کانادا اخبار مهاجرت روستایی و شمالی

کانادا شرایط برنامه مهاجرت روستایی و شمالی را آسان می کند

آسان شدن شرایط اقدام در برنامه مهاجرت روستایی و شمالی کانادا

این پایلوت از بهیاران نیز استقبال خواهد کرد

امروز، آقای «مارکو مندیچینو»، وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) تغییراتی را در برنامه مهاجرت روستایی و شمالی کانادا (RNIP) اعلام کرد که در راستای پذیرش بیشتر متقاضیان انجام گرفته، و کانادا اخیرا پذیرای دو بهیار تحت این پایلوت در «سو سنت ماری» بوده است.

RNIP برنامه ای جامعه محور است که برای ارائه مزایای مهاجرت اقتصادی به مناطق شرکت کننده کوچک تر ایجاد شده و مسیر اقامت دائم را برای نیروی کار خارجی هموار می کند که می خواهند در یکی از مناطق شرکت کننده زندگی کنند و مشغول به کار شوند.

بر اساس تغییرات این برنامه، متقاضیان دیگر ملزم به داشتن سابقه کار مداوم نخواهند بود. در عوض، می توانند دارای 1 سال سابقه کار واجد شرایط (1560 ساعت) باشند که طی 3 سال قبل از ارائه درخواست خود (حتی با وقفه) کسب کرده اند. این تغییر برای همه درخواست هایی که تاکنون دریافت شده و تمام درخواست های آتی در این پایلوت صادق است.

تغییر شرایط لازم در این برنامه باعث می شود که متقاضیان به دلیل وقفه های کوتاه در سابقه استخدام خود، با مشکلی در پرونده مواجه نشوند. این موارد که ناشی از همه گیری کرونا می باشند، شامل وقفه های کاری و یا اخراج نیروی کار هستند.

متقاضیان کماکان باید دارای سایر شرایط پذیرش در این برنامه باشند. (از جمله توصیه نامه مناطق شرکت کننده درRNIP)

IRCC همچنین به متقاضیان RNIP که منتظر نهایی شدن درخواست اقامت دائم خود هستند، اجازه می دهد بدون مواجهه با مشکلات ناشی از همه گیری، درخواست «اجازه کار» دهند.

این اقدامات در حالی صورت می گیرد که IRCC اولین ساکنان دائمی پذیرفته شده تحت RNIP را اعلام کرده است. به گفته ی آقای «مندیچینو»، دو متقاضی که به عنوان بهیار (کمک پرستار) دارای مجوز در «سو سنت ماری» فعالیت می کنند، خدمات بسیاری به بیماران ارائه داده اند.

11 منطقه در این برنامه شرکت می کنند که عبارتند از:

 • North Bay, Ontario;
 • Sudbury, Onatario;
 • Sault Ste. Marie, Ontario;
 • Timmins, Ontario;
 • Thunder Bay, Ontario;
 • Brandon, Manitoba;
 • Altona/Rhineland, Manitoba;
 • Moose Jaw, Saskatchewan;
 • Claresholm, Alberta;
 • Vernon, British Columbia; and
 • West Kootenay, British Columbia.

برنامه مهاجرت روستایی و شمالی کانادا

چند مورد

 1. 1 نفر از هر 4 مهاجر کانادا، جزو «نیروی کار مراقبت های بهداشتی» می باشد.
 2. مهاجران 36٪ از کل داروسازان و پزشکان خانواده در سراسر کانادا، و همچنین 39٪ از کل دندانپزشکان، 27٪ از کل بهیاران دارای مجوز، و 35٪ از دستیاران پرستار و مشاغل مرتبط را تشکیل می دهند.
 3. بیش از 40٪ از تمام تازه واردان به کانادا (بین سال های 2011 و 2016) که در بخش «مراقبت های بهداشتی» مشغول به کار بودند، در مناطق مهم پرستاری و مراکز مراقبت های مسکونی، و همچنین «خدمات بهداشتی-درمانی خانگی» فعالیت داشته اند.
 4. مناطق شرکت کننده در RNIP عبارت اند از: ثاندر بی، سو سنت ماری، سودبری، تیمینز، و نورث بی (در انتاریو)؛ گرتنا-رایلند-آلتونا-پلام کولی و برندن (در منیتوبا)؛ موس جا (در ساسکاچوان)؛ کلارسهولم (در آلبرتا)؛ و وست کوتنی و ورنون (در بریتیش کلمبیا)
 5. مناطق شرکت کننده ، مسئول استخدام متقاضیان و ارسال توصیه برای اقامت دائم هستند.
 6. RNIP نمونه ی رویکردی جامعه محور و «خاص صنعت» می باشد که دولت کانادا در پیش گرفته است. از دیگر موارد در این زمینه می توان به «پایلوت مهاجرت آتلانتیک» و «پایلوت کشاورزی-غذایی» اشاره کرد.

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023