کانادا اخبار سراسری کانادا

چرا دولت کانادا برنامه آزمایشی-اقتصادی آغاز می کند

برنامه های مهاجرت اقتصادی می تواند در پرداختن به مناطق اولویت اقتصادی و نیروی کار در سراسر کشور کمک کند.

14 ژانویه سال 2020

از سال 2012 رویکرد ارجح دولت فدرال این بوده است

به غیر از یک استثنا ، هر برنامه جدید کلاس اقتصادی فدرال از زمان اصلاحات بعنوان پایلوت معرفی شده است ، از جمله چندین مورد که در سال 2019 راه اندازی شده است ، و دو برنامه جدید که می تواند در سال 2020 معرفی شود.

منطقی برای متخصصین

قبل از معرفی برنامه آزمایشی ، دولت فدرال باید برای ارائه برنامه های جدید کلاس های اقتصادی به پارلمان ، برنامه ریزی کند. این برنامه ها قبل از باز شدن در مورد مهاجران آینده نگر مورد بررسی ، بحث و رای گیری قرار می گیرند. این روند ، در عین حال که دمکراتیک است ، می تواند کند باشد. وقتی صحبت از سیستم مهاجرت کانادا می شود ، کندی می تواند مشکل ساز باشد و کارفرمایان را در میان کمبود نیروی کار ماهر کار را دشوارتر کند.

بنابراین اصلاحات 2012 از چندین جنبه مفید بوده است. این اجازه را به دولت فدرال می دهد تا پروژه های آزمایشی را به سرعت و بدون تأخیر در پارلمان آغاز کند. به بیان ساده تر ، این آزمایشی هستند که تا پنج سال وجود دارد و می توانند بیش از 2750 متقاضی اصلی تحت یک معین در سال استقبال کنند.

به همین ترتیب این هزینه های راه اندازی برنامه هایی را که ممکن است ناموفق باشد کاهش می دهد. دولت فدرال به جای اینکه ماه ها به طور بالقوه برای بحث و تبادل نظر در مورد راه اندازی یک برنامه جدید ، بحث و معرفی آن اقدام کند و سپس آن را به هدف خود تحقق ندهد ،می تواند را آزمایش کند و سپس مشخص کند که آیا آنها را دائمی می کند ، آنها را ضرب می زند یا اصلاح می کند.

به همین دلایل ، رویکرد ارجح دولت فدرال اکنون راه اندازی پایلوت به جای معرفی برنامه های دائمی است.

برای آخرین برنامه کلاس اقتصادی فدرال که به عنوان دائمی راه اندازی شد ، باید به سال 2013 برگردیم: برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP).

قبل از سال 2019

چرا دولت فدرال کانادا برنامه های آزمایشی کلاس اقتصادی را آغاز می کند؟

قبل از سال 2019 ، دولت فدرال سه پایلوت را راه اندازی کرد.

در سال 2013 ، شركت راه اندازي Visa Pilot را براي استقبال از كارآفرينان نوآور در كانادا راه اندازي كرد . SUV در سال 2018 دائمی شد. تاکنون این برنامه موفقیت آمیز و موفقی داشته است.

از سویی ، این امکان را برای کانادا فراهم کرده است تا مهاجران کارآفرینی با خصوصیات بالای سرمایه انسانی را به خود جلب کند.

از سوی دیگر ، تعداد ورودی های آن فقط با چند صد مهاجر سالانه از طریق آن کم بوده است.  SUV نتوانسته است بالاترین نامزدهای مهاجرت به کالیبر را به انکوباتورهای تجاری و سرمایه گذاران سهام خصوصی که مسئولیت استخدام مهاجران تحت برنامه را دارندقاطع کند.

در نتیجه ، دستگاههای جوجه کشی و سرمایه گذاران غالباً تحت تأثیر برنامه های افرادی قرار می گیرند
که مناسب ترین آنها نیستند. چالش دیگر این است که اکثریت قریب به اتفاق مهاجران SUV به تورنتو و ونکوور می روند و این به تلاش برای ارتقاء نوآوری در سراسر کانادا کمک نمی کند.

در سال 2015 راه اندازی شد ، صندوق سرمایه گذاری مهاجر سرمایه گذار برای استقبال از سرمایه گذاران مهاجر معرفی شد. با این حال ، به دلیل محدود بودن علاقه ، دولت فدرال در طی یک سال از زمان آغاز به کار خود پذیرش درخواست ها را متوقف کرد.

مهاجرت آتلانتیک (AIP) ، که در سال 2017 راه اندازی شد ، برای کمک به استقبال بیشتر مهاجران به نیوفاندلند و لابرادور ، جزیره پرنس ادوارد ، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک ساخته شد. AIP تا به امروز موفق ترین پایلوت بوده است ، زیرا منجر به بیش از 4،000 مهاجر که اکنون آتلانتیک کانادا را به خانه می خوانند ، شده است. نامه حکم جدید از وزیر مهاجرت کانادا به تازگی منصوب شده را نشان می دهد دولت فدرال مراحل را به AIP یک برنامه دائمی با حداقل 5000 لکه های موجود در هر سال است.

فدرال در سال 2019

در ژانویه سال 2019 ، دولت فدرال از راه اندازی مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP) خبر داد. یازده جامعه در انتاریو ، مانیتوبا ، ساسکاچوان ، آلبرتا و بریتیش کلمبیا در حالی که به دنبال جذب و حفظ تازه واردان هستند ، اکنون در RNIP شرکت می کنند. RNIP هنوز در روزهای ابتدایی خود است اما از عملکرد آن نسبت به نیمه دوم سال 2020 حس خوبی خواهیم داشت.

در فوریه سال 2019 ، دولت فدرال دو جدید را برای سرپرستان راه اندازی کرد. هدف این است كه مسیری مستقیم تر به محل اقامت دائم (PR) را به مراقبان ارائه دهند. کاندیداها برای واجد شرایط بودن PR در هنگام درخواست ارزیابی می شوند. علاوه بر این ، به مراقبان اجازه کار اختصاصی در شغل داده می شود که آنها را قادر می سازد کارفرمایان را تغییر دهند. این اقدام آنها را از موارد احتمالی سوء استفاده کارفرمایان محافظت می کند. همچنین به فرزندان خود و همچنین شرکای آنها که واجد شرایط دریافت اجازه کار آزاد هستند می توان به مراقبان پیوست. کارفرمایان دیگر برای استخدام سرپرستان نیازی به ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) ندارند.

مهاجرت مواد غذایی Agri-Food پس از اعلام دولت فدرال در معرفی جدول بودجه خود در ماه مارس ، در ژوئیه 2019 آغاز به کار کرد. با توجه به اهمیت بخش کشاورزی و مواد غذایی برای اقتصاد کانادا و کمبودهای مداوم کارگری که با آن روبرو هستید ، این سه ساله قصد دارد تازه واردانی را جذب کند که بتوانند جای خالی را در صنایع فرآوری گوشت و پرورش قارچ پر کنند.

دو برنامه جدید فدرال در سال 2020؟

متخصصان فدرال به حالت عادی جدید تبدیل شده اند و ممکن است در سال 2020 با دو مورد جدید آشنا شویم. آنها شامل یک برنامه جدید نامزد شهرداری (MNP) هستند که به دنبال تکمیل فدرال موجود و برنامه نامزدهای استانی (PNP) در ترویج توزیع گسترده تر مهاجرت هستند. در سراسر کشور. علاوه بر این ، دولت فدرال در نامه ماموریت وزیر مهاجرت ماركو مندیچینو كه قصد دارد یك برنامه جدید جدید روستایی را نشان دهد ، اعلام كرد.

دولتهای فدرال و استانهای کانادا در حال حاضر حدود 80 مسیر کلاس اقتصادی را ارائه می دهند که از نظر استقبال از مهاجران که می توانند از جهات مختلف به پیشرفت اقتصادی کمک کنند ، کاملاً کاملاً جامع است. معرفی فدرال از سال 2013 در این زمینه کمک کرده است.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023