از برنامه های استانی هستند ، اطمینان کمتری نسبت  به  دریافت ITA دارند.  

با این حال ، در اینجا برخی از معایب نیز برای درخواست نامزد استانی وجود دارد. که در ادامه این مقاله از وبسایت مرجع آمریکا و کانادا به این موارد میپردازیم :
زمان پردازش برنامه های استانی  طولانی تر است ، به خصوص اگر  نامزدها واجد شرایط اکسپرس اینتری نباشند .به نقل از وبسایت مهاجرت و شهروندی کانادا ، استاندارد زمان پردازش برای برنامه های استانی 19 ماه است، اکسپرس اینتری فدرال با  شش ماه یا کمتر است.

در عوض  برخی از مهاجران  با نمره CRS بالاتر منتظر دریافت یک ITA به طور مستقیم از طریق سیستم Express Entry هستند .  که با ورود به اکسپرس اینتری ، نامزدها فقط هزینه های فدرال را می پردازند و دیگر به پرداخت هزینه استانی نیاز ندارند.

مورد دیگر این است کخ نامزد باید نشان دهد که قصد ماندن و زندگی در استان را دارد در حالی که برای برنامه اکسپرس اینتری فدرال این مورد نیاز نیست ، به هر جهت پس از مهاجرت و اخذ اقامت دائم شما میتوانید در هر کجای کانادا که میخواهید زندگی کنید یعین طبق قوانین این اجازه را دارید.   

برای یک نفر مجرد ، هزینه درخواست فدرال 1،325 دلار برای درخواست اقامت دائم است . هر فرد ممکن است انتظار داشته باشد که به  ازای هر کودک وابسته مبلغ 1،325 دلار  به علاوه 225 دلار بپردازد . علاوه بر این ، هزینه یک بیومتریک 85 دلار برای یک فرد مجرد یا 170 دلار برای یک خانواده است.  

در نهایت بهترین برنامه و اقدام ورود به استخر اکسپرس اینتری است. که ورود به استخر رایگان است و شانس بیشتری برای به دست آوردن ITA از دولت فدرال  یا دعوت از استان یا قلمرو برای اخذ اقامت دائم از طریق PNP دارید. علاوه بر ورود به استخر اکسپرس اینتری ، یک نامزد می تواند به منظور بهبود شانس اخذ اقامت دائم خود مستقیماً به PNP مراجعه کند. 

امسال کانادا بیش از 100 جریان مهاجرتی معرفی کرده است ، که از 200،000 مهاجر استقبال  کند . پیش بینی می شود حدود 90،000 از طریق سه  برنامه اکسپرس اینتری فدرال  و 65،000 از طریق PNPs وارد کانادا شوند. 


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی